کد خبر : 831
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صداوسیما: تقدیر از حضور میلیونی عزاداران حسینی در اربعین

صداوسیما: تقدیر از حضور میلیونی عزاداران حسینی در اربعین

رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود از حضور منسجم و میلیونی عزاداران حسینی در مراسم اربعین تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر علی لاریجانی در ادامه با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب گفت: این پیام پرده‌های نفاق مدرن را که در پس روحیه استکباری قدرت‌های بزرگ قرار گرفته کنار زد و بخش‌های مهمی از واقعیات را عیان کرد.

وی افزود:دنیای اسلام همیشه با خشونت‌های جاهلانه و تعصبات کور مبارزه می‌کند، گرفتاری تروریستی در منطقه معلول دسایس پشت‌صحنه حیله‌گران دیکتاتور منطقه و سرویس‌های قدرت‌های بزرگ است و نه اسلام ناب محمدی.


وی ادامه داد: نامه رهبری مبنای جدیدی برای تعاملات دنیای اسلام و غرب را پی‌ریزی کرد که براساس عقلانیت، حقیقت و احترام به فرهنگ‌ها استوار است.


 


مبارزه با تروریسم احتیاج به لشگرکشی ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با تروریسم احتیاج به لشگرکشی که غالباً اغراض دیگری را به دنبال دارد، ندارد بلکه لشگرکشی خود عامل گسترش ترویسم خواهد بود.


دکتر لاریجانی گفت: مبارزه با تروریسم نیازمند دست برداشتن از روحیه سیطره‌طلبی و تحقیردر منطقه و تن دادن به حقوق مسلمانان دارد و نه حمایت از دیکتاتورهای حقیر. تحرکات اخیر در منطقه گوشه‌هایی از دست‌های پنهان در حمایت از تروریست‌ها را عیان نموده است. گرچه تابلویی که بلند کرده‌اند مبارزه با تروریسم است.


وی ادامه داد: از زمانی که داعش به عراق حمله کرد و در سوریه سال‌ها به جان مسلمانان افتاده بود،‌قرائن زیادی در همکاری برخی از کشورها با تروریست‌ها وجود داشت ،‌ اما امروز با ائتلاف‌های منطقه‌ای و دخالت‌های نظامی این مطلب روشن‌تر شده است.


رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از کشورها تصور می‌کنند آشفته‌سازی منطقه، مجالی برای رویاهای آنها فراهم می‌کند، اما بهم‌ریختگی امنیتی در منطقه دامن آنها را در بر می‌گیرد و بحران را فراگیرتر خواهد نمود.


دکتر لاریجانی گفت: دخالت نظامی ترکیه در عراق آنهم با وجود همه مخالفت‌های دولت عراق با هر عنوانی که ظاهراً مطرح شده باشد، چیزی جز مسئله‌سازی جدید و توجیه اقدامات تروریست‌ها در موصل نخواهد بود؛ به نظر می‌رسد تلاش می‌شود شکل جدیدی به ماجرای شوم تروریستی در منطقه موصل داده شود.


 


ایران؛ فراخوانی کشورهای منطقه به مبارزه با تروریسم 

وی با اشاره به اینکه ایران خیر و آرامش و امنیت منطقه را می‌خواهد، افزود: جمهوری اسلامی ایران کشورهای منطقه را دعوت به همکاری صادقانه در مبارزه با تروریسم می‌کند. فرافکنی آنها بعد از اقدامات ناپخته که اخیراً در منطقه شاهد بودیم،‌مشکلات را افزایش می‌دهد.


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای منطقه باید ارزیابی درستی از آنچه در چند سال اخیر گذشته است، داشته باشند و با تصحیح اقدامات خود فضای همکاری را سامان دهند نه اینکه مسئله جدیدی ایجاد کنند.


دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به گزارش اخیر آژانس گفت: این گزارش گرچه به برخی دعاوی غیرمستند اشاره داشته است اما در نهایت پذیرفته است که در ایران هیچ شاهدی برای انحراف به سوی ساخت سلاح هسته‌ای در عمل نیافته است و در بند 88 گزارش نیز این موضوع ذکر شده است.


وی افزود: این گزارش اذعان می‌کند دعاوی مطروحه حداکثر در حد تحقیق آنهم تا سال 2003 بوده است، حال جای سوال وجود دارد که این همه سروصدا و تحریم‌ها که در سال‌های اخیر آمریکا و غرب به راه انداختند، صرفاً براساس ادعای تحقیق در این امور بوده است. با توجه به این مسئله آیا می‌توانند هیچ توجیهی برای تحریم‌ها بیان کنند؟


رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنهمه ادعا که می‌گفتند ایران به سلاح هسته‌ای دست یافته است و باید تحریم‌های سخت وضع کنیم، چگونه با این گزارش اخیر سازگار است؟ این گزارش نشانگر رفتارهای دروغین و ستم غرب نسبت به ملت ایران در سال‌های اخیر دارد و امیدواریم شورای حکام براساس گزارش، پرونده‌سازی ساختگی علیه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را مختومه و راه را برای اجرای توافق هسته‌ای فراهم کند.


 

تقدیر از حضور میلیونی عزاداران حسینی در اربعین

 دکتر علی لاریجانی در نطق پیش از دستور امروز صحن علنی مجلس شورای اسلامی با سپاس گذاری از حضور چشمگیر زائران در پاسداشت اربعین گفت: در راهپیمایی اربعین محبان اهل بیت اراده قوی خود را در راه امام حسین (ع) نشان دادند و اراده مبارزه با مظاهر نفاق، استکبار و جهل را در حرکت میلیونی خود عیان کردند.


وی ادامه داد: از مسئولان کشور دوست و برادر عراق که در ایجاد نظم و امنیت برای زائران امام حسین (ع) تلاش وافر داشتند،‌ سپاسگزاری می‌کنیم. همچنین از خدمات بخش‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی، وزارت کشور، سازمان حج و زیارت، استانداری‌های استان‌های مرزی ،‌ وزارت راه ، بهداشت و هلال‌ احمر تشکر می‌کنیم که در خدمات‌رسانی به زائران با دقت و نظم همت کردند.


دکتر لاریجانی در پایان درگذشت برادر محمدحسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه را تسلیت گفت و برای آن مرحوم آرزوی علو درجات کرد.


وی گفت: همچنین مجمع نمایندگان گیلان نیز این مصیبت را تسلیت گفتند.

منبع خبرگزاری صدا وسیمای ج.ا.ا

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی