کد خبر : 922
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی:

ایرنا: ابعاد حادثه منا بسیار سنگین بود

ایرنا: ابعاد حادثه منا بسیار سنگین بود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ابعاد حادثه منا بسیار سنگین، استثنائی و وسیع بود، گفت: در این حادثه سوء تدبیر دولت سعودی بسیار واضح و مبرهن است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت ، علی لاریجانی روز پنجشنبه در جمع خانواده مرحوم حسن فهیمی از جانباختگان فاجعه منا ، درقم افزود: سعودی ها در این رابطه بسیار بد عمل کردند، البته مرحوم فهیمی مانند دیگر جان باختگان این حادثه به سعادت رسیدند چون در لباس احرام جان باختند.
وی ادامه داد: متاسفانه سعودی ها از این ظلم ها بسیار انجام دادند به طوری که براساس آمارها در حمله این کشور به یمن بیش از 7 هزار شهید و 17 هزار نفر مجروح شدند.
لاریجانی اظهار داشت: از طرف دیگر یکی از اشکال ها و سوء تدبیر دولت آل سعود مخفی کردن اطلاعات و ابعاد حادثه منا بود، از این رو اگر در همان ساعت های اولیه از دیگر کشورها درخواست کمک می کردند ابعاد کنونی این فاجعه رخ نمی داد.
وی همچنین دراین دیدار ضمن تسلیت به خانواده فهیمی ، برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
دوم مهرماه مصادف با عید قربان، چندهزار نفر از زائران بیت الله الحرام که برای انجام اعمال رمی جمرات عازم منا شده بودند، به علت انسداد مسیر و تجمع بیش از حد، دچار حادثه شدند و براثر گرما و تشنگی جان خود را از دست دادند. 
465 نفر از این جانباختگان، زائران ایرانی بودند.
رئیس مجلس شورای اسلامی عصر دیروز چهارشنبه نیز در قم با آیات عظام عبدالکریم موسوی اردبیلی و سید موسی شبیری زنجانی دیدار و گفت وگو کرد.
شرایط و فعالیت های گروه های تکفیری و تروریستی در کشورهای خاورمیانه، آخرین وضعیت بحران های منطقه ، پرونده هسته ای و توافق های صورت گرفته و لزوم حمایت از تولید داخلی از موضوع هایی بود که لاریجانی با این دو مرجع تقلید مطرح کرده است.
 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی