کد خبر : 912
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تقدیر گروهی از فضلای حوزه علمیه قم از مواضع اصولی و شجاعانه دکتر لاریجانی

تصمیم گرفته شده در مورد برجام معقول ترین تصمیم بود

تصمیم گرفته شده در مورد برجام معقول ترین تصمیم بود

تعدادی از فضلای بنام و فرهیخته حوزه علمیه قم از مواضع اصولی و شجاعانه آقای دکتر علی لاریجانی در موضوع به تصویب رساندن برجام تقدیر به عمل آوردند و از نقش ایشان در زمینه های گوناگون به خصوص درموضوع هسته ای تمجید کردند.

تعدادی از فضلای بنام و فرهیخته حوزه علمیه قم از مواضع اصولی و شجاعانه آقای دکتر علی لاریجانی در موضوع به تصویب رساندن برجام تقدیر به عمل آوردند و از نقش ایشان در زمینه های گوناگون به خصوص درموضوع هسته ای تمجید کردند.

در دیدار جمعی از فضلا و فرهیختگان قم با دکترعلی لاریجانی، حاضران به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای انتقادی خود در مورد مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور پرداختند و دغدغه هایشان را که دغدغه همه دلسوزان جامعه می باشد، با رییس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشتند.

برخی از فضلا و پژوهشگران با اذعان به وضعیت سخت اقتصادی و کمبود منابع مالی در دولت یازدهم، به موضوع اشتغال پرداخته، مشکل بیکاری را ریشه بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی شمردند و خواستار همراهی و همفکری قوای سه گانه و همه دلسوزان نظام در یافتن راه حل منطقی و علمی برای حل این معضل اجتماعی در پسا تحریم شدند.

گروهی دیگر از آنان موضوعاتی مانند: وضعیت نامناسب حجاب، تنش ها و پرخاشهای اجتماعی و رعایت نشدن اخلاق اسلامی در جامعه را از دغدغه های خودعنوان کردند و خواستار اهتمام و جدیت بیشتر مجلس دراین زمینه ها شدند.

تعدادی از حاضران نیز ناخشنودی خود را از عملکرد صدا وسیما ابراز نموده و اظهار داشتند: متاسفانه صدا و سیما یکسویه عمل می کند و تبدیل به بلندگوی جریانی خاص شده و حتی موفقیت روشن دولت در بخش درمان را با منعکس کردن برخی ضعفها از یک درمانگاه و یا بیمارستان سرپوش می گذارد! معلوم است که چنین رفتاری از رسانه ملی نه تنها به نفع نظام نیست، بلکه تبدیل کردن امید مردم به یاس و ناامیدی است و در واقع رسانه ملی با چنین عملکردی از مخاطب خود سلب اعتماد نموده آنان را پس می زند.

رییس مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن اظهارات و نقدهای کارشناسانه فضلای حوزه؛ ابتدا ازحمایتها و قدردانی آنان از مواضع وی درمورد برجام، تشکر کردند و اظهار داشت که نگرانی های و دغدغه های جمع را پیگیری و به مسولان مربوطه انتقال خواهند داد.

ایشان اطمینان دادند؛ تصمیمی که در مورد برجام گرفته شد، درست ترین و معقول ترین تصمیم بود و تمام جوانب مساله بررسی و میان سران نظام به مشورت گذاشته شد تا به اینجا رسید که مردم درجریان قرارگرفتند.

گفتنی است؛ این دیدار در تاریخ پنجشنبه شب در خانه پدری ایشان (منزل مرحوم آیت الله میرزا هاشم آملی در قم) برگزار گردید.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی