کد خبر : 763
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نشست شورای اداری استان بوشهر؛

عربستان از گرداب ناشی از اعدام شیخ نمرعبور نمی‌کند/ غرب با واکنش به این خلاف بَیّن حقوق بشر گوشه ای از صداقت را در خود نشان دهد

عربستان از گرداب ناشی از اعدام شیخ نمرعبور نمی‌کند/ غرب با واکنش به این خلاف بَیّن حقوق بشر گوشه ای از صداقت را در خود نشان دهد

دکتر علی لاریجانی امروز (شنبه 12 دی‌ماه) در نشست شورای اداری استان بوشهر در واکنش به اعدام شیخ نمر گفت: امروز خبر ناگواری به ما رسید و آن شهادت شیخ نمر بود و رفتار وحشیانه سعودی نسبت به ایشان بود، این اعدام باعث تاسف و تاثر ما شده و این گونه رفتارها مشکلات امنیتی منطقه را افزایش می‌دهد.


شهادت شیخ نمر گردابی برای عربستان سعودی به وجود آورده که به راحتی از آن عبور نمی‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهادت این شهید گردابی برای عربستان سعودی به وجود آورده که به راحتی از آن عبور نمی‌کند، افزود: البته این مسئله یک شخص نیست بلکه رژیم سعودی در چند سال اخیر مشکلات زیادی را به وجود آورده و آتش زیادی در منطقه به راه انداخته است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: امیدواریم در این مسئله آمریکا و غربی‌ها تکانی به خود دهند که این خلاف بَیّن حقوق بشر است، این را بیان کنند تا گوشه‌ای از صداقت در آن ها کشف شود.

وی با بیان اینکه در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که به هم ریختگی در این منطقه نمایان است، اظهار داشت: برخی از این به هم ریختگی‌ها به خاطر مسائل کشورهای منطقه و برخی به دلیل دخالت کشورهای بیگانه است.

دکتر لاریجانی در ادامه اظهار داشت: ترویج این ناامنی‌ها گریبانگیر تمام مسلمانان خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران با پشتیبانی نیروهای مسلح بصیر و آگاه از امنیت برخوردار است، افزود: چشم اندازهای پیش بینی شده سبب ایجاد امنیت پایدار در کشور شده است.

وی با اشاره به مسائل اقتصادی کشور تصریح کرد: رشد اقتصادی کشور بعد از انقلاب اسلامی در حد مطلوب نبوده است که این برای کشوری که می‌خواهد از رشد جهنده برخوردار شود ،مطلوب نیست.برخی گمان می‌کنند که با توافق هسته ای ما در دانش هسته ای دچار نقص می‌شویم/وضعیت اقتصادی ما متناسب با سایر شئون پیش نرفته است

دکتر لاریجانی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی ما متناسب با سایر شئون پیش نرفته است،افزود: بخشی از این مشکلات به برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت صحنه برمی‌گردد که با واکاوی دقیق می‌توان آن را رفع کرد.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه زمان تمرکز اقتصادی کشور بر دولتی کردن اقتصاد و بخش‌های تولیدی بود،اظهارداشت: بخش دیگری از مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم های ظالمانه بود که از مسیر مذاکرات کار آن به سرانجام رسید.

وی با بیان اینکه دانش هسته‌ای از نظر ابعاد غنی‌سازی، تحقیق و توسعه در ایران به فعالیت خود ادامه می دهد، افزود: ظرف چند هفته آینده تحریم ها لغو می‌شود، برخی گمان می‌کنند که با توافق هسته ای ما در دانش هسته ای دچار نقص می‌شویم، این افراد باید دلیل خود را بیان کنند، ما دقت نظر کرده‌ایم و هیچ نقصی در برنامه هسته‌ای ایران در زمینه تحقیق و توسعه رخ نمی‌دهد و ما نوع سانتریفیوژ‌ها را خود انتخاب می‌کنیم.


رونق تولید و روان سازی اقتصادی جزء اولویت‌های کشور است/کنگره آمریکا تلاش می‌کند برای سرمایه‌گذاری در ایران مشکل ایجاد کند

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ما در رابطه با اقدامات اخیر کنگره آمریکا رفتار مقابله‌ای پیش بینی‌ کرده‌ایم، افزود: طرف مقابل اگر تخلفی انجام دهد راه‌های مقابله با رفتار آن‌ها پیش بینی شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول سه سال مذاکرات فراز و فرودهایی داشته‌ایم، افزود: اما جمهوری اسلامی ایران در مسیر مشخصی حرکت کرده است.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه رونق تولید و روان سازی اقتصادی جزء اولویت‌های کشور است، افزود: آینده کشور به طور کلی در زمینه اقتصادی،دیپلماسی و امنیتی روشن است و نفوذ ایران در منطقه غیرقابل انکار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست‌مداران و رسانه‌ها باید رفتار حریف را به درستی آنالیز کنند، تصریح کرد: کنگره آمریکا با کاری که در رابطه با اخذ روادید انجام داد مشخص است که تلاش می‌کند برای سرمایه‌گذاری در ایران مشکل ایجاد کند، البته اقدام صحیح برای مقابله با آن طراحی شده است.


در کشور ما زمان دریافت تسهیلات برای سرمایه ‌گذاران طولانی است

دکتر لاریجانی با بیان اینکه باید یک رقابت سالم در زمینه‌های مختلف برای مناطق مختلف کشور مهیا شود، افزود: در بودجه سال آینده کشور نمی‌توان کار خاصی انجام داد زیرا بخش عمده‌ای از بودجه برای هزینه‌های جاری اختصاص می‌یابد.

وی با تاکید براینکه باید زمینه برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در اقتصاد کشور فراهم شود،ادامه داد: با بررسی‌های مختلف در سطح استان بوشهر که استانی انرژی خیز است؛ می‌توان پتانسیل بخش های مختلف این استان را سنجید و تشخیص داد که چه بخش‌هایی می‌تواند از سرمایه‌گذاری داخلی و چه بخش‌هایی از سرمایه‌گذاری خارجی بهره‌مند شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در هر منطقه از کشور باید آمایشی متناسب با شرایط امروز صورت گرفته و بازاریابی مناسب آن انجام شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه درشرایط فعلی با سند چشم انداز فاصله داریم،اظهارداشت:رسیدن به این چشم انداز جز با سرمایه‌گذاری عظیم خارجی امکان پذیر نیست؛در کشور ما زمان دریافت تسهیلات برای سرمایه ‌گذاران طولانی است، دستگاه‌های اداری با ایجاد شرایط مناسب می‌توانند این زمان را کوتاه کنند.


لایحه ایجاد چند منطقه آزاد پس از تعطیلات پیگیری می‌شود

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه نباید جرأت از مدیران گرفته شود،افزود: باید به مدیران آزادی عمل بخشید و بسیاری از تخلفات که در دیوان محاسبات گرفته شده ،ناشی از ناآگاهی افراد از قانون است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه ایجاد چند منطقه آزاد پس از تعطیلات پیگیری می‌شود، افزود: مواردی که جزء لایحه دولت بوده با دقت نظر در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دکترلاریجانی ادامه داد: مناطق آزاد واردکننده کالا شده اند که این عامل باعث نگرانی مجلس شده و مطمئنا در منطقه‌ای که تولید صورت می‌گیرد مجلس از آن حمایت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات رکود و بیکاری در کشور اظهار داشت: این مشکلات با یک برنامه ریزی مناسب و مدون قابل حل می‌باشد./
پایان پیام 

کلید واژه :

شيخ نمر ,دكتر لاريجاني

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی