کد خبر : 775
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی پس از ثبت نام در دهمین دوره انتخابات مجلس:

مستقل وارد انتخابات شدم/ جزء آن گروهی هستم که دغدغه آرمان‌های انقلاب را داشته باشد

مستقل وارد انتخابات شدم/ جزء آن گروهی هستم که دغدغه آرمان‌های انقلاب را داشته باشد

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (پنجشنبه 3 دی ماه) پس از حضور در ستاد انتخابات استان قم و ثبت نام در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: برای من باعث افتخار است که در انتخابات اخیر هم از استان مهم قم ثبت نام کردم.

 


ثبت نام از حوزه انتخابیه قم به دلیل امتثال امر مراجع تقلید و خواسته اقشار مختلف مردم بود

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره ثبت نام از حوزه انتخابیه قم، توضیح داد: علت این موضوع، امتثال امر مراجع عظام تقلید، بزرگان کشور، فضلا و دانشمندان حوزه علمیه قم و اقشار مختلف از جمله معلمان، اساتید دانشگاه ها، کارگران، کشاورزان، دامداران، حقوقدانان، دانشجویان، ورزشکاران و هنرمندان در قم است که نگاه همراه با لطف به من داشته و در مراجعاتی که داشتند، هم به دلیل شرایط کلان کشور و هم آبادانی استان قم، نظر آنها بر این بود که این بار هم من از قم نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شوم که این مسئله برای بنده هم افتخاری است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان قم به عنوان ام القرای جهان تشیع همیشه مورد توجه همه مسلمانان بوده و برای من هم با توجه به آنکه سال های طولانی در قم زندگی کردم این موضوع دارای اهمیت است.

 

تلاش می کنیم خواست عموم مردم به درستی اجرایی شود

وی با بیان اینکه آبادانی شهر مقدس قم باید به نحوی درست انجام و دنبال شود گفت: بسیاری از پروژه ها باید دراین استان به سامان رسیده و پیشرفت ملت ایران و جمهوری اسلامی و در کنارش آبادانی در استان قم هم تعریف شود از این رو تلاش می کنیم که خواست عموم مردم به درستی اجرایی شود.

 

انتخابات با شکوه، جایگاه ایران را درصحنه بین المللی و منطقه بالا خواهد برد

دکتر لاریجانی تاکید کرد: با توجه به شرایط عمومی کشور در صحنه بین المللی و شرایط حساس منطقه ای و اقتضائات وضعیت اقتصادی کشور تا آنجایی که بتوانم تلاش می کنیم که این مسیر به درستی طی شود.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: انتخابات اسفند ماه دو مسیر بسیار مهم که همان انتخابات مجلس خبرگان و انتخابات مجلس شورای اسلامی است را طی می کند و هر دوی این موضوعات برای آینده کشور مهم است از این رو اقتضا می کند که حضور مردم در انتخابات در یک فضای آرام، با شکوه و رقابتی، به درستی سامان پیدا کند زیرا قطعا یک انتخابات با شکوه، جایگاه ایران را درصحنه بین المللی و منطقه بالا خواهد برد.

 

حل مشکلات کشور در گروی حضور افراد کارآمد درمجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی است

وی افزود: حل مشکلات کشور در شرایط کنونی در گرو این است که افراد راه یافته به مجلس و مجلس خبرگان، کارآمد، باتجربه، کلان نگر باشند تا بتوانند پیچیدگی مسائل اقتصادی را به درستی فهم و برای آن راه حل بیابند و امیدوارم ملت ایران با سرافرازی این مرحله را طی کند تا این موضوع دستاوردی برای کشور شود تا در پناه انتخاب خوب و صحیح نتایج خوبی برای ملت ایران داشته باشد.

 

حضور پررنگ تر جریان ها و گروه ها در انتخابات، بهتر است

رئیس مجلس با اشاره به تقسیم بندی جریان های سیاسی و برنامه ریزی آنها برای حضور در انتخابات گفت: در شرایط کنونی اصل موضوع و هدف اصلی این است که بخش های مختلف کشور ذهنشان درگیر این مسئله باشد که انتخابات با شکوه و دارای صحت انجام شود از این رو هر چه رقابت با حضور جریان ها و گروه های بیشتری باشد و آنها با انگیزه به عرصه انتخابات وارد شوند این مسئله بهتر است البته این گروه ها هم خودشان باید تصمیم بگیرند و ربطی به من ندارد.

 

دغدغه من اصل، ماهیت و شرایط انقلاب است

وی با اعلام اینکه من به صورت مستقل وارد انتخابات شدم، گفت: مهم این است که اصول و اهداف انقلاب را به درستی دنبال کنیم زیرا این انقلاب آرمان هایی داشت که در فکر امام تبلور پیدا کرد و در راه شهدای بزرگوار تجلی یافت از این رو آنچه که دغدغه من این بوده با توجه به اینکه کشور امروز در یک گردنه خاص قرار دارد، آرمان های انقلاب به خوبی طی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دغدغه من اصل، ماهیت و شرایط انقلاب است و هر گروهی به این موضوعات نزدیک باشد ما جزء آن گروه محسوب می شویم./

پایان پیام

کلید واژه :

انتخابات ,مجلس دهم ,رئیس مجلس ,دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی