کد خبر : 693
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم غبار روبی مزار شهدای قم؛

روحیه شهادت طلبی و مجاهدت عامل ایستادگی در برابر زورگویی غربی ها/ کشوری که روحیه مجاهدت نداشته باشد، لباس خواری بر تن می کند

روحیه شهادت طلبی و مجاهدت عامل ایستادگی در برابر زورگویی غربی ها/ کشوری که روحیه مجاهدت نداشته باشد، لباس خواری بر تن می کند

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده عصر امروز (پنجشنبه 15 بهمن ماه) در مراسم غبارروبی مزار پاک شهدا که در گلزار شهدای شهر مقدس قم برگزار شده بود با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام دهه فجر گفت: قطعا روحیه مجاهدت وشهادت طلبی یکی از ارکان حیات انسان ها است از این رو فردی که اصل مجاهدت را در خود ایجادنمی کند قطعا دارای روحیه خمود و واپس گرا است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس فرمایشات ائمه اطهار انسانهایی که اهل مجاهدت نباشند، لباس خواری می پوشند که این مسئله در رابطه با جوامع صدق می کند از این رو ملت هایی که به دنبال مجاهدت وشهادت نیستند لباس خواری به تن می کنند از طرفی شهید مطهری نیز شهادت را مانند خون در رگ های انسان وجوامع می داند واین موضوع جنبه حیات بخش برای انسان داشته و اگر نباشد افراد دچار کسالت می شوند.

وی تصریح کرد: قطعا اگر امروز جمهوری اسلامی پس از انقلاب روی پای خود ایستاده ودر مقابل زورگویی های آمریکا و همپیمانانش سرافراز است به دلیل روحیه شهادت طلبی بوده وباید قدر این مسئله را بدانیم که انقلاب توانسته روحیه را در جامعه زنده کند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: اگر جمهوری اسلامی در مقابل شرق و غرب درجنگی نابرابر توانست پیروز شود به طور حتم به خاطر روحیه مجاهدت بوده وامروز نیز پس از 37 سال ایران اسلامی در آرامش و ثبات به خاطر همین روحیه قرار دارد.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی منطقه دچار آشفتگی بوده که امروز بیش از هر زمانی از نظر درگیری، بحران، ضدیت با اسلام انقلابی شرایط منطقه بحرانی و آشفته است به ویژه در شرایط کنونی شاهد پیدایش جریان تکفیری و بروز بحران در منطقه از جمله در کشورهای عراق، سوریه، یمن و لیبی هستیم.

رئیس مجلس تصریح کرد: بحران منطقه ای نیز یک مصاف بسیار بزرگ است که یک طرف آن اسلام ناب محمدی و طرف دیگر کشورهایی هستند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم به تروریست ها کمک می کنند و قطعا در این مصاف نیز کسانی که روحیه شهادت طلبی ومجاهدت دارند پیروز می شوند.

وی افزود: در شرایط کنونی تمام کشورهایی که با ایران دشمنی می کرده اند به قدرت تأثیرگذار ایران اقرار کرده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه والای خانواده شهدا در اقتدار جمهوری اسلامی افزود: ملت ایران بر سر مزار شهدا حاضر شده و به آنان عرض می کنند به خاطر آن است که خانواده شهدا و شهیدان شعله عشق به مجاهدت را ایجاد کرده اند.

در پایان این مراسم دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی همراه با سیل گسترده مردم قم در مراسم غبارروبی مزار پاک شهدا حضور یافته و به مقام شامخ آنان ادای احترام کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی