کد خبر : 824
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با وزیر اقتصاد لبنان:

وحدت میان مسلمین لازمه برقراری آرامش در منطقه است

وحدت میان مسلمین لازمه برقراری آرامش در منطقه است

دکتر علی لاریجانی امروز (دوشنبه 16 آذر) در دیدار با علی حسن خلیل وزیر اقتصاد و معاون سیاسی رئیس مجلس لبنان گفت: مسئله مهمی که این روزها وجود دارد درگیری‌ها و اوضاع بهم ریخته منطقه است که باعث درگیری فکری کشورهای اسلامی و سوءاستفاده دشمنان می‌شود.

وی تصریح کرد: درگیری در داخل فلسطین و خارج از آن و خطری که مسجد الاقصی را تهدید می‌کند، خیلی مهم است و نباید بگذاریم که این شرایط باعث سوءاستفاده رژیم صهیونیستی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خطر گسترش تروریسم گفت: ما از سال‌ها پیش به کشورهای غربی نسبت به پیدایش و گسترش تروریسم هشدار داده بودیم ولی آنها تصور می‌کردند که می‌شود به صورت ابزاری از آنها استفاده کرد، ولی آنها حالا متوجه شده‌اند که این مسئله، کشورهای غربی را هم هدف قرار داده و باعث بهم‌ریختگی اوضاع داخلی آنها شده است.

لاریجانی تاکید کرد: کشورهایی که بالاخص در منطقه وجود دارند و به تروریست‌ها سلاح و مهمات می‌دهند، باید متوجه اشتباه خود بشوند و به ناامنی در منطقه دامن نزنند زیرا حل مسئله منطقه یک معادله چندوجهی شده است که این شرایط به نفع هیچ کشوری نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران این بوده است که همیشه آرامش را در منطقه برقرار کند و ما این امر را به نفع امت اسلامی و همه کشورها می‌دانیم و ما همین نگاه را در مورد سوریه، لبنان، بحرین،‌ یمن و دیگر کشورها داشته‌ایم و امیدواریم که سوءتفاهمات میان کشورهای اسلامی هر چه سریع‌تر برطرف شود.

وی در ادامه با اشاره به مسئله انتخابات ریاست جمهوری در لبنان اظهار داشت: طی مراحل انتخاب کاندیداها و برگزاری انتخابات در کشور لبنان باید به گونه‌ای باشد که مشکلات را گسترده‌تر نکند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران در همه شرایط پشتیبان شما خواهد بود و شما از برادران هم‌پیمان ما هستید و دفاع از کشور لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی را وظیفه خود می‌دانیم.

در ادامه علی حسن خلیل وزیر اقتصاد لبنان و معاون سیاسی رئیس مجلس لبنان گفت: کشور ایران در میان کشورهای منطقه جایگاه رفیعی دارد و تاثیرات مثبت شما در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای قابل تقدیر است.

وی افزود: ما از اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از سال‌ها مبارزه توانست به پیروزی بزرگی درخصوص مسئله هسته‌ای دست پیدا کند، خوشحالیم و همواره به این امر ایمان داشتیم که بالاخره شما به نتیجه مطلوب دست خواهد یافت.

وزیر اقتصاد لبنان با اشاره به تغییر موازنه قوا در منطقه تصریح کرد: حضور فعال جمهوری اسلامی ایران باعث شده است که موازنه قوا در منطقه تغییر کند و رژیم صهیونیستی متزلزل شود و ایران هم‌پای کشورهای درگیر با اسرائیل مانند فلسطین و لبنان در عرصه حضور داشته و بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی تاکید کرد: امروز ما باید با دو جبهه در جنگ باشیم که یکی رژیم صهیونیستی و دیگری تروریسم داخلی است و ما امیدواریم که با کمک کشورهای دوست در منطقه بالاخص ایران بتوانیم مشکلاتمان را حل نماییم.

علی حسن خلیل در پایان اظهار داشت: موضع ما با حزب‌الله موضع واحدی است و هیچ مسئله‌ای برای ایجاد اختلاف میان ما وجود ندارد و امیدواریم که بتوانیم با وجود تاخیر طولانی انتخابات ریاست جمهوری را هر چه سریع‌تر برگزار نماییم./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,رئیس مجلس ,

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی