کد خبر : 867
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جمع خبرنگاران؛

ایرنا: گفت و گوهای سازنده ای میان مجالس ایران و صربستان وجود دارد

ایرنا: گفت و گوهای سازنده ای میان مجالس ایران و صربستان وجود دارد

رییس مجلس شورای اسلامی، سفر همتای صربستانی خود به تهران را مهم دانست و گفت: گفت وگوهای سازنده ای میان مجالس ایران و صربستان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی روز دوشنبه پس از دیدار و گفت و گو با خانم مایا گویکوویچ رییس مجلس صربستان در نشست خبری مشترک افزود: ایران با کشور صربستان روابط تاریخی خوبی از گذشته و از زمان یوگسلاوی سابق داشته است.


وی یادآور شد: در دوره جدید با صربستان از نظر سیاسی و اقتصادی روابط سنجیده ای داریم و گفت وگوهای سازنده ای میان پارلمان های ایران و صربستان وجود دارد.


رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که سفر رییس مجلس صربستان سفر مهمی است، گفت: در دیدار امروز درمورد گسترش روابط پارلمانی، روابط گروه های دوستی و مناسبات اقتصادی گفت و گو شد.
لاریجانی ادامه داد: همچنین در این دیدار در زمینه بحران های منطقه بالکان و خاورمیانه ، خطر تروریسم و مشکلاتی که برای جهان ایجاد کرده است، گفت و گو شد.


وی با بیان این که در ادامه این دیدار روش های مبارزه با تروریسم مورد توجه قرار گرفت، اظهار امیدواری کرد: این سفر موجب گسترش بیشتر روابط دوستانه دو کشور شود.


** کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و صربستان تشکیل می شود


خانم مایا گویکوویچ رییس مجلس صربستان نیز این سفر را گامی موثر در جهت افزایش مناسبات دو کشور دانست.


وی با تاکید بر این که از زمان یوگسلاوی سابق با ایران روابط داشته ایم، اظهار داشت: در زمان معاصر نیز روابط ما با ایران ادامه دارد.


رییس مجلس صربستان تصریح کرد: در زمینه توسعه روابط پارلمانی و گروه های دوستی گفت وگوهایی با رییس مجلس ایران انجام شد و امیدواریم کمیسیون مشترک اقتصادی که قرار است میان دو کشور تشکیل شود به افزایش روابط اقتصادی در کنار روابط خوب سیاسی کمک کند.


مایا گویکوویچ رییس مجلس صربستان صبح امروز به دعوت علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برای سفری دو روزه وارد تهران شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)


ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی