کد خبر : 715
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با آیت الله مدرسی:

فکر و راه آیت الله شیخ نمر باقر النمر پس از شهادتش ماندگار شد

فکر و راه آیت الله شیخ نمر باقر النمر پس از شهادتش ماندگار شد

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به کربلای معلی در دیدار با آیت الله محمدتقی مدرسی از مراجع تقلید شیعه، مباحث مربوط به شرایط داخلی عربستان پس از به شهادت رسیدن شیخ نمر را بررسی کرد.

دکتر لاریجانی نیز که تمام وقت خود را به شنیدن سخنان این مرجع عالیقدر شیعیان در کربلای معلی اختصاص داده بود، گفت: فکر و راه آیت الله شیخ نمر باقر النمر پس از شهادتش ماندگار شد.

آیت الله مدرسی:کمترین خون‌بهای شیخ نمر تغییر رژیم در عربستان است

آیت الله مدرسی در این دیدار با بیان تاریخچه ای از عملکرد این عالم شجاع شیعه در عربستان گفت: ایشان شخصیتی منظم، دانشمند و زاهد داشت، اسم مصطلح ایشان در عربستان «جهاد» بود. شیخ نمر بالغ بر 400 طلبه تربیت کرد که 30 تا 40 نفر آن‌ها بسیار به خودش شباهت دارند.

وی ادامه داد:‌ پس از به شهادت رسیدن شیخ نمر مجموعه سخنرانی‌های وی در سطح گسترده‌ای از جهان اسلام با سرعت بیشتری انتشار یافت به نحوی که اکنون انتشار تفکر وی از دوران زندگی‌اش بیشتر شده است، نهضت اسلامی شیعه در جهان اسلام به سطحی از بلوغ رسیده است که با شهادت شیخ نمر حتی در پاکستان، ترکیه و ایران مراسم نکوداشت برگزار و اندیشه وی بیش از گذشته ترویج شد.

این مرجع عالیقدر شیعیان در کربلای معلی با بیان اینکه سعودی‌ها با قضیه حمله به سفارت‌شان در تهران خودشان را تسکین می‌دهند، تصریح کرد: اقدام جنایتکارانه سعودی‌ها در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر موجی از تحول خواهی را در سطح جهان اسلام به راه انداخته است. آمریکایی ها و اروپایی ها نیز با تاخیر چند روزه بالاخره اقدام سعودی‌ها را نکوهش کردند.

آیت الله مدرسی افزود: براساس اخبار دریافتی از وضعیت حکومت عربستان چند احتمال وجود دارد، یکی آنکه ممکن است در داخل حاکمیت سعودی‌ها کودتا علیه سلمان پادشاه عربستان شکل بگیرد و دیگر آنکه ممکن است محمد بن سلمان و هم پیمانانش ترور برخی از سیاسیون داخل حکومت را رقم بزنند.

وی وضعیت علی نمر برادرزاده آیت الله شیخ نمر را نامشخص دانست و ادامه داد: عرب‌ها دستور اعدام برادرزاده شیخ را صادر کرده‌اند،  حال باید منتظر ماند و دید با توجه به فشاری که از ناحیه به شهادت رساندن شیخ نمر متوجه‌شان شده‌ است با این جوان چه خواهند کرد.

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی