کد خبر : 952
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی:

ایرنا: تروریست ها هر حکومت مستقری را از بین می برند

ایرنا: تروریست ها هر حکومت مستقری را از بین می برند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در مورد حل بحران سوریه معتقد است تصمیم گیری باید با مردم سوریه باشد، گفت: تروریست ها هر حکومت مستقری را از بین می برند؛ بنابراین هیچ راه حل سیاسی در درون بحران تروریستی قابل دوام نیست.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی عصر جمعه در حاشیه جلسه با هیات رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، درخصوص موضوع سوریه و حضور وزیر خارجه ایران در اجلاس وین مطالبی را بیان کرد.

وی اظهار کرد: قبل از سفر وزیر خارجه برای شرکت در این نشست، بحث هایی در سطح کلان کشور و شورای عالی امنیت ملی انجام شد و مهم این است که ایران همیشه مدافع این امر بوده تا موضوع سوریه با راه حل سیاسی حل شود.

رئیس مجلس گفت: متاسفانه برخی از کشورهای منطقه موضوع سوریه را به بُعد نظامی کشاندند که حدود 4 تا 5 سال است برای ملت سوریه گرفتاری ایجاد کرده اند.

لاریجانی تصریح کرد: امروز شرایطی پیش آمده که کشورهای منطقه هم توجه دارند که از طریق راه حل سیاسی بهتر می شود مشکل سوریه را حل کرد و این یک فرصت است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در مورد برخی از مولفه هایی که از طریق سیاسی چگونه می توان موضوع سوریه را به نتیجه رساند، فکر شده است و باید منتظر باشیم که در این مذاکرات اخیر که در حال اجراست، تا چه حد می توان موضوع را جلو برد.

وی در پاسخ به این سوال که راه حل سیاسی ایران چیست، گفت: اول اینکه تصمیم گیری با مردم سوریه باشد و از بیرون نمی توان در مورد رفت و آمد در این کشور بحث کرد؛ نکته دوم این است که به چارچوب و قواعد بین المللی برای مساله سوریه مقید باشیم و تحمیلی به سوریه نشود.

وی بیان کرد: مهمتر از همه این است که موضوع تروریسم باید زودتر حل شود.

لاریجانی همچنین در خصوص بحث های مطرح شده در جلسه هیات رئیسه جامعه مدرسین با بیان اینکه چنین جلساتی هر چند وقت یک بار برگزار می شود، گفت: در جلسه امروز در مورد پرونده هسته ای و مسائل منطقه بحث و همچنین گزارشی در مورد وضعیت استان قم ارائه شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در مورد مسائل منطقه ای به خصوص موضوع سوریه و اقداماتی که اکنون انجام می شود و راه حل های سیاسی آن نیز بحث شد.

وی اظهار کرد: در مورد مساله هسته ای و روند کار و در نهایت اینکه در کشور چگونه تصمیم گیری شد و اکنون پس از تصویب در مجلس چه مسیری را طی خواهد کرد، توضیحاتی در این جلسه بیان شد.

لاریجانی ادامه داد: در مورد کیفیت کار و اینکه چگونه مسائل دنبال خواهد شد، جلسه خوب و پرثمری بود.

** ضرورت تسریع در روند اجرایی طرح های عمرانی قم

لاریجانی همچنین عصر امروز در دیدار با استاندار قم بر تسریع روند اجرایی طرح های عمرانی قم تاکید کرد.

سید مهدی صادقی استاندار قم با حضور در منزل علی لاریجانی در قم، با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

صادقی در این دیدار در مورد وضعیت استان قم و طرح های عمرانی در دست اقدام مانند طرح عمار- یاسر گزارشی ارائه و روند اجرای آن را شرح داد.

 

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی