کد خبر : 715
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با آیت الله مدرسی:

فکر و راه آیت الله شیخ نمر باقر النمر پس از شهادتش ماندگار شد

فکر و راه آیت الله شیخ نمر باقر النمر پس از شهادتش ماندگار شد

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به کربلای معلی در دیدار با آیت الله محمدتقی مدرسی از مراجع تقلید شیعه، مباحث مربوط به شرایط داخلی عربستان پس از به شهادت رسیدن شیخ نمر را بررسی کرد.

دکتر لاریجانی نیز که تمام وقت خود را به شنیدن سخنان این مرجع عالیقدر شیعیان در کربلای معلی اختصاص داده بود، گفت: فکر و راه آیت الله شیخ نمر باقر النمر پس از شهادتش ماندگار شد.

آیت الله مدرسی:کمترین خون‌بهای شیخ نمر تغییر رژیم در عربستان است

آیت الله مدرسی در این دیدار با بیان تاریخچه ای از عملکرد این عالم شجاع شیعه در عربستان گفت: ایشان شخصیتی منظم، دانشمند و زاهد داشت، اسم مصطلح ایشان در عربستان «جهاد» بود. شیخ نمر بالغ بر 400 طلبه تربیت کرد که 30 تا 40 نفر آن‌ها بسیار به خودش شباهت دارند.

وی ادامه داد:‌ پس از به شهادت رسیدن شیخ نمر مجموعه سخنرانی‌های وی در سطح گسترده‌ای از جهان اسلام با سرعت بیشتری انتشار یافت به نحوی که اکنون انتشار تفکر وی از دوران زندگی‌اش بیشتر شده است، نهضت اسلامی شیعه در جهان اسلام به سطحی از بلوغ رسیده است که با شهادت شیخ نمر حتی در پاکستان، ترکیه و ایران مراسم نکوداشت برگزار و اندیشه وی بیش از گذشته ترویج شد.

این مرجع عالیقدر شیعیان در کربلای معلی با بیان اینکه سعودی‌ها با قضیه حمله به سفارت‌شان در تهران خودشان را تسکین می‌دهند، تصریح کرد: اقدام جنایتکارانه سعودی‌ها در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر موجی از تحول خواهی را در سطح جهان اسلام به راه انداخته است. آمریکایی ها و اروپایی ها نیز با تاخیر چند روزه بالاخره اقدام سعودی‌ها را نکوهش کردند.

آیت الله مدرسی افزود: براساس اخبار دریافتی از وضعیت حکومت عربستان چند احتمال وجود دارد، یکی آنکه ممکن است در داخل حاکمیت سعودی‌ها کودتا علیه سلمان پادشاه عربستان شکل بگیرد و دیگر آنکه ممکن است محمد بن سلمان و هم پیمانانش ترور برخی از سیاسیون داخل حکومت را رقم بزنند.

وی وضعیت علی نمر برادرزاده آیت الله شیخ نمر را نامشخص دانست و ادامه داد: عرب‌ها دستور اعدام برادرزاده شیخ را صادر کرده‌اند،  حال باید منتظر ماند و دید با توجه به فشاری که از ناحیه به شهادت رساندن شیخ نمر متوجه‌شان شده‌ است با این جوان چه خواهند کرد.

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی