کد خبر : 870
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در گفت و گوی تلفنی با رئیس مجلس جدید ترکیه؛

ایران و ترکیه می‌توانند نقش مهمی در کمک به بازگرداندن آرامش و امنیت در منطقه ایفا کنند

ایران و ترکیه می‌توانند نقش مهمی در کمک به بازگرداندن آرامش و امنیت در منطقه ایفا کنند

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز دوشنبه (2 آذرماه) در تماس تلفنی با اسماعیل قهرمان رئیس مجلس کبیر ترکیه ضمن تبریک انتخاب وی به سمت رئیس جدید مجلس این کشور گفت: روابط ایران و ترکیه در سال های اخیر چه عرصه های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی فی مابین و چه درعرصه همکاری های منطقه ای خوب و نزدیک بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بحران های اخیر در منطقه افزود: ایران و ترکیه می توانند با همکاری و مشورت یکدیگر نقش مهمی در کمک به بازگرداندن آرامش و امنیت ایفا کنند.

دکتر لاریجانی در پایان این گفت و گوی تلفنی ضمن آرزوی موفقیت برای همتای ترکیه ای خود، از وی برای دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد.

 

تاکید رئیس مجلس ترکیه بر نقش و جایگاه مجلس دو کشور در حل مشکلات جهان اسلام

اسماعیل قهرمان رئیس مجلس کبیر ترکیه نیز در این گفت وگوی تلفنی با قدردانی از تبریک رئیس مجلس شورای اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری بزرگ و با تمدن غنی از نقش موثری در گسترش مناسبات دوستانه دو کشور و همچنین کمک به تامین صلح و ثبات در منطقه برخوردار است.

وی با اشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی دو کشور افزود: ایران و ترکیه به عنوان دو کشور همسایه و مسلمان می توانند با کمک یکدیگر به حل مسائل و مشکلات منطقه و جهان اسلام بپردازند.

رئیس مجلس ترکیه در پایان این تماس تلفنی با تاکید بر نقش و جایگاه مجلس دو کشور تصریح کرد: توسعه همکاری های پارلمانی در افزایش سطح مناسبات دو کشور در عرصه های مختلف از اهمیت وی‍ژه ای برخوردار است./

پایان پیام

 


کلید واژه :

رئیس مجلس ترکیه ,دکتر لاریجانی ,

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی