کد خبر : 687
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای کمیته اجرایی یازدهمین نمایشگاه کتاب قم؛

حمایت از حوزه نشر کتب دینی ضروری است/ لزوم تشکیل موسسه نشر و توزیع آثار دینی و اسلامی

حمایت از حوزه نشر کتب دینی ضروری است/ لزوم تشکیل موسسه نشر و توزیع آثار دینی و اسلامی

 

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده عصر امروز (جمعه 16 بهمن ماه) با اعضای کمیته اجرایی یازدهمین نمایشگاه کتاب قم دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به اهمیت توجه و حمایت از حوزه کتب دینی و قرآنی گفت: این بخش باید همواره مورد حمایت قرار گیرد زیرا تقویت و ارتقاء آن آثار مثبتی را به دنبال دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده در رابطه با تدوین و ارائه طرح ساماندهی، تولید، توزیع وصادرات کتب دینی به مجلس گفت: اگر این موضوع بخواهد به صورت طرح از سوی نمایندگان ارائه شود به علت داشتن بار مالی از سوی شورای نگهبان مورد ایراد قرار می گیرد از این رو باید دولت لایحه بدهد  که آن هم در شرایط کنونی ممکن به نظر نمی رسد.

وی با بیان اینکه برای حمایت از بخش نشر کتب دینی باید از ظرفیت های موجود ارائه شده از سوی دولت به درستی استفاده شود تصریح کرد: در شرایط کنونی دو لایحه مهم برنامه پنجساله ششم در بودجه سال 95 در مجلس در حال بررسی است از این رو این دو لایحه ظرفیت مناسبی بوده تا با استفاده از آن بتوانیم حوزه نشر کتب دینی و قرآنی را مورد حمایت قرار دهیم.

دکتر لاریجانی ادامه داد: به نظر من در شرایط کنونی برای مسئله صادرات، فروشگاه های زنجیره ای و تولید کتب دینی نیازمند یک موسسه منسجم برای نشر و توزیع آثار دینی هستیم که با تأسیس و ثبت این موسسه می توان در لایحه بودجه اعتباری را برای حمایت از بخش کتب دینی در نظر گرفت البته این موسسه نباید دولتی باشد بلکه باید خصوصی بوده تا بتواند به درستی فعالیت کند.

وی با بیان اینکه مسئله صادرات کتب دینی وقرآنی از ایران به کشورهای دیگر دارای اهمیت بسیاری است گفت: یکی از ملزومات این مسئله ارتقاء کیفیت و بهبود سیستم های چاپ و جلد کتب دینی است.

رئیس مجلس تصریح کرد: از طرفی دیگر با توجه به اهمیت و ظرفیت های حوزه صادرات کتب دینی می توان تسهیلاتی را برای این مسئله در نظر گرفت که این موضوع نیازمند برنامه ریزی  است.

در آغاز این دیدار رئیس کمیته اجرایی یازدهمین نمایشگاه کتاب قم با اشاره به وضعیت نامطلوب حوزه نشر کتب دینی گفت: اگر شرایط به همین منوال پیش برود حوزه کتب دینی دچار مشکلاتی می شود از این رو باید این مسائل رابه صورت ریشه ای حل و فصل کرد بنابراین بهترین راه در شرایط کنونی ارائه طرحی با عنوان طرح ساماندهی، تولید، توزیع و صادرات کتب دینی است تا از این طریق بتوانیم زمینه بهبود و ارتقاء این بخش را فراهم کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های بالای استان قم در حوزه نشر کتب دینی گفت: یکی از مشکلات کنونی این بخش مسئله سیستم های چاپی، صحافی و کیفیت جلد آنها است که باید برای رفع آن برنامه ریزی درستی کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی