کد خبر : 842
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای کانون بازنشستگان استان قم؛

عدم افزایش سرمایه اولیه، موجب شرایط نامساعد صندوق‌های بازنشستگی شده است

عدم افزایش سرمایه اولیه، موجب شرایط نامساعد صندوق‌های بازنشستگی شده است

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه 9 آذرماه) در سفر خود به شهر مقدس قم با اعضای هیات رئیسه کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان قم دیدار و درباره مسائل و مشکلات بازنشستگان گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: بازنشستگان تأمین اجتماعی به علت شرایط کاری اغلب دچار مشکلات بسیاری از جمله بیماری هستند که این موضوع ضرورت حمایت بیشتر بیمه‌ها از این افراد را نشان می‌دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازنشستگان اکثرا عائله‌مند بوده و برای گذران زندگی مشکلاتی دارند که باید به آن‌ها توجه شود.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی و صندوق ‌های دیگر در شرایط کنونی وضع مناسبی ندارند، تصریح کرد: حجم بالای بازنشستگان و عدم افزایش سرمایه اولیه این صندوق‌ها موجب شده که آن‌ها نتوانند خدمات بیشتری را به بازنشستگان ارائه کنند؛ از این رو ما حتی در بودجه‌های سالیانه به آن‌ها کمک می‌کنیم.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: از طرفی دیگر دولت در این میان از سازمان تامین اجتماعی اعتباراتی را قرض کرده و این موضوع مشکلات را تشدید کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعات مطرح شده مبنی بر حمایت سازمان تامین اجتماعی از بیمه تکمیلی بازنشستگان استان قم گفت: در این رابطه من با رؤسای این سازمان صحبت می‌کنم تا اگر راهی بود آن‌ها درصدی از هزینه‌های پوشش بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی این استان را تقبل کنند البته باید دید که این موضوع به چه میزان بار مالی داشته و این سازمان چقدر می‌تواند این هزینه‌ها را تقبل کند. همچنین رفع و حل این مشکلات مستلزم آن است که مشکلات مالی دولت رفع شود؛ از این رو امیدوارم که برجام به جلو رفته و برخی از مشکلات حل شود.

در این دیدار رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان قم با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از 30 هزار خانواده تحت پوشش این کانون هستند، گفت: اعضای این کانون دچار مشکلاتی همچون عدم توانایی برای پرداخت هزینه‌های بیماری هستند، از طرفی دیگر بازنشستگان اکثرا در کارهای سخت مشغول بوده و امروز دچار بیماری‌های بسیاری هستند که این مسئله ضرورت حمایت بیشتر سازمان تامین اجتماعی از بازنشستگان را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: کم بودن حق مسکن و خواربار بازنشستگان، احتیاج مبرم بازنشستگان به اخذ وام و مشکلات مالی از مهم‌ترین دغدغه‌های بازنشستگان محسوب می‌شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی