کد خبر : 756
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با وزیر خارجه دانمارک:

قوانین سرمایه‌گذاری در ایران تسهیل شده است

قوانین سرمایه‌گذاری در ایران تسهیل شده است

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 14 دی‌ماه) در دیدار با کریستین ینسن وزیر امور خارجه دانمارک و هیات همراه گفت: به زودی برنامه ششم توسعه در پارلمان ایران بررسی خواهد شد و با توجه به این برنامه ایران آماده همکاری در زمینه‌های تولید انرژی، داروسازی و کشاورزی با کشور دانمارک است.

وی در ادامه با بیان اینکه در یک‌سال گذشته سطح همکاری‌ها از نظر اقتصادی گسترش پیدا کرده است، عنوان کرد: در سال جاری قوانین تسهیل کننده در امر سرمایه گذاری را در پارلمان به تصویب رساندیم و اکنون شرایط برای همکاری های اقتصادی و تجاری مهیاست.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر لزوم همکاری‌ کشورها در مبارزه با تروریسم تاکید کرد و افزود: برای مبارزه با تروریسم ضروری است که به یک فهم مشترک برسیم و در مورد چگونگی مبارزه با آنها تصمیم واحدی گرفته شود.

در این دیدار همچنین کریستین ینسن وزیر خارجه دانمارک ضمن تاکید بر لزوم گسترش روابط تجاری و اقتصادی با ایران گفت: سفر ما به ایران همراه با یک هیات کاملی صورت گرفته است که همین مسئله نشان دهنده علاقه دانمارک برای توسعه روابط با ایران است.

وی افزود: دانمارک تجربیات زیادی در زمینه تولید انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر و نیروگاه‌های بادی دارد و آماده است که تجربیات 25 ساله خود را در این حوزه‌ها به کشور ایران منتقل کند.

وزیر خارجه دانمارک در ادامه با اشاره به تصویب برجام گفت: برجام نه فقط برای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+5، بلکه برای منطقه و کل جهان حائز اهمیت است.

وی ضمن تشکر از ایران به دلیل سرعت در اجرایی کردن مفاد برجام، اظهار داشت: با توجه به حسن نیت ایران، امیدواریم تحریم‌ها هر چه سریع‌تر برداشته شده و روابط تجاری ایران با کشورهای اروپایی گسترش یابد.

کریستین ینسن بر لزوم مبارزه با تروریست‌ها تاکید داشته و تصریح کرد: دانمارک در مبارزه با تروریسم و برقراری صلح و امنیت در جهان مصمم است و حاضر است که در این زمینه همکاری با سایر کشورها داشته باشد.

وی افزود:تروریسم تاثیر بسیار زیادی بر ناامنی جهان داشته است و این وظیفه همه کشورهاست که در مبارزه با هرگونه تروریستی به یکدیگر کمک نمایند و مانع گسترش و تجاوز این گروه‌ها به کشورها شوند.

وزیر خارجه دانمارک در پایان ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: دانمارک و ایران از سال‌های قبل با یکدیگر ارتباط داشته و امیدواریم که سطح این روابط به زودی گسترش پیدا کند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ,رئیس مجلس شورای اسلامی ,روابط ایران و دانمارک

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی