کد خبر : 670
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس:

ایسنا: توسعه کشور در دوره پساتحریم نیازمند همبستگی ملی است

ایسنا: توسعه کشور در دوره پساتحریم نیازمند همبستگی ملی است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: برداشته شدن تحریم‌ها دوره جدیدی برای ایران رقم زده است که آبادانی و توسعه کشور در این دوره نیازمند همبستگی ملی و فهم مشترک است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، علی لاریجانی روز دوشنبه در آیین افتتاح 33 طرح عمرانی آموزش و پرورش در کانون فرهنگی و ورزشی مریم در قم با اشاره به رفع تحریم‌ها گفت: با برداشتن تحریم‌ها همه مشکلات حل نمی‌شود زیرا تغییر شرایط و حرکت به‌سوی بهبود وضعیت، به تلاش و مجاهدت نیازمند است.

 

وی افزود: دوره جدید و شرایط به وجود آمده نیازمند ایجاد یک حرکت جدید و سروسامان دادن به اوضاع از راه هم‌بستگی و فهم مشترک است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با برداشته شدن تحریم ها، حرکت جدیدی در کشور آغاز شده که باید سامان یابد.

 

لاریجانی با اشاره به تلاش‌هایی که به تازگی در آموزش و پرورش انجام شده است، اظهار کرد: تلاش‌های بسیاری در زمینه آموزش‌ و پرورش در کشور شکل‌ گرفته است که قابل‌ تقدیر بوده و وضع آموزش ‌و پرورش را نسبت به گذشته بهبود بخشیده است.

 

وی افزود: به‌تازگی مقاله‌ای در زمینه آموزش‌ و پرورش به چاپ رسیده است که مبحث نظام آموزش‌ و پرورش را با امنیت ملی مرتبط دانسته و نشان از اهمیت والای نظام آموزشی در حفظ و حراست کشور دارد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: ایشان برای نظام آموزشی کشور جایگاه والایی در نظر دارند، به‌گونه‌ای که خواستار پیشرفت در بحث حکمت و دانش بوده‌اند که نشانگر افق روشنی برای کشور محسوب می‌شود.

 

وی ادامه داد: بر اساس همین تدابیر، در شورای انقلاب فرهنگی سند تحول آموزش‌ و پرورش در جلسات مکرر و طولانی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

 

لاریجانی با بیان اینکه سند تحول آموزش‌ و پرورش از ابعاد متنوعی برخوردار است، خاطرنشان کرد: عملیاتی کردن این سند توجه و دقت نظر زیادی را می‌طلبد.

 

رییس مجلس خواستار اهتمام بیشتر آموزش و پرورش به بخش تربیت بدنی و سلامت شد و گفت: نقش آموزش و پرورش در ایجاد شادابی و سلامتی در جامعه حائز اهمیت است و کشور برای پیشرفت نیازمند روحیه امیدوار و شاداب است.

وی افزود: مجلس تلاش می کند برای تکمیل طرح های نیمه تمام آموزش و پرورش در بخش تربیت بدنی مبلغی در بودجه سال آینده و برنامه ششم توسعه در نظر بگیرد.

 

لاریجانی همکاری خیرین در حوزه بهداشت و تجهیزات بیمارستان‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: این امور در زمینهٔ بهداشت و سلامت و نیز آموزش‌ و پرورش نشان از هم‌بستگی و به‌هم‌تنیدگی روحی داشته که بسیار قابل‌ستایش است.

 

وی افزود: باید بستری برای قدردانی از خیرین فراهم شود تا عمل خیر آن‌ها مورد توجه واقع شود.

 

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی