کد خبر : 768
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران:

ايرنا: اقدام رئیس جمهوری پاسخ به جنجال آفرینی آمریکایی هاست

ايرنا: اقدام رئیس جمهوری پاسخ به جنجال آفرینی آمریکایی هاست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران با صبر و متانت به جنجال آفرینی های آمریکایی ها فکر می کند و یکی از اقدام ها در این ارتباط اقدام رئیس جمهوری در زمینه ادامه راه و گسترش فناوری موشکی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی روز شنبه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: ملت ایران در مذاکرات هسته ای راهی را انتخاب کرد که هیچ ضرری در آن نیست، زیرا ما از دانش موثری در حوزه فناوری صلح آمیز هسته ای برخورداریم که این مهم را با جنجال آفرینی نمی توان از ملت ایران گرفت.
وی اضافه کرد: وقتی غربی ها پیشنهاد مذاکرات هسته ای را دادند، جمهوری اسلامی ایران که در جایگاه مستحکمی قرارداشت، این پیشنهاد را پذیرفت و مذاکرات با حضور شش کشور و اتحادیه اروپا به سرانجام رسید و سند روشنی از تعهدات طرفین امضا شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون اگر یکی از این کشورها بخواهد این سند را خدشه دار کند، منزوی خواهد شد و دیگر کشورها از آن ایراد خواهند گرفت.
لاریجانی درباره قانون بودجه آمریکا که بندی درآن درمورد روادید ایران آمده است، اظهارکرد: اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر به آمریکایی ها در مورد این بند از قانون بودجه آنها اعتراض کردند.
وی ادامه داد: این گونه رفتارهای آمریکایی ها سرانجامی برای آنها نخواهد داشت و مجلس شورای اسلامی ایران نیز آمادگی دارد تا در مقابل تصمیم نادرست آمریکایی ها در قانون بودجه سال 95 اقدام درست را انجام دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی صبح شنبه به منظور سفر یک روزه وارد فرودگاه بین المللی بوشهر شد.
علی لاریجانی پس از ورود به بوشهر درفرودگاه این شهر مورد استقبال استاندار ، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران شورای تامین قرار گرفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین صبح شنبه در گلزار شهدای شهر برازجان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
علی لاریجانی که به منظور شرکت در یادواره شهید صادق گنجی به استان بوشهر سفرکرده است باحضور درگلزار شهدای بهشت سجاد این شهر و مزار شهید گنجی ضمن قرائت فاتحه شاخه های گل نثار کرد.
شهید صادق گنجی در سال 1365 و در سن 23 سالگی ریاست خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران را در پاکستان برعهده داشت که در 28 آذرماه سال 1369 درآخرین آیین تودیع خود مقابل هتل اینترنشنال لاهور پاکستان براثر هجوم ایادی استکبار به شهادت رسید.
از شهید گنجی در مدت حضورش در پاکستان، 13 اثر ارزشمند درباره این کشور با مضامینی نظیر مطبوعات پاکستان، مسیحیت در پاکستان، زن در پاکستان، احزاب پاکستان، مراکز فرهنگی در پاکستان به جای مانده است.
شرکت در جلسه شورای اداری از دیگر برنامه های سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان بوشهر است.
 

 

 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاري جمهوري اسلامي ( ايرنا )

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی