کد خبر : 8
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح مجتمع گردشگری «مهر و ماه»:

مجلس بر موضوع ایران‌گردی و جهان‌گردی در برنامه ششم تأکید دارد

مجلس بر موضوع ایران‌گردی و جهان‌گردی در برنامه ششم تأکید دارد

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گسترش مراکز توریستی باید با کمک بخش خصوصی صورت بگیرد، تصریح کرد: یکی از محورهای مهم لایحه برنامه ششم توسعه کشور، توریسم است و می‌خواهیم در مجلس بر بحث ایران‌گردی و جهان‌گردی تأکید کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به قم سفر کرده است، شامگاه امروز (پنج شنبه، 4 شهریور ماه)، مجتمع گردشگری «مهر و ماه» استان قم را افتتاح کرد و ضمن «باشکوه» توصیف کردن چنین پروژه‌ای، گفت: قم به دلیل وجود مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران مرکزی برای حضور مردم متدینین و علاقمندان به اهل بیت شده و تعداد قابل توجهی از مردم به این استان سفر می‌کنند که این موضوع نشان می‌دهد قم جنبه توریستی و مذهبی دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، خط فکری این بود که قم را به خاطر وجود مراجع تقلید و حوزه‌های دینی تحقیر کرده و از توسعه آن جلوگیری کنند.

وی افزود: آبادانی در قم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ضعیف بود و مانند یک ده بزرگ بود و می‌خواستند این شهر را به سمتی ببرند که تعطیل شود اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رویکرد تغییر پیدا کرد و قم به مرکز تفکر دینی تبدیل شد.

دکتر لاریجانی عنوان کرد: با توجه به جنگ تحمیلی کشورمان دچار مشکلات زیادی شده بود که این موضوع باعث شد تا قم به صورت آهسته در راستای آبادانی حرکت کند و از امکانات کمی برخودار شود.

وی به سفر مقام معظم رهبری به استان قم اشاره کرد و گفت: این مسیر با عنایت مقام معظم رهبری به استان قم آرام آرام باز شد و شاهد شتاب گرفتن توسعه و آبادانی این استان شد به گونه‌ای که تا چند روز دیگر سد کوچری افتتاح می‌شود که با افتتاح این پروژه آب آشامیدنی مردم قم افتتاح می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امکانات توریستی باید زیاد می‌شد و تحول در شهرسازی استان قم صورت می‌گرفت که یکی از این تحولات، بحث پروژه خط متروی استان قم است که تا آنجایی که خبر دارم با سرعت دنبال می‌شود و تاکنون ۶ الی ۷ کیلومتر آن انجام شده؛ ضمن آنکه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صحبت کردم تا خط B مترو نیز انجام شود که آنها از این موضوع استقبال کردند و قرار شد که از فاینانس کشور چین استفاده شود.

وی افزود: با توجه به جمعیت زیاد استان قم و گستردگی بالای آن باید این پروژه دنبال شود و به سرانجام برسد.

دکتر لاریجانی گفت: از نمونه پروژه‌های دیگری که در استان قم انجام شده، طرح «حرم تا حرم» است که با پیگیری‌ها و کمک مسئولین گرفتاری‌های آن رفع شد و این زمینه را فراهم کرد تا زائران به راحتی بتوانند پس از زیارت مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) مسجد مقدس جمکران را زیارت کنند.

وی ادامه داد: گسترش مراکز توریستی باید با کمک بخش خصوصی صورت بگیرد و خوشحالم از اینکه حرکت رو به جلویی دارد که امیدوارم این کار در قم نتیجه داشته باشد و زمینه‌های لازم را فراهم کند.

رییس قوه مقننه به لایحه برنامه ششم توسعه کشور اشاره کرد و گفت: یکی از محورهای مهم آن بحث توریسم است و می خواهیم در مجلس بر بحث ایران‌گردی و جهان‌گردی تأکید کنیم و یکی از زمینه‌های مهم در راستای گسترش توریست و گردشگری، هتل‌سازی و ایجاد مراکز گردشگری است.

وی ابراز کرد: امیدواریم این مسیر که در برنامه ششم توسعه بر آن تأکید شده، باعث فراهم شدن زمینه حضور بخش خصوصی شود چرا که اقتصاد کشور باید مردمی شود و همانگونه که در صحبت‌های روز گذشته مقام معظم رهبری مطرح شد، اقتصاد مقاومتی یعنی حضور مردم در عرصه اقتصاد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده در مجلس در خصوص حل مشکلات بدهی دولت گفت: دولت ۴۰ هزار میلیارد تومان بدهی به کشاورزان و فرهنگیان دارد که با اقدامات خوبی که در مجلس صورت گرفت، بدهی دولت به این بخش‌ها پرداخت می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: تنها راه مقابله با رکود این است که نقدینگی به سمت تولید برود و مردم در امر تولید و اقتصادی مشارکت داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی