کد خبر : 906
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا: لاریجانی خواستار اراده و انسجام جهانی در مبارزه با تروریسم شد

ایرنا: لاریجانی خواستار اراده و انسجام جهانی در مبارزه با تروریسم شد

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی فرانسه و لبنان در پیام های جداگانه به همتایان فرانسوی، لبنانی و دبیر کل حزب الله لبنان خواستار اراده و انسجام جهانی برای مبارزه پدیده تروریسم شد.

 به گزارش ایرنا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پیام تسلیت به کلود بار تولونه رییس پارلمان فرانسه، با وی ابراز همدردی کرد.

لاریجانی در این پیام حادثه تروریستی پاریس را اقدامی غیر انسانی از جانب تروریست ها عنوان کرد و افزود:متاسفانه سالهاست که جهان شاهد اینگونه جنایات و حوادث غیرانسانی می باشد که نتیجه ای به جز کشتار مردم بی دفاع و ایجاد آشوب و ناامنی نداشته که اتخاذ تصمیم و اراده جهانی در مبارزه با این پدیده شوم را ضروری می سازد.

وی در ادامه این پیام آورده است:جمهوری اسلامی ایران همواره ضمن اعلام انزجار و محکومیت هرگونه اقدامات تروریستی به هر شکل و در هر منطقه بر ضرورت دستیابی به راه حل مشترک در بین کشورها و ملل در مقابله با تحرکات تروریستی تاکید کرده است.

لاریجانی ضمن ابراز تسلیت به مردم، پارلمان و دولت فرانسه اظهار امیدواری کرد که با عزم جدی جامعه جهانی برای مبارزه با تروریسم شاهد تثبیت آرامش و امنیت برای ملت ها باشیم.

همچنین رییس مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه ای خطاب به نبیه بری همتای لبنانی خود و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان ، شهادت جمعی از مردم بی دفاع منطقه ضاحیه بیروت را تسلیت گفت.

وی شهادت و زخمی شدن جمعی از مردم مظلوم منطقه ضاحیه جنوبی بیروت در حمله تروریستی را محکوم و با بازماندگان این حادثه ابراز همدردی کرد.

لاریجانی در این پیام نیز ضمن ابراز تاثر، تاکید کرد:این جنایت نفرت انگیز، بار دیگر لزوم اتحاد و انسجام برای مبارزه با افراطی گری و تروریسم را نشان داد.

وی ادامه داد: بی تردید خون این شهدای عزیز به تقویت اراده مردم شجاع لبنان و ملت های مسلمان در راه مبارزه تا ریشه کنی معضل تروریسم و مبارزه با تکفیری گری منجر خواهد شد.

بیروت و پاریس در روزهای گذشته شاهد اقدامات تروریستی گروهک تکفیری داعش بوده که به خاک و خون کشیده تعداد زیادی از مردم بی گناه انجامید.

انتهای پیام 

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا ) 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی