کد خبر : 718
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس جمهور عراق:

عدم یکپارچگی عراق به مصلحت منطقه نیست/تلاش ایران ایجاد وفاق بین گروههای سیاسی عراق است

عدم یکپارچگی عراق به مصلحت منطقه نیست/تلاش ایران ایجاد وفاق بین گروههای سیاسی عراق است

دکترعلی لاریجانی که برای حضور در اجلاس بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی به کشور عراق سفر کرده، ظهر امروز (دوشنبه 5 بهمن ماه) با فواد معصوم رئیس جمهور عراق دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی عدم یکپارچگی عراق را به مصلحت منطقه و این کشور ندانست و گفت: همه تلاش ما این است که بین گروههای سیاسی در عراق وفاق برقرار کنیم و البته تلاشمان در این زمینه را بیشتر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: عراق در شرایط سیاسی و امنیتی مسلط شده و این به مفهوم آن است که زمان به نفع عراقی‌ها در حال تغییر است و باید بهره لازم از این شرایط جدید در عراق ایجاد شود.

دکتر لاریجانی افزود: عراق در حال حل شرایط و مشکلات امنیتی به وجود آمده از ناحیه تروریست و داعش است، در عین حال که برخی از کشورهای منطقه می‌خواهند این زمان را از عراقی‌ها بگیرند، باید فرصت را غنیمت شمرد و گام‌های اساسی‌ترین را برای تثبیت شرایط مناسب‌تر در عراق برداشت.

وی تصریح کرد: ایران همواره روابط تاریخی خوبی با بخش‌های مختلف عراق داشته است وبرای ما بسیار مهم است که عراق یک امت یک پارچه و پیشرفته باشد، عدم یکپارچگی عراق به نفع هیچ کس نیست./

پایان پیام

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی