کد خبر : 72
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در نشست خبری مشترک با رئیس مجلس بوسنی

لاریجانی: درباره حل و فصل مشکلات منطقه‌ای بین ایران و بوسنی دیدگاه‌های مشترکی وجود دارد

لاریجانی: درباره حل و فصل مشکلات منطقه‌ای بین ایران و بوسنی دیدگاه‌های مشترکی وجود دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار امروز با رئیس مجلس بوسنی به این موضوع رسیدیم که درباره حل و فصل مشکلات منطقه‌ای دیدگاه‌های مشترکی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه (30 آذر ماه 95) پس از دیدار با «صفت سوفتیچ» رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین طی نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: امروز توفیقی داشتیم که رئیس مجلس اقوام بوسنی و دوستانشان به ایران آمدند. 

وی افزود: ما همیشه آینده خوبی را برای بوسنی و هرزگوین آرزو می‌کنیم و در تمامیت ارضی و روابطی خوب بین اقوام این کشور همیشه حمایت کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: سفر رئیس‌جمهور بوسنی و تشریف‌فرمایی او به ایران نشان‌گر عزم این کشور برای بالا بردن سطح سیاسی،‌فرهنگی و علمی آن است. 

وی در تشریح دیدار خود با رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین گفت: در مذاکراتی که ما با ایشان داشتیم درباره روش‌های گسترش روابط اقتصادی و رفع برخی از این موانع اتفاق نظر داشتیم.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این دیدار همچنین در زمینه گسترش همکاری‌های پارلمانی و استفاده از تجربیات یکدیگر و همکاری‌های علمی و فرهنگی مباحثی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

رئیس قوه مقننه همچنین یادآور شد: در ادامه نیز در مورد حل و فصل مشکلات منطقه‌ای مباحثی مطرح شد که دیدگاه‌های مشترکی در این رابطه داشتیم. 

لاریجانی در خاتمه خاطرنشان کرد: ما سفر رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین را به ایران سفر مهمی تلقی می‌کنیم و امیدواریم که در آینده این مراودات بیشتر و بیشتر شده و نتیجه ملموسی داشته باشد. 

انتهای پیام/

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی