کد خبر : 72
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در نشست خبری مشترک با رئیس مجلس بوسنی

لاریجانی: درباره حل و فصل مشکلات منطقه‌ای بین ایران و بوسنی دیدگاه‌های مشترکی وجود دارد

لاریجانی: درباره حل و فصل مشکلات منطقه‌ای بین ایران و بوسنی دیدگاه‌های مشترکی وجود دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار امروز با رئیس مجلس بوسنی به این موضوع رسیدیم که درباره حل و فصل مشکلات منطقه‌ای دیدگاه‌های مشترکی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه (30 آذر ماه 95) پس از دیدار با «صفت سوفتیچ» رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین طی نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: امروز توفیقی داشتیم که رئیس مجلس اقوام بوسنی و دوستانشان به ایران آمدند. 

وی افزود: ما همیشه آینده خوبی را برای بوسنی و هرزگوین آرزو می‌کنیم و در تمامیت ارضی و روابطی خوب بین اقوام این کشور همیشه حمایت کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: سفر رئیس‌جمهور بوسنی و تشریف‌فرمایی او به ایران نشان‌گر عزم این کشور برای بالا بردن سطح سیاسی،‌فرهنگی و علمی آن است. 

وی در تشریح دیدار خود با رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین گفت: در مذاکراتی که ما با ایشان داشتیم درباره روش‌های گسترش روابط اقتصادی و رفع برخی از این موانع اتفاق نظر داشتیم.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این دیدار همچنین در زمینه گسترش همکاری‌های پارلمانی و استفاده از تجربیات یکدیگر و همکاری‌های علمی و فرهنگی مباحثی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

رئیس قوه مقننه همچنین یادآور شد: در ادامه نیز در مورد حل و فصل مشکلات منطقه‌ای مباحثی مطرح شد که دیدگاه‌های مشترکی در این رابطه داشتیم. 

لاریجانی در خاتمه خاطرنشان کرد: ما سفر رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین را به ایران سفر مهمی تلقی می‌کنیم و امیدواریم که در آینده این مراودات بیشتر و بیشتر شده و نتیجه ملموسی داشته باشد. 

انتهای پیام/

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی