کد خبر : 742
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس لوکزامبورگ:

مهمترین وظیفه پارلمان‌ها برقراری صلح و آرامش است

مهمترین وظیفه پارلمان‌ها برقراری صلح و آرامش است

دکترعلی لاریجانی امروز (شنبه 26 دی ماه) در دیدار با" مارس دی بارتولومئو "رئیس مجلس نمایندگان لوکزامبورگ گفت: ایران کشور بزرگی است و امکانات خوبی برای همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاتری دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های مالی و بانکی کشور لوکزامبورگ گفت: سفر شما به ایران همزمان با اجرای برجام است و این فرصت مغتنمی است که شما زمینه های سرمایه گذاری در ایران را بالاخص در زمینه نفت و گاز و صنعت و انرژی بررسی کنید.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به وضعیت منطقه خاطرنشان کرد: متأسفانه مدتی است که از شمال آفریقا تا خاورمیانه دچار بی ثباتی و ناامنی شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: اتحادیه اروپا از 70 سال گذشته تا کنون تلاش داشته که امنیت و آرامش را در کشورهای اروپایی برقرار سازد و در زمینه گسترش تروریسم نیز مانند شما نگران هستیم.

رئیس مجلس نمایندگان لوکزامبورگ گفت: تروریست ها می خواهند در منطقه و به تدریج در کل جهان بی ثباتی ایجاد کنند و ما باید تلاشمان بر این باشد که نه در دام این گروه های تروریستی و نه در دام کسانی که می خواهند با دفاع و حمایت از آنها با منافعی دست پیدا کنند، نیافتیم.

دی بارتولومئو ضمن تمایل به گسترش روابط پارلمانی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران گفت: من کاملاً معتقدم که ایران از جایگاه کلیدی و مهمی برخوردار است و هم در جهت برقراری امنیت در منطقه و مبارزه با تروریسم و هم در زمینه های اقتصادی و تجاری می تواند همکاری های خوبی با اروپا داشته باشد.

وی در پایان گفت: ما عادت داریم که وقتی به طرف دیگر نگاه می کنیم با عینک خودمان نظاره گر باشیم در صورتی که بهتر است که برای بهتر دیدن گاهی اوقات عینک هایمان را عوض کنیم و با توجه به اینکه اخیراً کشورهای اروپایی هم درگیر حملات تروریستی شده اند ضروری است که اتحادیه اروپا اقدامات جدی تری در این خصوص داشته باشند.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: اینکه برخی کشورها تصور می کنند با کمک به گروه های تروریستی می توانند برای خود منفعتی را دنبال کنند کاملاً اشتباه است و روزی خود درگیر حملات آنان خواهند شد.

همچنین " مارس دی بارتولومئو " رئیس مجلس نمایندگان لوکزامبورگ ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشور و پارلمان ایران گفت: توافق هسته ای صورت گرفته برای ما نیز بسیار جای امیدواری داشت زیرا دریچه های گفتگو را باز کرده و باعث می شود که اروپا و ایران بتوانند دیدگاه هایشان را در زمینه های مختلف به هم نزدیک سازد.

وی گسترش روابط تجاری و اقتصادی را یکی از مهمترین دلایل سفر به ایران ذکر کرد و اظهار داشت: لوکزامبورگ کشوری کوچک با جمعیتی اندک است اما به دلیل جایگاه و ا مکانات مالی این کشور، از موقعیت تجاری و صنعتی موفقی برخورداریم .

رئیس مجلس نمایندگان لوکزامبورگ گفت: این کشور از بنیانگذاران اتحادیه اروپا و یک عضو تمام عیار در این اتحادیه است که به دنبال آن است همیشه صلح و آرامش در کشورها حاکم باشد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ,رئیس مجلس لوکزامبورگ

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی