کد خبر : 842
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای کانون بازنشستگان استان قم؛

عدم افزایش سرمایه اولیه، موجب شرایط نامساعد صندوق‌های بازنشستگی شده است

عدم افزایش سرمایه اولیه، موجب شرایط نامساعد صندوق‌های بازنشستگی شده است

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه 9 آذرماه) در سفر خود به شهر مقدس قم با اعضای هیات رئیسه کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان قم دیدار و درباره مسائل و مشکلات بازنشستگان گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: بازنشستگان تأمین اجتماعی به علت شرایط کاری اغلب دچار مشکلات بسیاری از جمله بیماری هستند که این موضوع ضرورت حمایت بیشتر بیمه‌ها از این افراد را نشان می‌دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازنشستگان اکثرا عائله‌مند بوده و برای گذران زندگی مشکلاتی دارند که باید به آن‌ها توجه شود.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی و صندوق ‌های دیگر در شرایط کنونی وضع مناسبی ندارند، تصریح کرد: حجم بالای بازنشستگان و عدم افزایش سرمایه اولیه این صندوق‌ها موجب شده که آن‌ها نتوانند خدمات بیشتری را به بازنشستگان ارائه کنند؛ از این رو ما حتی در بودجه‌های سالیانه به آن‌ها کمک می‌کنیم.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: از طرفی دیگر دولت در این میان از سازمان تامین اجتماعی اعتباراتی را قرض کرده و این موضوع مشکلات را تشدید کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعات مطرح شده مبنی بر حمایت سازمان تامین اجتماعی از بیمه تکمیلی بازنشستگان استان قم گفت: در این رابطه من با رؤسای این سازمان صحبت می‌کنم تا اگر راهی بود آن‌ها درصدی از هزینه‌های پوشش بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی این استان را تقبل کنند البته باید دید که این موضوع به چه میزان بار مالی داشته و این سازمان چقدر می‌تواند این هزینه‌ها را تقبل کند. همچنین رفع و حل این مشکلات مستلزم آن است که مشکلات مالی دولت رفع شود؛ از این رو امیدوارم که برجام به جلو رفته و برخی از مشکلات حل شود.

در این دیدار رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان قم با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از 30 هزار خانواده تحت پوشش این کانون هستند، گفت: اعضای این کانون دچار مشکلاتی همچون عدم توانایی برای پرداخت هزینه‌های بیماری هستند، از طرفی دیگر بازنشستگان اکثرا در کارهای سخت مشغول بوده و امروز دچار بیماری‌های بسیاری هستند که این مسئله ضرورت حمایت بیشتر سازمان تامین اجتماعی از بازنشستگان را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: کم بودن حق مسکن و خواربار بازنشستگان، احتیاج مبرم بازنشستگان به اخذ وام و مشکلات مالی از مهم‌ترین دغدغه‌های بازنشستگان محسوب می‌شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی