کد خبر : 735
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی:

سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید به عنوان حامی کشاورزان تلقی شود

سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید به عنوان حامی کشاورزان تلقی شود

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کره است، صبح امروز (چهارشنبه 30 دی) با اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس با اشاره به اهمیت کار و وظایف سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: براساس قانون امور و وظایف باید به نهادهای غیردولتی و تخصصی واگذار شود. البته بدنه اجرایی دولتی معمولا تمایل ندارد که اختیارات واگذار شود، اما در شرایط کنونی به علت حجیم شدن بدنه دستگاه های دولتی بیشتر اعتبارات کشور صرف اداره آنها می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکرد کلی دستگاه ها باید حمایت از بدنه اجتماعی تخصصی باشد، تصریح کرد: البته حمایت از سازمان هایی مانند سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان یک نهاد غیردولتی نباید یک مرحله جدید بر سر راه تولیدکنندگان و کشاورزان باشد.

وی افزود: در شرایط کنونی یکی از مشکلات بخش سرمایه گذاری قوانین پیچیده و بروکراسی بوده که این مسئله موجب می شود سرمایه گذاران از سرمایه گذاری منصرف شوند.

دکتر لاریجانی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره دریافت پول و حق عضویت از سوی نمایندگان سازمان نظام مهندسی کشاورزی از کشاورزان افزود: قطعاً باید در این حوزه به گونه ای رفتار شود که این سازمان به عنوان حامی کشاورزان تلقی شود که این نیازمند برنامه ریزی مناسب است. از طرف دیگر رویکرد ما حمایت از سازمان مربوطه بوده و در این رابطه از پیشنهادات استقبال می کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش ارتباط و تعامل سازمان نظام مهندسی کشاورزی با مرکز پژوهش ها و کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: در مورد کمک های مالی نیز سازمان مربوطه با توجه به بررسی لایحه بودجه 95 و برنامه ششم توسعه می تواند پیشنهادات مالی خود را ارائه کند تا در کمیسیون های مربوطه بررسی شود.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره عدم تدوین آیین نامه های اجرایی قوانین و مصوبات مجلس در حوزه کشاورزی گفت: قطعاً تدوین آیین نامه امر مهمی است، البته ما تلاش می کنیم که قوانین به صورت جامع نوشته شود تا نیازی به دستورالعمل جدید نباشد. از طرف دیگر معاونت نظارت مجلس می تواند پیگیری کند که چرا آیین نامه های مربوطه نوشته نشده است.

وی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده درخصوص تدوین پیوست های فرهنگی و آموزشی در حوزه کشاورزی گفت: قطعاً نباید کار کشاورزان و تولیدکنندگان را به این گونه پیوست ها گره زد زیرا این گونه اقدامات برای کشاورزان و تولیدکنندگان مانع ایجاد می کند.

در آغاز این نشست کبیری رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه این سازمان در شرایط کنونی دارای حدود 200 هزار عضو است، گفت: این سازمان نقش مهمی برای انتقال دانش در عرصه تولید دارد. از طرف دیگر قطعاً با حمایت از این سازمان می توان از هزینه های دولت در حوزه کشاورزی کاست و وظایف را به کارشناسان این سازمان واگذار کرد.

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی جز با حمایت از کشاورزان محقق نمی شود، افزود: قطعاً اگر دولت در لوایح بودجه یک ردیف اعتباری برای آموزش، خدمات و بخشی از امور اجرایی در حوزه بهره برداری اختصاص دهد، این حوزه توسعه می یابد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی