کد خبر : 90
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر مفتح؛

دغدغه های زیادی در حوزه ایثارگران وجود دارد/ برای بررسی مواد حوزه ایثارگران باید رایزنی بیشتری صورت گیرد

دغدغه های زیادی در حوزه ایثارگران وجود دارد/ برای بررسی مواد حوزه ایثارگران باید رایزنی بیشتری صورت گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جلوگیری از تحمیل بار مالی به دولت در تصویب قوانینی در حوزه ایثارگران گفت: هیچ اتاق دربسته ای در مجلس برای بررسی احکام و قوانین در حوزه ایثارگران وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد مهدی مفتح در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، 18 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه در تذکر شفاهی با استناد به ماده 22 آئین نامه داخلی مجلس در خصوص وظایف و اختیارات رئیس مجلس گفت: اولین وظیفه رئیس مجلس اداره جلسات به شرح مواد آئین نامه است و آئین نامه باید از طریق رئیس مجلس رعایت شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مذاکرات مجلس با طرح هر اخطار توسط نمایندگان باید قطع شود، افزود: اینکه اعضای هیات رئیسه خارج از آئین نامه وقت تذکر و اخطار را به نمایندگان دیگر اختصاص می دهند درست نیست و هیات رئیسه باید آئین نامه را اجرا کند.

در ادامه دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر مفتح گفت: اگر نماینده ای اخطار و تذکر در خصوص هر مسئله ای دارد باید آن را به هیات رئیسه اعلام کند و اگر این مورد رخ ندهد ما نمی توانیم پیگیری کنیم و باید تذکرات و اخطارها از روی لیست آماده شده قرائت شود.

مفتح با انتقاد از ارجاع برخی از مواد مربوط به ایثارگران به کمیسیون تلفیق گفت: مجلس ساختار دارد و ما برای حوزه ایثارگران فراکسیون شاهد و ایثارگران را در مجلس داریم اما اینکه برخی از تصمیمات در اتاق های دربسته مدیریت شود قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: این بحث چندباره است که در خصوص ایثارگران در مجلس طرح می شود و زمان بررسی احکام دائمی برنامه به دلیل داشتن بار مالی مواد مربوط به ایثارگران به زمان بررسی برنامه ششم ارجاع شد اما در این زمان هم باز گفته می شود این موارد بار مالی دارد.

گفتنی است رئیس مجلس در پاسخ به تذکر مفتح گفت: من از شما تعجب می کنم که مواردی مانند اتاق های دربسته را در خصوص ایثارگران مطرح می کنید یعنی شناخت شما از برخی افراد این چنین است، ما چه اتاق دربسته ای در مجلس داریم، هر نماینده ای می‌تواند نظرات خود را در خصوص مسائل مختلف مطرح کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: طرح برخی از مسائل در مجلس کم لطفی است و ما از ابتدای بررسی برنامه ششم تاکنون مواد بسیاری را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادیم که برخی از این مواد نیز در حوزه ایثارگران است بنابراین نباید تلقی کرد که مشکلی با ایثارگران وجود دارد.

وی تاکید کرد: اینکه گفته شده بررسی مواد مربوط به حوزه ایثارگران از احکام دائمی برنامه به برنامه ششم ارجاع شد کاملا درست است اما باید قانونی را به تصویب برسانیم که بار مالی برای دولت نداشته باشد و شورای نگهبان آن را تائید کند بنابراین اگر دولت بگوید این موضوع دارای بار مالی 40 هزار میلیاردی است به طور قطع شورای نگهبان با آن مخالفت می کند.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: دغدغه های زیادی در حوزه ایثارگران وجود دارد اما از حساسیت های شورای نگهبان اطلاع دارم و می دانم که بر روی چه موضوعاتی نظر مخالف دارند بنابراین باید ملاحظاتی را در نظر گرفت و از تکرار مواد جلوگیری کرد ضمن اینکه باید با اصلاح قوانین از تحمیل بار مالی به دولت نیز جلوگیری کنیم از این رو بهتر است برای بررسی مواد مربوط به حوزه ایثارگران رایزنی بیشتری صورت گیرد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  جامعه ای که بر مدار عقل نچرخد نمی تواند صلاح ملت را در نظر گیرد

  خروج تروریست ها از عراق پیروزی بزرگی برای ملت این کشوراست

  هوشیاری در کشور بعد از حادثه تروریستی مجلس بیشتر شد/ کابینه از توانمندی متناسب با شرایط کشور برخوردار باشد

  دیدار رییس مجلس با خانواده های شهدای حادثه تروریستی در مجلس + تصاویر

  دیدار رییس مجلس با خانواده شهید حادثه تروریستی

  برچیده شدن تروریسم داعش در عراق کاری ماندگار است/ مبارزه با تروریسم همت بلند، ایثار و از خودگذشتگی می‌خواهد

  تاکید بر حمایت از آموزش های فنی وحرفه ای/ سازمان آموزش فنی وحرفه ای سیاستگذار، هدایتگر و نظارت کننده باشد

  سازمان نظام مهندسی نباید ساختار دولتی پیدا کند

  فرصت یک هفته ای مجلس به بانک مرکزی برای رفع مشکل سپرده گذاران موسسات مالی/ دولت در اسرع وقت دغدغه مردم را رفع کند

  سرمایه‌گذاری در حوزه برداشت نفت از دریای خزر باید آغاز شود/ اقدامات ضدایرانی برای آمریکا بی‌هزینه نخواهد بود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی