کد خبر : 677
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح ۳۳ پروژه آموزشی و ورزشی قم:

آموزش و پرورش در دنیای امروز مرتبط با امنیت ملی کشورها است/ نیاز سند بنیادین آموزش و پرورش به کار نرم افزاری و پشتیبانی

آموزش و پرورش در دنیای امروز مرتبط با امنیت ملی کشورها است/ نیاز سند بنیادین آموزش و پرورش به کار نرم افزاری و پشتیبانی

دکتر علی لاریجانی که به قم سفر کرده است، صبح امروز (دوشنبه 19 بهمن) در مراسم افتتاح استخر مجموعه ورزشی مریم و 33 پروژه آموزشی و ورزشی با ابراز خرسندی از حضور در جمع معلمان و فرهنگیان و تبریک ایام فرخنده دهه فجر، گفت: گزارش هایی که حمیدی معاون تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش و شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم ارائه دادند، گویای این است که کارهای خوبی در این بخش صورت گرفته است.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارهای خوب و بسامانی در آموزش و پرورش صورت گرفته است، تصریح کرد: اینکه توجه به بخش آموزش و پرورش بسیار مهم است، یک امر بدیهی است و در مقاله علمی که چندی پیش مطالعه کردم، عنوان شده بود که بخش آموزش و پرورش در دنیای امروز مرتبط با امنیت ملی کشورهاست و این نشان می دهد که توجه به مقوله آموزش و پرورش بسیار مهم است، زیرا مسائل امنیت ملی جنبه حیاتی دارد و دارای اولویت است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیاناتشان همواره بر لزوم توجه به آموزش و پرورش و همچنین آموزش عالی تاکید دارند، و اساس پیشرفت بر پایه حکمت و دانایی و این نشانگر افق روشنی برای کشور است.    

 

اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیاز به دقت و کار کارشناسی دارد

رئیس قوه مقننه کشورمان افزود: در شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از برگزاری جلسات مختلف، سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش تصویب شد که ابعاد متنوعی دارد و عملیاتی کردن سند مذکور به دقت نظر زیادی احتیاج دارد، زیرا این موضوع احتیاج به کار کارشناسی دارد.

دکتر لاریجانی گفت: در اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش نیاز به کار نرم افزاری و پشتیبانی وجود دارد.

 

گلایه بازنشستگان فرهنگی به رییس مجلس از تاخیر در پرداخت معوقاتشان

وی ادامه داد: نیروی انسانی وسیعی در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد که مشکلاتی نیز دارند و در این رابطه جلساتی با بنده در تهران و قم داشته اند و چندی پیش که بازنشستگان فرهنگی دیدار داشتم، آنان ازتاخیر در پرداخت معوقاتشان گله داشتند که این موضوع را به نوبخت معاون رئیس جمهور اعلام کردم. البته دولت نیز مشکلاتی در رابطه با کمبود منابع مالی دارد، اما امیدوارم با تغییر شرایط، این مسائل و مشکلات رفع شود.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه از گردنه مسئله هسته ای عبور کرده ایم، افزود: فضای خوبی در آینده ایجاد می شود، اما در شرایط آتی باید به جنبه های کمی و کیفی در آموزش و پرورش توجه شده و برخی کاستی ها رفع شود. البته همکاران زیادی در مجلس در حال پیگیری مسائل فرهنگیان هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش های فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: براساس این گزارشات، مشکلات فرهنگیان درک شده است و راهکارهایی برای رفع این مشکلات در حال پیگیری است.

 

کشور با روح منقبض پیشرفت نمی کند/ آموزش و پرورش در شرایط فعلی در مسیر صحیحی حرکت می کند

وی تصریح کرد: خیل عظیم نیروی انسانی در آموزش و پرورش یک سرمایه است که باید برای اعتلای علمی و فرهنگی کشور از این ظرفیت به صورت صحیح استفاده شود و در این رابطه وزیر آموزش و پرورش مسیر درستی را در حال پیگیری است که باید از آن حمایت شود.

دکتر لاریجانی افزود: از آقای شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم که گزارشی درخصوص 32 پروژه آموزشی و ورزشی انجام شده در این استان، ارائه دادند، تشکر می کنم و همچنین از حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش نیز برای انجام فعالیت ها قدردانی می کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری در بخش تربیت بدنی و بهداشت مدارس کشور افزود: کشور با روح منقبض پیشرفت نمی کند و جامعه ای که روح افسرده و منقبضی داشته باشد، نمی تواند جهش داشته باشد، بنابراین باید روحیه ها شاداب باشند، در حال حاضر کشور در مرحله عبور از مشکلات است و باید توجه داشت تنها با رفع تحریم ها کشور پیشرفت نمی کند.

وی بیان کرد: باید به حرکت درونی توجه شود و با همبستگی ملی و فهم مشترک از مسائل، برای پیشبرد اهداف تلاش کرد و آموزش و پرورش نیز باید شرایطی ایجاد کند که در فضایی شاد، دانش آموزان به تحصیل ادامه دهند.

دکتر لاریجانی با اشاره به لحاظ شدن توجه به بخش سلامت در برنامه های توسعه ای کشور گفت: بخش تربیت بدنی و سلامت در بودجه و برنامه های توسعه کشور تا آنجایی که ممکن است مورد حمایت قرار خواهند گرفت و مساعدت های لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تشکر از گیوه چی از خیرین مدرسه ساز افزود: باید از تمامی خیرین که به موضوع آبادانی و آموزش و پرورش توجه می کنند، قدردانی شود، توجه خیرین به مقوله آموزش و پرورش نکته بسیار مهمی است که ثواب اخروی به همراه خواهد داشت.

وی افزود: در سال های اخیر به دلیل مشکلات مالی دستگاه های کشور، نسبت به گذشته بیشتر از خیرین کمک خواسته شد که آنان نیز استقبال خوبی کردند و چندی پیش که وزیر بهداشت و درمان به قم سفر کرده بود، با کمک خیرین چندین پروژه بیمارستانی تکمیل شد و آقای خلیلیان در این خصوص کمک کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه کمک خیرین در سال های اخیر باعث تقویت بیشتر روحیه همبستگی ملی شد، تصریح کرد: در صورت لزوم ما در مجلس کمک های لازم را برای حمایت از مشارکت خیرین انجام خواهیم داد. در برنامه ششم توسعه و بودجه بخش آموزش و پرورش مدنظر قرار خواهد گرفت، همچنین به موضوع فراهم کردن شرایط برای ایجاد سرزندگی و شادابی دانش آموزان و نسل جوان نیز توجه خاصی خواهد شد.

براساس دکتر لاریجانی در پایان سخنان خود با تحسین قرائت قاری دانش آموز نوجوان این مراسم گفت: قرائت زیبای این قاری نشان از وجود استعدادهای ارزشمند در کشور است.

گفتنی است در ابتدای این مراسم حمیدی معاون تربیت بدنی و بخش سلامت وزارت آموزش و پرورش و شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گزارش هایی از فعالیت حوزه خود به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند./

پایان پیام

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی