کد خبر : 70
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس در بدو ورود به گلستان:

۳۰ درصد از بودجه‌های عمرانی در اختیار شورای برنامه ریزی استان‌ها قرار می‌گیرد

۳۰ درصد از بودجه‌های عمرانی در اختیار شورای برنامه ریزی استان‌ها قرار می‌گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه آمایش سرزمین کلان در کشور وجود ندارد بنابراین در سطح ملی وقتی برای پروژه‌های مهم تصمیم‌گیری می‌شود پروژه‌های کوچک تر در طرح کلان آمایش دیده نمی‌شود لذا سهم بودجه عمرانی باید به این پروژه‌ها اختصاص یابد، بنابراین با مصوبه اخیری که کمیسیون تلفیق داشت قرار شد ۳۰ درصد از بودجه‌های عمرانی در اختیار شورای برنامه‌ریزی استان‌ها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا، علی لاریجانی در بدو ورود به استان گلستان در جمع خبرنگاران تصریح کرد: شناخت  نیازهای استان ها از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به امکانات استان گلستان و ظرفیت های موجود، این سفر فرصت خوبی است تا فضا به گونه ای مورد بررسی قرار گیرد که انشالله شاهد جهش خوبی در استان باشیم.

وی افزود:‌ در کنار این موضوعات شرکت در همایش گرامیداشت ۴۰۰۰ شهید استان گلستان نیز از برنامه‌هایی است که در این سفر پیش بینی شده که ما معمولا در استان‌ها که سفر می‌کنیم افتخار حضور در برنامه‌هایی این چنینی را داریم.

لاریجانی  ادامه داد:  با توجه به اینکه ما در مجلس در آستانه برنامه ششم هستیم ملاحظه نیازها از نزدیک به برنامه‌ریزی مطلوب‌تر و هدایت بودجه ها به سمت نیازهای اصلی استان ها موثر خواهد بود. همچنین موضوعی ویژه‌ای که در مجلس مطرح است موضوع مناطق آزاد است. استان گلستان نیز در این موضوع مطرح است و در این سفر این موضوع نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت و قطعا افراد صاحب نظر منطقه ای نظرات خوبی در حوزه های مختلف خواهند داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع هسته‌ای و همچنین برخی از درشت گویی‌های غربی‌ها در منطقه گفت:‌ در این خصوص بحث جامعی در   شورای هسته‌ای صورت گرفت و مجموعه تصمیماتی اتخاذ شد که متناسب با رفتار آن‌ها به کار گرفته خواهد شد و برخی از این تصمیمات توسط رئیس‌جمهور ابلاغ و به تدریج سایر تصمیمات  نیز ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی