کد خبر : 867
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جمع خبرنگاران؛

ایرنا: گفت و گوهای سازنده ای میان مجالس ایران و صربستان وجود دارد

ایرنا: گفت و گوهای سازنده ای میان مجالس ایران و صربستان وجود دارد

رییس مجلس شورای اسلامی، سفر همتای صربستانی خود به تهران را مهم دانست و گفت: گفت وگوهای سازنده ای میان مجالس ایران و صربستان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی روز دوشنبه پس از دیدار و گفت و گو با خانم مایا گویکوویچ رییس مجلس صربستان در نشست خبری مشترک افزود: ایران با کشور صربستان روابط تاریخی خوبی از گذشته و از زمان یوگسلاوی سابق داشته است.


وی یادآور شد: در دوره جدید با صربستان از نظر سیاسی و اقتصادی روابط سنجیده ای داریم و گفت وگوهای سازنده ای میان پارلمان های ایران و صربستان وجود دارد.


رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که سفر رییس مجلس صربستان سفر مهمی است، گفت: در دیدار امروز درمورد گسترش روابط پارلمانی، روابط گروه های دوستی و مناسبات اقتصادی گفت و گو شد.
لاریجانی ادامه داد: همچنین در این دیدار در زمینه بحران های منطقه بالکان و خاورمیانه ، خطر تروریسم و مشکلاتی که برای جهان ایجاد کرده است، گفت و گو شد.


وی با بیان این که در ادامه این دیدار روش های مبارزه با تروریسم مورد توجه قرار گرفت، اظهار امیدواری کرد: این سفر موجب گسترش بیشتر روابط دوستانه دو کشور شود.


** کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و صربستان تشکیل می شود


خانم مایا گویکوویچ رییس مجلس صربستان نیز این سفر را گامی موثر در جهت افزایش مناسبات دو کشور دانست.


وی با تاکید بر این که از زمان یوگسلاوی سابق با ایران روابط داشته ایم، اظهار داشت: در زمان معاصر نیز روابط ما با ایران ادامه دارد.


رییس مجلس صربستان تصریح کرد: در زمینه توسعه روابط پارلمانی و گروه های دوستی گفت وگوهایی با رییس مجلس ایران انجام شد و امیدواریم کمیسیون مشترک اقتصادی که قرار است میان دو کشور تشکیل شود به افزایش روابط اقتصادی در کنار روابط خوب سیاسی کمک کند.


مایا گویکوویچ رییس مجلس صربستان صبح امروز به دعوت علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برای سفری دو روزه وارد تهران شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)


ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی