کد خبر : 806
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در همایش نقش پژوهش در قانونگذاری:

ایلنا: تصویب انبوه قوانین موجب سردرگمی سرمایه‌گذاران است

ایلنا: تصویب انبوه قوانین موجب سردرگمی سرمایه‌گذاران است

رییس مجلس اظهار داشت: در یکصد سال گذشته آنقدر قانون تصویب شده که امروز با چالش لغزندگی در اجرای قوانین روبروایم.

علی لاریجانی در پایان چهارمین همایش نقش پژوهش در فرآیند قانونگذاری ضمن تشکر از برگزارکنندگان وپژوهشگران مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اخیرا در لسان رسانه‌ای کشور مطلبی باب شده که تنگناهای قانونی فراوانی در کشور وجود دارد با این وجود پدیده دیگری در این خصوص در کشور وجود دارد و آن انبوه قوانین است.

وی افزود: متاسفانه در یکصد سال گذشته آنقدر قانون تصویب شده که امروز با چالش لغزندگی در اجرای قوانین روبروایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به غیر از این قوانین فراوان، مقررات، دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های داخلی بسیاری نیز توسط دستگاه‌های مختلف اجرایی به تصویب می‌رسد که مجموع آن موجب سردرگمی برای کسانی می‌شود که قصد دارند در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: کار بسیار خوبی که در مجلس انجام شده تنقیح قوانین است که در برخی از زمینه‌ها به نتایج مثبتی در این خصوص رسیده‌ایم که شاید بتوان به هشت عنوان از مواردی که در مورد آن تنقیح قوانین صورت گرفته اشاره کرد که این موارد نشان می‌دهد چه مسائلی نسخ شده، چه مسائلی نسخ ضمنی انجام گرفته و در چه مسائلی خلاء داریم.

لاریجانی خاطر نشان کرد: در حوزه تنقیح قوانین بیش از 50 عنوان در نظر گرفته شده که امیدواریم با کمک‌ همه دوستان علاوه بر 8 موردی که به سرانجام رسیده بقیه موارد نیز انجام گیرد که در این بخش هم مرکز پژوهش‌های مجلس می‌تواند به معاونت تقنینی مجلس یاری برساند.

به گزارش ایلنا٬ درحاشیه برگزاری چهارمین همایش نقش پژوهش در فرآیند قانونگذاری از کتاب اقتصاد ایران در سال 1394 که به همت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تهیه و تدوین شده، با حضور رئیس مجلس، رئیس سازمان انرژی اتمی، سخنگوی  شورای نگهبان، رئیس ومعاون مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان مجلس و پژوهشگران رونمایی بعمل آمد.

همچنین در پایان این مراسم از 29 اثر از پژوهشگران و مدیران مرکز پژوهش‌های مجلس تجلیل و قدردانی شد.

 

منبع: خبرگزاری کار ایران (ایلنا)

کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,رئیس مجلس ,مرکز پژوهش ها ,همایش ملی نقش پژوهش در قانونگذاری ,

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی