کد خبر : 991
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی : ملت ایران یک ملت امنیت ساز است

ایرنا/ لاریجانی : ملت ایران یک ملت امنیت ساز است

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران یک ملت امنیت ساز است گفت: کمک ما به عراق برای صیانت از عتبات عالیات یک وظیفه دینی و اخلاقی بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، علی لاریجانی شامگاه دوشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای شهرستان گرمسار با بیان این مطلب ادامه داد: ملت ایران ملتی روشن است و حقیقت جهاد را درک کرده و برای جهاد ارزش قائل است.

وی با بیان اینکه ما در کشورمان چند نوع مصاف داریم و یکی از آنها موضوع هسته ای بود ادامه داد: این موضوع می توانست به جای 12 سال که غربی ها بداخلاقی کردند در 10 سال گذشته به نتیجه برسد زیرا ما به دنبال موضوع هسته ای و ساخت سلاح هسته ای نبوده و نیستیم.

عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با ارائه فتوایی تاریخی داشتن سلاح هسته ای را حرام اعلام کردند که کار بسیار بزرگی بود اظهار داشت: همین کشورهای غربی که امروز به دنبال محروم کردن ما از حق هسته ای مان هستند خودشان سلاح هسته ای دارند و ما نیز در مصوبه اخیر مجلس و در بند اول آن آورده ایم که هیچ دولتی در ایران نباید سلاح هسته ای داشته باشد زیرا این یک افتخار بزرگی است و حتی در جنگ تحمیلی که امام (ره) رهبریت انقلاب را بر عهده داشتند ما از سلاح های غیرمتعارف استفاده نکردیم.

وی گفت: در زمان جنگ رژیم صدام از سلاح شیمیایی علیه ما استفاده کرد و باعث جانبازی و شهادت بسیاری از فرزندان ایران شد اما سلاح شیمیایی تولید نکردیم در حالی که ساخت آن برای ما سخت نبود و غربی ها آن را نیز می دانند.

عضو شورای عالی امنیت گفت: ملت ایران صلح طلب است و دنبال این است که مردم منطقه با کرامت زندگی کنند و متاسفانه منطق دیپلماسی امروز جهان زور است و ما مجبور شدیم که مقاومت کنیم و همین مقاومت باعث شد که آنها بفهمند نمی توانند با زور با ایران صحبت کنند پس خواهان مذاکره شدند.

لاریجانی ادامه داد: پس از مذاکرات نیز ما به این نتیجه رسیدم که دانش هسته ای ما می ماند و ما مصر بودیم که نتیجه دوم یعنی لغو تحریم ها اجرایی شود البته ملت ایران نیز مقاومت کردند و ما باید از ایرانیان تشکر کنیم اما تحریم های آنها باعث کند شدن سرعت صنعت ما شد.

وی اظهار داشت : آنها مجبور شدند که تحریم ها را بردارند و دیروز نیز قدم اول را برداشتند تا در آینده به طور کامل تحریم ها برداشته شود.

لاریجانی گفت: مقاومت ملت ایران باعث شد که آنها تحریم ها را بردارند و دانش هسته ای بومی شود و اگر آنها به وعده خود عمل نکنند ما کارخانه غنی سازی را می سازیم. البته امیدوارم به وعده های خود عمل کنند زیرا غربی ها در آزمون سختی قرار گرفتند و اگر به وعده خود عمل نکنند در این صورت پاسخ ملت ایران درشت و سخت خواهد بود.

وی مصاف دیگر ملت ایران را در موضوعات منطقه ای دانست و اظهار داشت: منطقه ما در شرایط بحرانی قرار دارد و جریان تروریستی بدخیمی در منطقه به وجود آمده که وظیفه اصلی آن درگیری با مسلمانان است که البته پشت این جریان نیز قدرت های بزرگ وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران ملتی امنیت ساز است ادامه داد: کمک ما به عراق برای صیانت از عتبات یک وظیفه دینی و اخلاقی بود و در این مصاف هم تروریست ها ضربه سختی خواهند خورد و باید بدانند که نمی توانند با پیروان اهل بیت درگیر شوند. زیرا پیروان اهل بیت جان خود را می دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منابع مالی کشور کم است گفت: در حال حاضر به سختی پروژه های صنعتی را دنبال می کنیم زیرا در گذشته به دلیل سوء مدیریت نتوانستیم در مسیر صحیحی حرکت کنیم اما امروز به دنبال حل این مشکلات هستیم. البته افق آینده در کشور روشن است.

وی با تاکید بر اینکه وجود رهبر فرزانه انقلاب در طول سال های رهبری ایشان کشور از امنیتی پایدار برخوردار شده است افزود: با پشتیبانی ایشان و توصیه هایی که می فرمایند کاروان علم و فناوری را در دولت های مختلف که با سلایق متفاوت بر سر کار آمده اند را به پیش بردند و ایشان شخصیت مورد قبول برای همه گروه های سیاسی هستند.

لاریجانی با بیان اینکه رهبری ایشان یک افتخار برای ماست ادامه داد: همه احساس می کنند که پدر دردمند بلندنظری در کنارشان است حتی در حوادث منا که بهترین عزیزان ما از دنیا رفتند و مسوولین سعودی نیز دهن کجی می کردند رهبر معظم انقلاب سخنان افتخارآمیزی ایراد کردند که سریع هم نتیجه داد و نشان داد که ملت ایران یک پشتیبان بزرگ دارد.

وی روحانیت را یکی دیگر از استوانه های انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: حوزه های علمیه باعث می شوند که ملت ایران از پشتوانه عمیق فرهنگی برخوردار باشند. 

رییس مجلس با اشاره به اینکه سپاه و ارتش ما با مانور ، قدرت پیدا نکرده است ادامه داد: قدرت سپاه و ارتش در جنگ رشد پیدا کرد و جنگ نیروهای مختصصی را آبدیده کرد.

رییس مجلس گفت: بعد از رفع گرفتاری ها امیدواریم زمینه سرمایه گذاری نیز در کشور حل شود زیرا مشکل کشور ما اقتصاد است و باید برای چندین دهه وقت خود را صرف توسعه اقتصادی کنیم و باید بدانیم که سرمایه گذاری در کشور نوعی مجاهدت است و همه بخش های کشور باید در خدمت تولید قرار گیرد.

لاریجانی تاکید کرد: اگر می خواهیم کشور قدرتمندی داشته باشیم باید اقتصاد مقاومتی محور باشد که لازمه آن تولید صادرات بوده و اقتصادی سالم است که صادرات در آن محوریت داشته باشد.

وی با اشاره به تدوین برنامه ششم پنج ساله آینده کشور افزود: باید اقتصاد مقاومتی محور قرار گیرد و تلاش می کنیم به سمت تولید برویم در عین حال باید دستگاه های دولتی که فربه هستند و جای استخدام ندارند کوچک شده تا بیشتر سرمایه های کشور به سمت تولید برود و بتوانیم دست صنعتگر و کشاورز را بگیریم.

رییس مجلس گفت: همه باید شتابان به سمت تولید حرکت کنیم و مطمئن هستم که از این گردنه هم با سلامت عبور خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقام والای شهید اظهار داشت: اگر کسی در این مرتبه قرار گیرد بالاتر از آن عملی نیست و خانواده های شهدا باید به فرزندان خود افتخار کنند.

در پایان این مراسم رییس مجلس با اهدای لوحی از خانواده شهدای شهرستان گرمسار تقدیر کرد.

علی لاریجانی در سفری یکروزه به شهرستان گرمسار در مزار شهدای این شهرستان حضور یافت و به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد. همچنین در جلسه ای خصوصی با استاندار سمنان و فرماندار گرمسار به بررسی مشکلات این استان و شهرستان پرداخت.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )

 


کلید واژه :

علی لاریجانی ,رییس مجلس ,برجام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی