کد خبر : 720
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس عراق:

گروهی از بین‌المجالس‌اسلامی برای کمک به مردم غزه به فلسطین اعزام شود

گروهی از بین‌المجالس‌اسلامی برای کمک به مردم غزه به فلسطین اعزام شود

دکترعلی لاریجانی که برای حضور در اجلاس بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی به کشور عراق سفر کرده، ظهر امروز (دوشنبه 5 بهمن ماه) با سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس قوه مقننه، با اشاره به تثبیت شرایط سیاسی و امنیتی در عراق گفت: قدرت‌های بزرگ تا حد زیادی پی به حامیان تروریست درمنطقه و ماهیت‌ تروریست‌ها برده‌اند، به حمدالله وضع عراق از لحاظ سیاسی و امنیتی و نظامی خوب است، این شرایط بسیار بهتر از گذشته است و تروریست نیز ضربات زیادی را در این کشور متحمل شده است. اما مهمترین مساله وفاق بین جریان‌های سیاسی در عراق است؛ بنده امیدوارم وضعیت داخلی عراق به سمت وفاق سیاسی پیش رود.

دکتر لاریجانی با اشاره به فاجعه رژیم صهیونیستی در غزه گفت: چه خوب است گروهی از بین‌المجالس اسلامی به فلسطین سفر کنند و به مردم غزه کمک هایی داشته باشند.

همچنین در این دیدار سلیم الجبوری نیز گفت: حضور کشورهای اسلامی در یازدهمین دوره اجلاس پارلمانهای کشورهای اسلامی خوب بوده است و من از مقامات ایران برای برگزاری این اجلاس در بغداد تشکر می‌کنم.

رئیس پارلمان عراق، انسجام در میان مردم عراق را رو به تقویت دانست و افزود: خوشبختانه انسجام در میان مردم عراق بیشتر شده است چرا که آنان به اهمیت حمایت دولت و شرایط صلح آمیز بهتر پی برده‌اند. امیدوارم وحدت نظر در میان گروههای سیاسی نیز بیشتر از قبل شود.

الجبوری با اشاره به اختلافات برخی کشورهای منطقه ابراز امیدواری کرد: شرایط سیاسی منطقه به سمتی پیش رود که اختلافات سیاسی کشورها کاهش یابد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی