کد خبر : 723
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس سوریه:

ایستادگی ملت سوریه در توفیقات این کشور مثمرثمر بوده است

ایستادگی ملت سوریه در توفیقات این کشور مثمرثمر بوده است

دکتر علی لاریجانی که به منظور شرکت در یازدهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی به عراق سفر کرده، در حاشیه این اجلاس امشب (یکشنبه 4 بهمن ماه) با محمد جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه دیدار کرد.

در این دیدار دکتر لاریجانی درباره روند تحولات سیاسی در مورد سوریه، گفت: مسیری که در سوریه طی شده، رو به پیش بوده و مسائل نسبت به گذشته پیشرفت داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه ایستادگی ملت سوریه و راهبری بشار اسد در توفیقات کشور سوریه مثمرثمر بوده است، افزود: حل و فصل خوبی درباره سوریه در حال انجام بوده و مذاکرات سیاسی شروع شده را منفی نمی دانیم، از طرف دیگر با اینکه این مذاکرات مشکل است، اما می توان آن را در مسیر درست پیش برد.

وی با بیان اینکه مردم و دولت سوریه از شأن بالایی در پیش ملت و مقامات جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستند، تصریح کرد: ما خود را وظیفه‌مند به کمک به مردم و دولت سوریه می دانیم.

در این دیدار همچنین محمد جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه، گفت: قطعا کسانی که از ائتلاف دولت سوریه با دوستانش، ناراحت هستند، خود را در ائتلاف با داعش قرار می دهند.

وی با اشاره به موفقیت های صورت گرفته در انجام روند آشتی های ملی در داخل کشور سوریه، افزود: خوشبختانه حدود یک ماه است که دولت و ارتش سوریه از مرحله دفاعی به مرحله هجومی در تمام جبهه ها رسیده است./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی