کد خبر : 789
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار با رئیس مجلس سنای فرانسه؛

ايرنا/ لاریجانی:برخی کشورها به دنبال مدیریت تروریست ها هستند، نه نابودی آنها

ايرنا/ لاریجانی:برخی کشورها به دنبال مدیریت تروریست ها هستند، نه نابودی آنها

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده ابزاری از تروریسم عامل دیگری است که به گسترش آن کمک کرده است، زیرا برخی از کشورها به دنبال مدیریت گروه های تروریست و نه مبارزه و نابودی آنها هستند.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز شنبه 28 آذرماه در دیدار با ژرار لارشه رئیس مجلس سنای فرانسه و هیات همراه با بیان این مطلب گفت: در ایران نگاه مثبتی به ملت فرانسه وجود دارد بالاخص که امام خمینی (ره) در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در آنجا حضور داشتند.


وی افزود: اکنون زمان مناسبی است که مراودات پارلمانی و اقتصادی میان دو کشور گسترش پیدا کند و به راه حل های مشترک برای برقراری امنیت در منطقه برسیم.


رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر هیات های مختلف خارجی به ایران تصریح کرد: پس از مذاکرات وین، گروه های مختلفی برای روابط اقتصادی به ایران سفر کرده اند و تجار فرانسوی هم از این قاعده مستثنی نبوده و امیدواریم که با شناخت بیشتری از توانمندی ها و بازارهای تجاری یکدیگر به گسترش روابط اقتصادی کمک کنیم.


لاریجانی در این دیدار تاکید کرد: استفاده ابزاری از تروریسم عامل دیگری است که به گسترش گروه های تروریستی کمک کرده است،زیرا برخی از کشورها به دنبال مدیریت آنها و نه مبارزه و نابودی این گروه ها هستند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حل بحران در بسیاری از کشورهای درگیر در منطقه فقط با تشکیل

ولت وحدت ملی قابل حل است، مانند کشور یمن که تا این دولت تشکیل نشود، درگیری ها ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: امیدواریم کشورهای غربی به این نکته توجه داشته باشند که حاکمیت کشورها باید با انتخابات و توسط مردم آن کشور تعیین شود و اگر کمکی می خواهد به کشورهای درگیر تروریست بشود، فقط باید در جهت مبارزه با گروهک های تروریستی باشد.**هدف ائتلاف در درجه اول مبارزه با داعش و برقراری دموکراسی در سوریه است


همچنین ژرار لارشه رئیس مجلس سنای فرانسه در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: این دیدار فرصت مناسبی است تا روابط میان ایران و فرانسه هر چه سریع تر گسترش پیدا کند و ما امیدواریم که سطح روابط پارلمانی با تلاش کمیسیون ها و گروه های دوستی دو کشور خیلی قوی تر از قبل شود.


وی افزود: مسئله ای که برای کشور فرانسه خیلی مهم است مبارزه با تروریسم است، زیرا ما خود به تازگی قربانی فعالیت این گروهک ها در کشور خود شدیم و این حادثه باعث شد تا عزم جدی تری نسبت به حل این بحران ها داشته باشیم.
 

رئیس مجلس سنای فرانسه در ادامه تصریح کرد: یک روز از تصویب قطع نامه می گذرد و این امر باید ما را به این نقطه برساند که هدف ائتلاف های تشکیل شده در درجه اول باید مبارزه با داعش و برقراری دموکراسی در سوریه باشد.
 

لارشه گفت: باید کشورها تلاش کنند تا امنیت را به کشورهای درگیر با ترویسم مانند سوریه، لبنان و یمن برگردانند تا از این طریق بتوانند درخصوص حاکمیت این کشورها به تفاهم برسند.
 

وی با ابراز ناخرسندی از کمک هایی که از سوی برخی کشورها به داعش می شود، اظهار داشت: تمام کشورها باید به دنبال عزم و اراده جدی و بین المللی برای نابودی گروهک های تروریستی باشند و نباید اینگونه تصور شود که حضور تروریسم می تواند حتی کوچکترین منفعتی برای کشوری داشته باشد.
 

رئیس مجلس سنای فرانسه ابراز امیدواری کرد که بین کشورهای منطقه و ائتلاف های ضدتروریستی زودتر تفاهم مشترکی در قبال کشورهای درگیر جنگ صورت پذیرد.
 

به گزارش ایرنا، ژرار لارشه رئیس مجلس سنای فرانسه صبح28 آذرماه وارد تهران شد. وی قرار است فردا با حسن روحانی رییس جمهوری نیز دیدار کند.

منبع: خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا)

کلید واژه :

ژرار لارشه ,دكتر علي لاريجاني ,تروريسم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی