کد خبر : 715
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با آیت الله مدرسی:

فکر و راه آیت الله شیخ نمر باقر النمر پس از شهادتش ماندگار شد

فکر و راه آیت الله شیخ نمر باقر النمر پس از شهادتش ماندگار شد

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به کربلای معلی در دیدار با آیت الله محمدتقی مدرسی از مراجع تقلید شیعه، مباحث مربوط به شرایط داخلی عربستان پس از به شهادت رسیدن شیخ نمر را بررسی کرد.

دکتر لاریجانی نیز که تمام وقت خود را به شنیدن سخنان این مرجع عالیقدر شیعیان در کربلای معلی اختصاص داده بود، گفت: فکر و راه آیت الله شیخ نمر باقر النمر پس از شهادتش ماندگار شد.

آیت الله مدرسی:کمترین خون‌بهای شیخ نمر تغییر رژیم در عربستان است

آیت الله مدرسی در این دیدار با بیان تاریخچه ای از عملکرد این عالم شجاع شیعه در عربستان گفت: ایشان شخصیتی منظم، دانشمند و زاهد داشت، اسم مصطلح ایشان در عربستان «جهاد» بود. شیخ نمر بالغ بر 400 طلبه تربیت کرد که 30 تا 40 نفر آن‌ها بسیار به خودش شباهت دارند.

وی ادامه داد:‌ پس از به شهادت رسیدن شیخ نمر مجموعه سخنرانی‌های وی در سطح گسترده‌ای از جهان اسلام با سرعت بیشتری انتشار یافت به نحوی که اکنون انتشار تفکر وی از دوران زندگی‌اش بیشتر شده است، نهضت اسلامی شیعه در جهان اسلام به سطحی از بلوغ رسیده است که با شهادت شیخ نمر حتی در پاکستان، ترکیه و ایران مراسم نکوداشت برگزار و اندیشه وی بیش از گذشته ترویج شد.

این مرجع عالیقدر شیعیان در کربلای معلی با بیان اینکه سعودی‌ها با قضیه حمله به سفارت‌شان در تهران خودشان را تسکین می‌دهند، تصریح کرد: اقدام جنایتکارانه سعودی‌ها در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر موجی از تحول خواهی را در سطح جهان اسلام به راه انداخته است. آمریکایی ها و اروپایی ها نیز با تاخیر چند روزه بالاخره اقدام سعودی‌ها را نکوهش کردند.

آیت الله مدرسی افزود: براساس اخبار دریافتی از وضعیت حکومت عربستان چند احتمال وجود دارد، یکی آنکه ممکن است در داخل حاکمیت سعودی‌ها کودتا علیه سلمان پادشاه عربستان شکل بگیرد و دیگر آنکه ممکن است محمد بن سلمان و هم پیمانانش ترور برخی از سیاسیون داخل حکومت را رقم بزنند.

وی وضعیت علی نمر برادرزاده آیت الله شیخ نمر را نامشخص دانست و ادامه داد: عرب‌ها دستور اعدام برادرزاده شیخ را صادر کرده‌اند،  حال باید منتظر ماند و دید با توجه به فشاری که از ناحیه به شهادت رساندن شیخ نمر متوجه‌شان شده‌ است با این جوان چه خواهند کرد.

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

  ایجاد هراس تصنعی ازسوی قدرت‌های بزرگ برای رونق‌بخشی به بازار فروش سلاح/ تروریسم به توسعه و حیثیت آسیا لطمه زد

  ضرورت استفاده از ظرفیت انتقال گاز و آب میان ایران و تاجیکستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی