کد خبر : 71
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در نشست خبری مشترک لاریجانی با همتای بوسنیایی وی مطرح شد

تأکید ایران و بوسنی بر گسترش روابط اقتصادی

تأکید ایران و بوسنی بر گسترش روابط اقتصادی

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: بوسنی و هرزگوین، عزم جدی برای افزایش سطح روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران دارد.

به گزارش گروه پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه 30 آذر)، در نشست خبری مشترک با صفت سوفتیچ رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: ما همواره آینده خوبی را برای این کشور آرزو کرده و از تمامیت ارضی آنها حمایت کرده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این سفر بعد از سفر رئیس جمهوری بوسنی و هرزگوین به ایران صورت گرفت که نشانگر عزم این کشور برای افزایش سطح روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و علمی است.

وی در ادامه با اشاره به مذاکراتی که به صورت مشترک با سوفتیچ صورت گرفت، بیان داشت: طی این مذاکرات درباره روش های گسترش روابط اقتصادی صحبت شد که برای رفع برخی از موانع موجود اتفاق نظر وجود داشت.

لاریجانی تاکید کرد: در زمینه گسترش همکاریهای پارلمانی و استفاده از ظرفیتهای یکدیگر برای تقویت حوزه‌های علمی و فرهنگی نیز صحبتهایی صورت گرفت ضمن اینکه درباره حل و فصل مشکلات منطقه‌ای دیدگاههای نزدیک به هم داشتیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت سفر رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین به کشورمان گفت: امیدواریم اینگونه اقدامات بیشتر صورت گیرد و در نهایت نتیجه مذاکرات ملموس و عملی باشد.

در ادامه این نشست خبری مشترک صفت سوفتیچ، رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین با تشکر از  لاریجانی برای دعوت از وی جهت حضور در ایران گفت: با توجه به اینکه این نخستین سفر بنده به ایران است بسیار تحت تأثیر جذابیتها و صمیمیت ملت ایران قرار گرفتم.

رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین تصریح کرد: جمهوری اسلامی همواره در طول دهه‌های گذشته کمکهای قابل توجهی به کشور ما داشته و بنده از جانب ملت، اقوام و شهروندان بوسنی از شما تشکر می‌کنم.

وی افزود: هم اکنون شرایط جدیدی به واسطه توافق هسته‌ای به وجود آمده که امروز به دلیل این توافق که به آن دست یافتید به شما تبریک می‌گوییم چرا که صفحه جدید در روابط جهانی بود.

صفت سوفتیچ تأکید کرد: به عبارتی توافق هسته ای موضوع پیروزی عقل و درک علیه کسانی بود که در طول سالها با انجام تحریم نسبت به مردم ستم کردند و امروز منجر به پیروزی بزرگ سیاسی برای ایران شد.

رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین در ادامه با اشاره به سخنان لاریجانی اظهار داشت: درباره روابط دوجانبه صحبت و تبادل نظر شد و نتیجه این بود که شرایط و ظرفیت هایی وجود دارد که می توان از آنها برای تقویت روابط استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور این کشور به ایران یادآور شد: رئیس جمهوری بوسنی اخیرا سفری به ایران داشت و در حال حاضر نیز هیأت عالی پارلمانی در حال بازدید از کشور شما هستند که این سفرها باعث می شود متخصصان دو کشور سطوح فعالیت های خود در حوزه علمی را افزایش دهند.

رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین در پایان برای ملت ایران آرزوی موفقیت کرد.

انتهای‌ پیام/

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی