کد خبر : 789
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار با رئیس مجلس سنای فرانسه؛

ايرنا/ لاریجانی:برخی کشورها به دنبال مدیریت تروریست ها هستند، نه نابودی آنها

ايرنا/ لاریجانی:برخی کشورها به دنبال مدیریت تروریست ها هستند، نه نابودی آنها

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده ابزاری از تروریسم عامل دیگری است که به گسترش آن کمک کرده است، زیرا برخی از کشورها به دنبال مدیریت گروه های تروریست و نه مبارزه و نابودی آنها هستند.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز شنبه 28 آذرماه در دیدار با ژرار لارشه رئیس مجلس سنای فرانسه و هیات همراه با بیان این مطلب گفت: در ایران نگاه مثبتی به ملت فرانسه وجود دارد بالاخص که امام خمینی (ره) در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در آنجا حضور داشتند.


وی افزود: اکنون زمان مناسبی است که مراودات پارلمانی و اقتصادی میان دو کشور گسترش پیدا کند و به راه حل های مشترک برای برقراری امنیت در منطقه برسیم.


رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر هیات های مختلف خارجی به ایران تصریح کرد: پس از مذاکرات وین، گروه های مختلفی برای روابط اقتصادی به ایران سفر کرده اند و تجار فرانسوی هم از این قاعده مستثنی نبوده و امیدواریم که با شناخت بیشتری از توانمندی ها و بازارهای تجاری یکدیگر به گسترش روابط اقتصادی کمک کنیم.


لاریجانی در این دیدار تاکید کرد: استفاده ابزاری از تروریسم عامل دیگری است که به گسترش گروه های تروریستی کمک کرده است،زیرا برخی از کشورها به دنبال مدیریت آنها و نه مبارزه و نابودی این گروه ها هستند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حل بحران در بسیاری از کشورهای درگیر در منطقه فقط با تشکیل

ولت وحدت ملی قابل حل است، مانند کشور یمن که تا این دولت تشکیل نشود، درگیری ها ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: امیدواریم کشورهای غربی به این نکته توجه داشته باشند که حاکمیت کشورها باید با انتخابات و توسط مردم آن کشور تعیین شود و اگر کمکی می خواهد به کشورهای درگیر تروریست بشود، فقط باید در جهت مبارزه با گروهک های تروریستی باشد.**هدف ائتلاف در درجه اول مبارزه با داعش و برقراری دموکراسی در سوریه است


همچنین ژرار لارشه رئیس مجلس سنای فرانسه در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: این دیدار فرصت مناسبی است تا روابط میان ایران و فرانسه هر چه سریع تر گسترش پیدا کند و ما امیدواریم که سطح روابط پارلمانی با تلاش کمیسیون ها و گروه های دوستی دو کشور خیلی قوی تر از قبل شود.


وی افزود: مسئله ای که برای کشور فرانسه خیلی مهم است مبارزه با تروریسم است، زیرا ما خود به تازگی قربانی فعالیت این گروهک ها در کشور خود شدیم و این حادثه باعث شد تا عزم جدی تری نسبت به حل این بحران ها داشته باشیم.
 

رئیس مجلس سنای فرانسه در ادامه تصریح کرد: یک روز از تصویب قطع نامه می گذرد و این امر باید ما را به این نقطه برساند که هدف ائتلاف های تشکیل شده در درجه اول باید مبارزه با داعش و برقراری دموکراسی در سوریه باشد.
 

لارشه گفت: باید کشورها تلاش کنند تا امنیت را به کشورهای درگیر با ترویسم مانند سوریه، لبنان و یمن برگردانند تا از این طریق بتوانند درخصوص حاکمیت این کشورها به تفاهم برسند.
 

وی با ابراز ناخرسندی از کمک هایی که از سوی برخی کشورها به داعش می شود، اظهار داشت: تمام کشورها باید به دنبال عزم و اراده جدی و بین المللی برای نابودی گروهک های تروریستی باشند و نباید اینگونه تصور شود که حضور تروریسم می تواند حتی کوچکترین منفعتی برای کشوری داشته باشد.
 

رئیس مجلس سنای فرانسه ابراز امیدواری کرد که بین کشورهای منطقه و ائتلاف های ضدتروریستی زودتر تفاهم مشترکی در قبال کشورهای درگیر جنگ صورت پذیرد.
 

به گزارش ایرنا، ژرار لارشه رئیس مجلس سنای فرانسه صبح28 آذرماه وارد تهران شد. وی قرار است فردا با حسن روحانی رییس جمهوری نیز دیدار کند.

منبع: خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا)

کلید واژه :

ژرار لارشه ,دكتر علي لاريجاني ,تروريسم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی