کد خبر : 71
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در نشست خبری مشترک لاریجانی با همتای بوسنیایی وی مطرح شد

تأکید ایران و بوسنی بر گسترش روابط اقتصادی

تأکید ایران و بوسنی بر گسترش روابط اقتصادی

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: بوسنی و هرزگوین، عزم جدی برای افزایش سطح روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران دارد.

به گزارش گروه پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه 30 آذر)، در نشست خبری مشترک با صفت سوفتیچ رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: ما همواره آینده خوبی را برای این کشور آرزو کرده و از تمامیت ارضی آنها حمایت کرده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این سفر بعد از سفر رئیس جمهوری بوسنی و هرزگوین به ایران صورت گرفت که نشانگر عزم این کشور برای افزایش سطح روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و علمی است.

وی در ادامه با اشاره به مذاکراتی که به صورت مشترک با سوفتیچ صورت گرفت، بیان داشت: طی این مذاکرات درباره روش های گسترش روابط اقتصادی صحبت شد که برای رفع برخی از موانع موجود اتفاق نظر وجود داشت.

لاریجانی تاکید کرد: در زمینه گسترش همکاریهای پارلمانی و استفاده از ظرفیتهای یکدیگر برای تقویت حوزه‌های علمی و فرهنگی نیز صحبتهایی صورت گرفت ضمن اینکه درباره حل و فصل مشکلات منطقه‌ای دیدگاههای نزدیک به هم داشتیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت سفر رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین به کشورمان گفت: امیدواریم اینگونه اقدامات بیشتر صورت گیرد و در نهایت نتیجه مذاکرات ملموس و عملی باشد.

در ادامه این نشست خبری مشترک صفت سوفتیچ، رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین با تشکر از  لاریجانی برای دعوت از وی جهت حضور در ایران گفت: با توجه به اینکه این نخستین سفر بنده به ایران است بسیار تحت تأثیر جذابیتها و صمیمیت ملت ایران قرار گرفتم.

رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین تصریح کرد: جمهوری اسلامی همواره در طول دهه‌های گذشته کمکهای قابل توجهی به کشور ما داشته و بنده از جانب ملت، اقوام و شهروندان بوسنی از شما تشکر می‌کنم.

وی افزود: هم اکنون شرایط جدیدی به واسطه توافق هسته‌ای به وجود آمده که امروز به دلیل این توافق که به آن دست یافتید به شما تبریک می‌گوییم چرا که صفحه جدید در روابط جهانی بود.

صفت سوفتیچ تأکید کرد: به عبارتی توافق هسته ای موضوع پیروزی عقل و درک علیه کسانی بود که در طول سالها با انجام تحریم نسبت به مردم ستم کردند و امروز منجر به پیروزی بزرگ سیاسی برای ایران شد.

رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین در ادامه با اشاره به سخنان لاریجانی اظهار داشت: درباره روابط دوجانبه صحبت و تبادل نظر شد و نتیجه این بود که شرایط و ظرفیت هایی وجود دارد که می توان از آنها برای تقویت روابط استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور این کشور به ایران یادآور شد: رئیس جمهوری بوسنی اخیرا سفری به ایران داشت و در حال حاضر نیز هیأت عالی پارلمانی در حال بازدید از کشور شما هستند که این سفرها باعث می شود متخصصان دو کشور سطوح فعالیت های خود در حوزه علمی را افزایش دهند.

رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین در پایان برای ملت ایران آرزوی موفقیت کرد.

انتهای‌ پیام/

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی