کد خبر : 845
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نشست ستاد اجرایی اربعین حسینی در خوزستان؛

اربعین حسینی؛ سرمایه بزرگ اجتماعی و معنوی/ تجربیات اجرایی راهپیمایی اربعین به دیگران منتقل شود

اربعین حسینی؛ سرمایه بزرگ اجتماعی و معنوی/ تجربیات اجرایی راهپیمایی اربعین به دیگران منتقل شود

 دکتر علی لاریجانی بعدازظهر امروز یکشنبه (8 آذرماه) در نشست ستاد اجرایی اربعین حسینی استان خوزستان پس از استماع گزارش مسئولان اجرایی این ستاد در نحوه خدمات رسانی به زائران حسینی، گفت: در اینجا باید از مسئولان و مردمی که در این حوزه حضور داشتند تشکر کنم زیرا اینگونه کارها بسیار ارزشمند بوده و جزو باقیات الصالحات است.

رئیس مجلس شورای اسلامی راهپیمایی اربعین حسینی را یک حادثه مهم دانست و گفت: زائران حسینی با شور و اشتیاق بسیار و با حضوری غیر قابل تصور در راهپیمایی حضور پیدا می‌کنند.

 

راهپیمایی اربعین سرمایه بزرگ اجتماعی و معنوی کشور است

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی نشانگر تعلقات دینی مردم ایران است، گفت: این راهپیمایی سرمایه بزرگ اجتماعی و معنوی کشور است، از این رو کشوری که چنین سرمایه‌ها و پشتیبانی‌ای داشته باشد قطعا سرافراز و پایدار خواهد بود زیرا این واقعه یک قرارداد اجتماعی بین مردم نیست بلکه یک تعلق قلبی بوده و مردم با تمام وجود در آن شرکت می‌کنند.

دکتر لاریجانی با اشاره به بازدید از پایانه مرزی مهران، گفت: در اینجا باید از تمام مسئولان دو استان ایلام و خوزستان در خدمات رسانی به زائران حسینی قدردانی و تشکر کنم زیرا آن‌ها در حد وظیفه و کار اداری اقدام نمی‌کنند بلکه تمام وجودشان عشق خدمت به زائران بوده که این خود یک موضوع ارزشمند است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه با تلاش تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه در دو استان ایلام و خوزستان نشاط مثبتی بین مردم و زائران وجود دارد، ‌گفت: خوشبختانه در بازدید از نقطه صفر مرزی شلمچه مشاهده کردیم که هیچ ازدحامی وجود نداشت که این مسئله نشان می‌دهد که تمام اقدامات با برنامه صورت گرفته، از این رو پیشنهاد می‌کنم که سوابق کاری و اقدامات صورت گرفته در سال جاری و سال‌های قبل در بحث خدمات رسانی به زائران اربعین مکتوب و ثبت و ضبط شود تا بخش‌ها و سازمان‌های دیگر استان‌ها نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد می‌کنم که رادیو و تلویزیون صحنه‌های ایثارگری و تعلق خاطر مردم و زائران حسینی را ثبت کنند زیرا با این اقدام عواطف اجتماعی بین مردم جامعه در هم تنیده می‌شود.

 

راهپیمایی اربعین میراثی گرانقدر برای کشور

دکتر لاریجانی با اعلام اینکه راهپیمایی اربعین میراثی گرانقدر برای کشور است، گفت: امیدوارم سال آینده با برنامه‌ریزی‌های بهتر و مدون تر راهپیمایی اربعین پر رونق‌تر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در این رابطه وزارت خارجه نیز باید اقداماتی را برای تسهیل در رفت و آمد زائران انجام دهد، به ویژه اینکه اتوبوس‌های ایرانی بتوانند به داخل کشور عراق رفته تا مردم از مشکلات پیرامون رهایی یابند، همچنین این موضوع از لحاظ تجاری بسیار مفید است.

وی ادامه داد: قطعا حجم کاری صورت گرفته در اربعین حسینی با توجه به دوره کوتاه بسیار سنگین بوده و کمترکشوری می‌تواند این گونه کارها را انجام دهد، از این رو برای بهبود هرچه بیشتر این بخش و خدمات رسانی مطلوب تر به زائران نیاز به بسیج عمومی است.

دکتر لاریجانی همبستگی اجتماعی و اقتدار را از مولفه‌های مهم راهپیمایی اربعین حسینی دانست و گفت: قطعا تمام دست اندرکاران و مسئولان اجرایی نتایج تلاش‌های خود را در زندگی‌های خودشان می‌بینند، در اینجا البته باید از مردم شریف خوزستان به ویژه مردم آبادان و خرمشهر تشکر کنم زیرا تلاش آن‌ها نشان می‌دهد که مردم خوزستان از یک ریشه عمیق دینی برخوردار بوده و این خود شناسنامه مردم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طور حتم پشتیبانی جدی در مسیر اربعین زمینه‌ای برای جهش معنوی مردم خوزستان است.

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی