کد خبر : 70
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس در بدو ورود به گلستان:

۳۰ درصد از بودجه‌های عمرانی در اختیار شورای برنامه ریزی استان‌ها قرار می‌گیرد

۳۰ درصد از بودجه‌های عمرانی در اختیار شورای برنامه ریزی استان‌ها قرار می‌گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه آمایش سرزمین کلان در کشور وجود ندارد بنابراین در سطح ملی وقتی برای پروژه‌های مهم تصمیم‌گیری می‌شود پروژه‌های کوچک تر در طرح کلان آمایش دیده نمی‌شود لذا سهم بودجه عمرانی باید به این پروژه‌ها اختصاص یابد، بنابراین با مصوبه اخیری که کمیسیون تلفیق داشت قرار شد ۳۰ درصد از بودجه‌های عمرانی در اختیار شورای برنامه‌ریزی استان‌ها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا، علی لاریجانی در بدو ورود به استان گلستان در جمع خبرنگاران تصریح کرد: شناخت  نیازهای استان ها از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به امکانات استان گلستان و ظرفیت های موجود، این سفر فرصت خوبی است تا فضا به گونه ای مورد بررسی قرار گیرد که انشالله شاهد جهش خوبی در استان باشیم.

وی افزود:‌ در کنار این موضوعات شرکت در همایش گرامیداشت ۴۰۰۰ شهید استان گلستان نیز از برنامه‌هایی است که در این سفر پیش بینی شده که ما معمولا در استان‌ها که سفر می‌کنیم افتخار حضور در برنامه‌هایی این چنینی را داریم.

لاریجانی  ادامه داد:  با توجه به اینکه ما در مجلس در آستانه برنامه ششم هستیم ملاحظه نیازها از نزدیک به برنامه‌ریزی مطلوب‌تر و هدایت بودجه ها به سمت نیازهای اصلی استان ها موثر خواهد بود. همچنین موضوعی ویژه‌ای که در مجلس مطرح است موضوع مناطق آزاد است. استان گلستان نیز در این موضوع مطرح است و در این سفر این موضوع نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت و قطعا افراد صاحب نظر منطقه ای نظرات خوبی در حوزه های مختلف خواهند داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع هسته‌ای و همچنین برخی از درشت گویی‌های غربی‌ها در منطقه گفت:‌ در این خصوص بحث جامعی در   شورای هسته‌ای صورت گرفت و مجموعه تصمیماتی اتخاذ شد که متناسب با رفتار آن‌ها به کار گرفته خواهد شد و برخی از این تصمیمات توسط رئیس‌جمهور ابلاغ و به تدریج سایر تصمیمات  نیز ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی