کد خبر : 714
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران؛

همگرایی خوبی بین کشورهای اسلامی در مبارزه با تروریسم ایجاد شده است

همگرایی خوبی بین کشورهای اسلامی در مبارزه با تروریسم ایجاد شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در یازدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی به کشور عراق سفر کرده بود امشب (چهارشنبه 7 بهمن ماه) به تهران بازگشت و در جمع خبرنگاران در خصوص سفرش به کشور عراق گفت: قاعدتاً اخبار سفر توسط رسانه ها رصد شده است و اصل این سفر برای شرکت در اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی در بغداد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برگزاری اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی در بغداد اثر مهمی داشت و گویای این مطلب بود که بعد از صدمه عمیقی که کشور عراق خورده در حال حاضر استقلال امنیتی در این کشور حداقل در بخش های زیادی وجود دارد و هیأت های پارلمانی از کشورهای مختلف در جریان این موضوع قرار گرفتند.

دکتر لاریجانی افزود: در اجلاس از پارلمان های کشورهای مختلف اسلامی در سطح روسا و نایب رئیس شرکت کردند و این برای کشور عراق نکته مهمی بود.

وی ادامه داد: در اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی بحث های مختلفی با محوریت مسئله تروریسم و بحران هایی که در کشورهای اسلامی وجود دارد انجام شد و تقریبا یک همگرایی خوبی در مبارزه با تروریسم به وجود آمد هر چند که امروز بیش از هر زمان دیگری به اقدامات عملی نیاز است که در حال حاضر باید همگرایی ایجاد شده کمک کند تا اقدامات عملی صورت گیرد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور ادامه داد: در اجلاس اخیر فرصتی فراهم شد با برخی از رؤسای مجالس که با ما همکاری های خوبی دارند مذاکراتی انجام شود که مذاکره با رئیس پارلمان پاکستان مذاکره خوب و سازنده ای بود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: در حاشیه اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی با رئیس پارلمان ترکیه نیز گفتگویی انجام شد و در مجموع پیشنهادهای خوبی بعد از به سرانجام رسیدن توافق هسته ای مطرح می کنند که این هم برای کشور ما و هم برای منطقه می تواند بسیار تأثیرگذار و استراتژیک در دراز مدت باشد.

رئیس مجلس افزود: انشاءالله پیگیری خواهیم کرد که در فضای جدید برخی از پروژه های بزرگ که می تواند تحولی در منطقه و کشورهایی مثل ایران و همچنین کشورهایی که پیشنهاد ارائه دهند ایجاد کند زودتر کلید بخورد تا کارها به سرانجام برسد.

دکتر لاریجانی افزود: در این سفر فرصت زیادی وجود داشت تا با مسئولان کشور عراق و گروه های مختلف که از دوستان ما هستند مسائلشان را مطرح کنند.

وی ادامه داد: در این سفر با رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس پارلمان عراق صحبت های خوبی حول مسائل توسعه روابط اقتصادی و همکاری های امنیتی انجام شد و برخی از مشکلات مانند دخالت های کشورهای دیگر در امور عراق از سوی آنان مطرح و بحث شد.

دکتر لاریجانی افزود: برخی گروه های عراقی، اهل سنت، اکراد و شیعیان مطالبی را در این جلسات بیان داشتند البته ما از گذشته با این گروه ها دوستی داشته ایم و آنان نقطه نظراتشان را برای آینده عراق مطرح کردند که خیلی مفید بود و امیدوارم در آینده همکاری ها ادامه پیدا کند به دلیل اینکه ایران و عراق از دیرباز هماهنگی هایی در مسائل مختلف داشته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: جنس تهدیدات دو کشور نظیر هم است بنابراین گفتگوهای نزدیک بین ایران و عراق همیشه باید جاری باشد.

دکتر لاریجانی یاداور شد در این سفر مرقد مقدس ائمه اطهار را زیارت کردیم و همچنین با حضور در شهر نجف اشرف مرقد مطهر امیرالمؤمنین (ع) را زیارت کردیم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

  ایجاد هراس تصنعی ازسوی قدرت‌های بزرگ برای رونق‌بخشی به بازار فروش سلاح/ تروریسم به توسعه و حیثیت آسیا لطمه زد

  ضرورت استفاده از ظرفیت انتقال گاز و آب میان ایران و تاجیکستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی