کد خبر : 827
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی:

ایسنا: نامه رهبری به جوانان غربی پرده‌های نفاق مدرن را کنار زد

ایسنا: نامه رهبری به جوانان غربی پرده‌های نفاق مدرن را کنار زد

رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است گرفتاری‌های تروریستی منطقه معلول دسایس پشت صحنه دیکتاتوران و سرویس‌های قدرت‌های بزرگ است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس گفت: پیام مقام معظم رهبری به جوانان پرده‌های نفاق مدرن را که در پس روحیه‌ی استکباری قدرت‌های بزرگ قرار گرفته کنار زد و بخش‌های مهمی از واقعیات را عیان کرد.

وی ادامه داد: دنیای اسلام همیشه با خشونت‌های جاهلانه و تعصبات کور مبارزه کرده و و گرفتاری تروریستی در منطقه معلول دسایس پشت صحنه حیله‌گران دیکتاتور منطقه و سرویس‌های قدرت‌های بزرگ است نه اسلام ناب محمدی.

نماینده مردم قم در مجلس خاطر نشان کرد: نامه رهبری مبنای جدیدی برای تعاملات دنیای اسلام و غرب را پی‌ریزی نمود که بر اساس عقلانیت و حقیقت و احترام به فرهنگ‌ها استوار است. مبارزه با تروریسم احتیاج به لشکرکشی که غالبا اغراض دیگر را دنبال می‌کند ندارد، بلکه این لشکرکشی‌ها خود عامل گسترش تروریسم خواهد بود.

لاریجانی همچنین با بیان اینکه مبارزه با تروریسم دست بر داشتن از روحیه سیطره طلبی و تحقیر در منطقه را نیاز دارد تصریح کرد: تحرکات اخیر در منطقه گوشه‌هایی از ترس‌های پنهان در حمایت از تروریست‌ها را عیان نموده است؛ گرچه تابلویی که بلند کرده‌اند، مبارزه با تروریسم است.

وی ادامه داد: از زمانی که داعش به عراق حمله کرد و سال‌ها در سوریه به جان مسلمان‌ها افتاده بود قرائن زیادی در همکاری برخی از کشورها با تروریست‌ها وجود داشت، اما امروز با ائتلاف‌های منطقه‌ای و دخالت‌های نظامی این مطلب روشن‌تر شده است.

رئیس قوه مقننه خاطر نشان‌کرد:‌ برخی کشورها تصور می‌کنند آشفته سازی منطقه مجال برای رویاهای آنها را فراهم می‌کند، اما به هم ریختگی امنیتی در منطقه دامن خود آنها را در منطقه در بر می‌گیرد و بحران را فراگیرتر خواهد کرد.

دخالت نظامی ترکیه در عراق چیزی جز مساله سازی جدید حاصل نمی‌کند

لاریجانی با بیان اینکه دخالت نظامی ترکیه در عراق، آن هم علیرغم همه مخالفت‌های دولت عراق با هر عنوانی که ظاهرا مطرح شده چیزی جز مساله سازی جدید و توجیه اقدامات تروریست‌ها در موصل حاصل نمی‌کند، افزود: به نظر می‌رسد تلاش می‌شود شکل جدیدی به ماجرای شوم تروریستی در منطقه موصل داده شود.

وی همچنین بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران خیر و آرامش و امنیت منطقه را می‌خواهد و کشورهای منطقه را به همکاری صادقانه در مبارزه با تروریسم دعوت می‌کند. ضمنا فرافکنی آن هم بعد از اقدامات ناپخته که اخیرا در منطقه شاهد بودیم مشکلات را افزایش می‌دهد. کشورهای منطقه باید ارزیابی درستی از آنچه در چند سال اخیر گذشته است، داشته باشند و با تصحیح اقدامات خود فضای همکاری را سامان دهند، نه ایجاد مساله‌ای جدید.

گزارش آژانس نشانگر رفتارهای دروغین و ستم غرب در سال‌های اخیر بود

به گزارش ایسنا، رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: گزارش اخیر آژانس گرچه به برخی از دعاوی غیر مستند اشاره داشته اما در نهایت پذیرفته که در ایران هیچ شاهدی برای انحراف به سوی ساخت سلاح هسته‌ای در عمل نیافته که در بند 88 گزارش این موضوع ذکر شده است. ضمنا اذعان می‌کند دعاوی مطروحه حداکثر در حد تحقیق آن هم تا سال 2003 بوده است.

وی افزود: حال جای این سوال وجود دارد که این همه سر و صدا و تحریم‌ها که در سالهای اخیر آمریکا و غرب راه انداختند صرفا بر اساس ادعای حداکثر تحقیق در این امور بوده است چه توجیهی برای تحریم‌ها می‌توان با این گزارش بیان کنند؟

رئیس قوه مقننه خاطر نشان کرد‌: این همه ادعا که می‌گفتند ایران به سلاح هسته‌ای دسترسی یافته و باید تحریم‌های سخت علیه ایران وضع کنیم چگونه با این گزارش سازگار است؟ این گزارش نشانگر رفتارهای دروغین و ستم غرب نسبت به ملت در سال‌های اخیر است. امیدواریم شورای حکام بر اساس این گزارش پرونده سازی ساختگی علیه فناوری صلح آمیز هسته‌ای ایران را مختومه نماید و راه را برای اجرای توافق هسته‌ای فراهم کند.

به گزارش ایسنا، لاریجانی همچنین گفت: لازم می‌دانم از حضور چشم گیر و عاشقانه ملت عزیز در پاسداشت اربعین حسینی سپاسگزاری کنم.

رئیس مجلس خاطر نشان کرد: در راهپیمایی اربعین محبین اهل بیت (ع) به یاد فداکاری‌های خاندان پیامبر (ص) اراده قوی خود را در راه امام حسین (ع) نشان دادند و اراده مبارزه با مظاهر نفاق و استکبار و جهل را در حرکت میلیونی خود عیان نمودند.

وی در ادامه تصریح کرد: از مسئولان کشور دوست و برادر عراق که در ایجاد نظم و امنیت برای زائران امام حسین (ع) تلاش وافر نمودند سپاسگزاری می‌کنم همچنین از خدمات بخش‌های مختلف جمهوری اسلامی، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی، وزارت کشور، سازمان حج و زیارت، استانداری‌های استانهای مرزی، وزارت‌خانه راه و بهداشت و حلال احمر تشکر می‌کنم که در خدمات رسانی به زائران با دقت و نظم همت نمودند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی