کد خبر : 750
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع ائمه جماعات قم؛

تنها ایران به دنبال حل مشکل تروریسم است/ حل مشکلات هسته‌ای فرصت‌های خوبی ایجاد می‌کند

تنها ایران به دنبال حل مشکل تروریسم است/ حل مشکلات هسته‌ای فرصت‌های خوبی ایجاد می‌کند

دکتر علی لاریجانی که به قم سفر کرده، صبح امروز (پنجشنبه، 24 دی‌ماه) در جمع ائمه جماعات قم اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت کلان اقتصادی کشور دچار مشکلاتی شده و در این زمینه که تحریم‌ها نیز نقش داشته، تولید کشور دچار نقص شده است، زیرا با وجود تحریم‌های بانکی منابع مالی قابل انتقال نبود و واسطه‌ها نیز پول می‌گرفتند و در نتیجه افزایش قیمت تمام شده اجناس گرانی به دنبال داشت؛ ضمن آنکه عامل دیگری که بخش‌های تولیدی گرفتار آن شدند افزایش قیمت ارز بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرایط کنونی اقتصاد فقط به خاطر تحریم‌ها به وجود نیامده بلکه سوءمدیریت‌ها نیز موثر بوده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: برخی کشورها پس از گفت‌وگوهای هسته‌ای، مشکلاتی را برای ایران به وجود آوردند و برخی از عوامل منطقه‌ای مانند سعودی‌ها در روند حل مشکلات هسته‌ای ایران موانعی را ایجاد می‌کردند.

رئیس قوه مقننه گفت: عربستان سعودی از اواسط مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 تلاش کرد تا قیمت نفت کاهش یابد و ایران در مسئله هسته‌ای بیشتر امتیاز بدهد. حتی بعد از اینکه مذاکرات به نتیجه رسید به دنبال این هستند تا با کاهش قیمت نفت ایران از توافق هسته‌ای بهره‌ای نبرد؛ لذا می‌توان گفت عامل دیگر مشکلات اقتصادی کشور مسائل منطقه‌ای است که با اعدام شیخ نمر ماجرای جدیدی ساخته شد.

دکتر لاریجانی افزود: یک بیماری در سیستم اداری کشور وجود دارد و آن هم تعداد زیاد پرسنل اداری کشور است که این موضوع عاملی شده تا پول کمتری به آبادانی کشور برسد که البته علاج این مشکل باید به مرور انجام شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسئله کشور موضوع اقتصادی است به طوریکه اگر کارخانجات ما رونق داشته باشند مشکل بیکاری نیز حل می‌شود. اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز به ایجاد رونق تولید در داخل کشور منتهی می‌شود، لذا در برنامه ششم نیز سیاست‌های اصلی باید براساس اقتصاد مقاومتی پایه‌گذاری شود.

نماینده مردم قم اظهار داشت: بحران دیگر منطقه موضوع افراطی‌گری و تروریسم است که تبدیل به موضوع مهمی شده، چون زمانی فقط این مشکل در افغانستان وجود داشت ولی در حال حاضر تروریست‌ها در عراق و سوریه نفوذ کرده‌اند و اوضاع کشورهای اسلامی دچار آفت شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تنها ایران به دنبال حل مشکل تروریسم است و برخی از کشورها یا در این زمینه عمل نمی‌کنند یا دروغ می‌گویند و ائتلاف دروغین تشکیل می‌دهند. مشخص است که موشک‌های تاو را چه کشورهایی به تروریست‌های منطقه‌ای داده‌اند. به طور کلی می‌توان گفت فرآیند این آشفتگی منطقه‌ای به نفع اسرائیل و آمریکا است.

رئیس قوه مقننه متذکر شد: با وجود شرایط نا امن منطقه، در داخل کشور وضع امنیت بسیار خوب است که نتیجه روشن بینی رهبری معظم انقلاب است.

دکتر لاریجانی گفت: ظرف روزهای آینده تحریم‌ها برداشته می‌شود که در مجموع می‌توان گفت تصمیم نظام جمهوری اسلامی ایران در انجام مذاکرات درست بوده و امیدوارم تحریم‌ها برداشته شود که البته این پله اول است تا ایران آباد شود.

نماینده مردم قم گفت: تلاش ما این است که در قم کارخانجات تعطیل نشوند و در این زمینه وضعیت استان قم نسبت به سایر استان‌ها بهتر است. باید زمینه‌های سرمایه‌گذاری را فراهم کنیم با وجود تمام مشکلات امیدوارم با حل پرونده هسته‌ای فرصت‌های اقتصادی خوبی ایجاد شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی استان قم با کمبود آب مواجه است که تلاش ما ترویج سیستم‌های گلخانه‌ای است، باید مجموعه‌ای از اقدامات انجام شود تا روستاها سرپا بمانند و مهاجرت صورت نگیرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  حرکت تروریست‌های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان/ مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است

  احتمال بروز مشکلات امنیتی ازسوی تروریست‌های مهاجر شکست‌خورده در سوریه/ اسرائیل نافع اصلی درگیری میان مسلمانان

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی