کد خبر : 819
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس:

ایرنا: محور اصلی بودجه 95 و برنامه ششم توسعه باید اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید باشد

ایرنا: محور اصلی بودجه 95 و برنامه ششم توسعه باید اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به پیش رو داشتن بررسی لوایح بودجه سال 95 کل کشور و برنامه ششم توسعه، به دولت گفته شده که محور اصلی این لوایح باید مساله اقتصاد مقاومتی و مهمترین پیام و دستاورد این دو لایحه باید موضوع حمایت از تولید باشد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری خانه ملت، علی لاریجانی عصر جمعه در مسجد حضرت علی اصغر(ع) منطقه نیروگاه شهر قم در جمع مردم این منطقه افزود: معضل بیکاری در کشور جز با حمایت از تولید قابل حل نیست.


وی با بیان اینکه هم اکنون در ادارات ما دچار مشکل تورم نیرو هستیم، گفت: بنابراین دولت و مجلس باید زمینه مناسبی مانند ارائه تسهیلات بانکی برای حضور مردم در بخش اقتصادی کشور فراهم کنند. البته مجلس در چند سال اخیر قوانین مناسبی را برای بهبود شرایط کسب و کار و حمایت از تولید داخلی به تصویب رسانده است.


لاریجانی ادامه داد: خوشبختانه در استان قم ویژگی و ظرفیت های مناسبی برای ایجاد اشتغال وجود دارد که موضوع قالیباقی، دامداری و صنایع مختلف از مهمترین این ظرفیت ها است که به طور حتم اگر این حوزه ها رونق پیدا کنند، موجب ایجاد اشتغال می شود.


وی با اشاره به اهمیت مقوله اقتصاد مقاومتی و تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای تحقق آن، افزود: به طور حتم کلید حل مشکل های کشور، اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی است که تکیه به مردم و حمایت از تولید از مهمترین ویژگی های آن است که دولت و مجلس برای تحقق آن باید بسترهای مناسب را فراهم کنند. 


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ورود مردم به عرصه اقتصادی و بخش تولید تاکید کرد و گفت: مردم باید بدانند که آینده کشور در گرو ورود آنها به بخش تولید و مباحث اقتصادی است، از این رو در شرایط کنونی دیگر ظرفیتی برای حضور افراد در کارهای اداری وجود ندارد و بخش عمده اعتبارات کشور صرف بودجه جاری می شود.


** اجرای برجام 


رئیس قوه مقننه در ادامه گفت: البته مشکلات کشور همه به علت تحریم نبوده بلکه قسمتی از مشکلات به علت مدیریت ناصحیح ایجاد شده اند که به طور حتم با مدیریت مناسب و صحیح و هبستگی مردم حل خواهد شد. 


لاریجانی اضافه کرد: در دو سال اخیر در جریان مذاکرات تلاش شد تا مشکل کشور حل شود و ثمره نخست آن توافق هسته ای بود که این موضوع در مجلس هم به تصویب رسید و امیدوارم در مسیر اجرا نیز با عنایت خداوند توفیقات مهمی بدست آید. 


وی تصریح کرد: البته مسائلی در جریان این توافق وجود دارد که مربوط به هفته آینده است، از این رو اگر آژانس تصمیم مناسب را در این حوزه اتخاذ کند، مسیر برای اجرای برجام هموارتر می شود.


وی همچنین با تسلیت به مناسبت ایام محرم و صفر و همچنین سالروز وفات حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) گفت: مردم ایران شرف و بزرگی خود را از محبت به اهل بیت (ع) گرفته اند. از طرف دیگر ملت ایران در دو ماه اخیر با حضور در مراسم سوگواری و عزاداری، عشق و علاقه خود را به اهل بیت (ع) نشان داده اند که این موضوع موجب بزرگی ملت ایران شده است.


لاریجانی با اشاره فرا رسیدن سالروز شهادت امام هشتم (ع) افزود: ایرانیان مفتخر به میزبانی امام رضا (ع) هستند و حتی در مسیر راه این امام از مدینه به طوس یک تعلق خاطر به ایشان برای مردم این مناطق ایجاد شد و بیان حدیث سلسله الذهب از سوی امام هشتم یکی از ویژگی های این سفر بود و کلمه لااله الا الله در این حدیث نشان می دهد که ما چه در زندگی فردی و چه اجتماعی فقط باید به خداوند تکیه کنیم و اگر توکل به خداوند باشد از مشکلات و عذاب ایمن خواهیم بود. 


وی با بیان اینکه حضور مردم در مراسم سوگواری، موجب افزایش همبستگی و پیوندهای قبلی میان آنها می شود، افزود: ایران در چند سال اخیر به خاطر دسیسه و سنگ اندازی های دشمنان به ویژه اعمال تحریم ها، دچار مشکل های اقتصادی شد، اما خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته، ان شاءالله موانع و سنگ ها برداشته شده و مسیر برای کار و فعالیت و شکوفا شدن اقتصاد فراهم می شود.


لاریجانی در پایان با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان قم گفت: با توجه به نزدیکی این استان به پایتخت، ظرفیت های بسیاری برای حضور سرمایه گذاران در این منطقه وجود دارد که اگر بسترهای مربوطه فراهم شود، یقینا این مساله زمینه ساز حضور سرمایه گذاران و شکوفایی بخش صنعت و تولید در این استان می شود.


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیروز و امروز در آیین های عزاداری در قم از جمله بیوت مراجع تقلید و دفتر مقام معظم رهبری در قم شرکت کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) 

کلید واژه :

نماینده قم ,محله نیروگاه قم ,اقتصاد مقاومتی ,رئیس مجلس ,دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی