کد خبر : 75
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی دربازدید از نمایشگاه اقتدارسپاه در عرصه سازندگی:

قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) با روحیه جهادی پروژه های سنگینی انجام داده است

قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) با روحیه جهادی پروژه های سنگینی انجام داده است

رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدیداز نمایشگاه اقتدار سپاه در عرصه سازندگی گفت: یکی از روش های سازندگی آن است که نیروهای مسلح در زمان صلح به آبادانی کشور کمک کنند و سپاه توانسته در عملیاتی کردن این الگو موفق باشد.

دکترعلی لاریجانی عصر امروز (پنجشنبه 3 دی ماه) در جریان بازدید از نمایشگاه اقتدار سپاه در عرصه سازندگی در جمع خبرنگاران با بیان آنکه از گذشته با فعالیت های عمرانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آشنا بوده است گفت: یک مجموعه منسجم در سپاه پاسداران فعالیت های عمرانی را دنبال می کند که اقدام ارزشمندی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از زمان آغاز به کار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) حدود 27 سال می گذرد و در طول این مدت رشد خوبی در زمینه های اقتصادی و عمرانی وجود داشته که کشور معمولا با مشکل مواجه بوده است.

وی در ادامه افزود:قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با روحیه جهادی به فعالیت پرداخته است و پروژه های سنگینی را در پارس جنوبی، سدسازی ها،راه سازی یا فعالیت هایی که با مشکل مواجه بودیم؛فعال بوده است. این نهاد در عرصه تکنولوژی های جدید نیز اقداماتی انجام داده که ارزشمند است.

قرارگاه سازندگی خاتم(ص) از امکانات موجود کشور حداکثر بهره را کسب می کند

دکتر لاریجانی گفت: فعالیت های عمرانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نمونه از روش هایی است که نیروهای مسلح در زمان صلح طبق قانون اساسی باید به آبادانی کشور کمک کنند فعالیت کرده است؛ سپاه این الگو را برگزید و درتحقق آن نیز موفق بوده است.

وی تصریح کرد: در مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) حدود 160 هزار نفر به طور مستقیم مشغول فعالیت هستند که این حجم از نیروی مشغول فعالیت از اقدامات ارزشمند سپاه درعرصه سازندگی است.

رئیس مجلس گفت: برخی پروژه ها در مناطق سخت باید عملیاتی شود،اما هر شرکتی حاضر به انجام آن نیست؛اما تربیت قرارگاه سازندگی خاتم و رشد این مجموعه به گونه ای است که آنها کارها را به خوبی برعهده گرفته و انجام داده اند.

وی گفت:کارخوب دیگر قرارگاه سازندگی خاتم(ص) این است که امکانات موجود کشور حداکثر بهره را کسب می کند؛از کارکنان کارخانجات استفاده می کنند که روش بسیار خوبی است.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به هیچ عنوان رقیب شرکت های خصوصی نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به هیچ عنوان رقیب شرکت های خصوصی نیست؛بلکه کمک کننده و همراه شرکت های خصوصی است.

دکترلاریجانی در ادامه گفت:قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) از وجود شرکت های خصوصی و شرکت های کوچک در عملیات های عمرانی بزرگ استفاده می کند که روش کارآمدی در زمینه ساخت  و ساز و پروژه های عمرانی کشور است.

توجه جدی مجلس برای شرایط بهتر قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در پروژه های عمرانی کشور

وی ضمن تاکید برپویایی مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت:بخش عمرانی کشور ظرفیت بیشتری برای حضور و بهره مندی از دانش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) دارد، این رویکرد تحرک بیشتری به آبادانی وعمران کشور می دهد.

رئیس مجلس افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با توجه به وضعیت فعلی کشور می تواند ظرفیت جدیدی را خلق کند.

وی گفت: ما در مجلس شورای اسلامی توجه جدی خواهیم داشت که شرایط بهتری برای ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در پروژه های عمرانی کشور مهیا شود.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: شرایط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) باید مورد توجه قرار گیرد. قسمت زیادی از ظرفیت قرارگاه به سمت پروژه های بزرگ است شاید برای قرارگاه نیز بهتر باشد که پروژه های بزرگ را برای خود ترسیم کند.

رئیس مجلس ادامه داد: اما برخی از اقدامات صورت گرفته در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) نشان می دهد این مجموعه در پروژه های خرد نیز توانایی فعالیت و حضور دارد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی