کد خبر : 726
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس ترکیه:

مسائل پیرامون ایران و ترکیه با گفت وگو قابل حل است /ایران هیچگاه به دنبال دشمنی با عربستان نبوده است

مسائل پیرامون ایران و ترکیه با گفت وگو قابل حل است /ایران هیچگاه به دنبال دشمنی با عربستان نبوده است

دکتر علی لاریجانی که به منظور شرکت در یازدهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی به عراق سفر کرده است در حاشیه این اجلاس عصر امروز (یکشنبه 4 بهمن ماه) با سلیمان کارامان رئیس مجلس ترکیه دیدار کرد.

دکتر لاریجانی در آغاز این دیدار با بیان اینکه روابط دو کشور ایران و ترکیه عمیق و برادرانه است، گفت: قطعا برای جمهوری اسلامی ایران این روابط در اولویت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما از ترکیه به خاطر همکاری با ایران در دوران تحریم ها تشکر می کنیم، از طرف دیگر تجربه 50 ساله دو کشور نشان می دهد که با گفت وگو می توان به راه حل رسید.

وی با بیان اینکه ایران هیچگاه به دنبال دشمنی با عربستان سعودی نبوده است، افزود: در این رابطه ما همواره به دنبال روابط خوب بوده ایم، اما گاهی رفتارهایی مشاهده می شود که نشان از دشمنی می دهدکه این امر مایه تأسف است.

در این دیدار همچنین سلیمان کارامان رئیس مجلس ترکیه ضمن تبریک به مناسبت حصول توافق هسته ای، گفت: این پیروزی دیپلماتیک نه تنها برای ایران، بلکه برای ترکیه و کل منطقه است و باید از تجربیات ایران در این زمینه استفاده کنیم.

وی با تشکر از موضع گیری های ایران درباره حوادث تروریستی استانبول، گفت: این اقدامات تروریستی نشان می دهد که باید به اتفاق با این پدیده مقابله کنیم.

کارامان افزود: مسائل منطقه نباید به روابط دو جانبه ایران و ترکیه لطمه بزند و باید مناسبات سیاسی و اقتصادی را توسعه دهیم./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ,رئیس مجلس شورای اسلامی ,

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی