کد خبر : 73
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین؛

لاریجانی: نگاه مجلس ایران برای توسعه همکاری ها با بوسنی مثبت است

لاریجانی: نگاه مجلس ایران برای توسعه همکاری ها با بوسنی مثبت است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین تاکید کرد: مجلس ایران نگاه مثبتی به توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های گوناگون با بوسنی دارد.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی امروز -سه شنبه- در دیدار «صفت سوفتیچ» رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین با اشاره به سابقه خوب روابط دوکشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره برحفظ حاکمیت ارضی و تداوم همبستگی اقوام مختلف در بوسنی تأکید دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخشی از سخنان خود، افظهار داشت: در مجلس ایران نگاه مثبتی به توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های گوناگون با بوسنی دارد و از افزایش مناسبات دوستانه فیمابین دو کشور استقبال می‌کند.
لاریجانی با اشاره به معضل رشدگروه‌های تروریستی در منطقه و پیامدهای جهانی آن و با محکومیت اقدام تروریستی علیه جان سفیر روسیه در آنکارا، گفت: متأسفانه برخی کشورها با اقدامات نادرست خود زمینه رشد تروریسم و افراط‌ گرایی را با هدف دستیابی به اهداف نامشروع خود به وجود آوردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ،گفت: ایران همواره در جهت کمک به برقراری صلح و امنیت در منطقه و جهان تلاش کرده است و در این راستا آماده همکاری است.
لاریجانی در ادامه این دیدار با اشاره به سطح مبادلات دو کشور گفت: تلاش برای اتصال تجار، بازرگانان و بخش خصوصی دو کشور با هدف ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی و تجاری اهمیت فراوانی دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در این دیدار بر لزوم افزایش ارتباطات فرهنگی، علمی و توسعه صنعت گردشگری بین دو کشور تأکید کرد.

** اقدامات ایران برای کمک در بازگرداندن صلح و امنیت به منطقه ستودنی است
«صفت سوفتیچ» رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با قدردانی از کمک‌های انسان‌دوستانه ایران به بوسنی در دوران جنگ این کشور،گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از معدود کشورها دردوران سختی و جنگ در بوسنی همواره در کنار ملت و دولت بوسنی حضور داشت و ملت ما هیچگاه این موضع دوستانه و برادرانه را فراموش نخواهد کرد.
رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین در ادامه،گفت: توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری با ایران در کنار مناسبات خوب سیاسی و پارلمانی بوسنی است.
وی با اشاره به رفت و آمد مقامات بلندپایه بوسنی به جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر، گفت: این ارتباطات نشان‌دهنده علاقمندی مسئولان و مردم بوسنی به توسعه مناسبات دوستانه فی‌مابین است.
صفت سوفتیچ همچنین با اشاره به اوضاع خاورمیانه گفت: اقدامات و تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای کمک در بازگرداندن صلح و امنیت به منطقه ستودنی است.
رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین با انتقاد از سکوت جامعه جهانی نسبت به جنایت‌های تروریست‌ها و حامیانشان به نام اسلام دست به اینگونه اقدامات ضد بشری می‌زنند، گفت: تروریست معضل کنونی جهان به شمار می‌رود و باید تلاش شود تا در تمام سطوح برای مبارزه با آن اقدام جهانی صورت گیرد.
رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین در این دیدار با اشاره به همزیستی اقوام و پیروان ادیان الهی در ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران الگوی مناسبی در زمینه زندگی صلح‌آمیز اقوام و اندیشه‌های گوناگون برای تمامی کشورهاست.
به گزارش خانه ملت، رئیس مجلس نمایندگان اقوام بوسنی و هرزگوین در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه مناسبات دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه در عرصه پارلمانی شد.

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی