کد خبر : 828
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

ایلنا: کشورهای منطقه با رفتار خود به ایجاد صلح در منطقه کمک کنند

ایلنا: کشورهای منطقه با رفتار خود به ایجاد صلح در منطقه کمک کنند

رییس مجلس اظهار داشت: ایران به دنبال صلح در منطقه است و کشورهای منطقه با رفتار خود به ایجاد صلح در منطقه کمک کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به دسیسه‌های قدرت‌های بزرگ که به ایجاد گرفتاری‌های تروریستی منطقه می‌انجامد٬ اظهار داشت: پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی بخش‌هایی از واقعیت را عیان کرد و پرده‌های نفاق مدرن را که در پس روحیه استکباری قدرت‌های بزرگ قرار گرفته کنار زد و بخش‌های مهمی از واقعیات را عیان کرد.

وی به دخالت ترکیه در مسائل عراق اشاره کرد و گفت: دخالت‌های اینگونه عواقبی را در منطقه به دنبال دارد. ایران به دنبال صلح در منطقه است و کشورهای منطقه با رفتار خود به ایجاد صلح در منطقه کمک کنند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مبارزه با تروریسم احتیاج به لشگرکشی ندارد چراکه لشگرکشی خود عامل گسترش ترویسم خواهد بود. تحرکات اخیر در منطقه گوشه‌هایی از دست‌های پنهان در حمایت از تروریست‌ها را عیان نموده است. گرچه تابلویی که بلند کرده‌اند مبارزه با تروریسم است.

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان همچنین به گزارش آمانو اشاره و خاطرنشان کرد: هرچند این گزارش در بسیاری موارد عادلانه نبود اما نشان داد شواهدی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای از سوی ایران وجود ندارد٬ لذا باید پرسید این سروصدا‌ها و تحریم‌ها چه معنایی داشته است؟ این گزارش اذعان می‌کند دعاوی مطروحه حداکثر در حد تحقیق آنهم تا سال ۲۰۰۳ بوده است، حال جای سوال وجود دارد که این همه سروصدا و تحریم‌ها که در سال‌های اخیر آمریکا و غرب به راه انداختند، صرفاً براساس ادعای تحقیق در این امور بوده است. با توجه به این مسئله آیا می‌توانند هیچ توجیهی برای تحریم‌ها بیان کنند؟

رئیس مجلس ادامه داد: آنهمه ادعا که می‌گفتند ایران به سلاح هسته‌ای دست یافته است و باید تحریم‌های سخت وضع کنیم، چگونه با این گزارش اخیر سازگار است؟ این گزارش نشانگر رفتارهای دروغین و ستم غرب نسبت به ملت ایران در سال‌های اخیر دارد و امیدواریم شورای حکام براساس گزارش، پرونده‌سازی ساختگی علیه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را مختومه و راه را برای اجرای توافق هسته‌ای فراهم کند.

لاریجانی همچنین اظهار امیدواری کرد با توجه به تلاش صلح آمیز ایران برای دستیابی به انرژی هسته‌ای٬ هرچه سریع‌تر پرونده پی‌.‌ام. دی مختومه شود.

وی ادامه داد: از مسئولان کشور دوست و برادر عراق که در ایجاد نظم و امنیت برای زائران امام حسین (ع) تلاش وافر داشتند، ‌ سپاسگذاری می‌کنیم. همچنین از خدمات بخش‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی، وزارت کشور، سازمان حج و زیارت، استانداری‌های استان‌های مرزی، ‌ وزارت راه، بهداشت و هلال‌احمر تشکر می‌کنیم که در خدمات‌رسانی به زائران با دقت و نظم همت کردند.

لاریجانی اظهار داشت: دنیای اسلام همیشه با خشونت‌های جاهلانه و تعصبات کور مبارزه می‌کند، گرفتاری تروریستی در منطقه معلول دسایس پشت‌صحنه حیله‌گران دیکتاتور منطقه و سرویس‌های قدرت‌های بزرگ است و نه اسلام ناب محمدی.

منبع: خبرگزاری کار ایران (ایلنا)

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی