کد خبر : 651
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم افتتاحیه مرکز توانبخشی رضوی قم:

سهم سازمان بهزیستی از بودجه‌های سالانه در حد استاندارد باشد/ پیگیری قانون جامع معلولان در کمیسیون اجتماعی مجلس

سهم سازمان بهزیستی از بودجه‌های سالانه در حد استاندارد باشد/ پیگیری قانون جامع معلولان در کمیسیون اجتماعی مجلس

دکتر علی لاریجانی امروز (یکشنبه، 25 بهمن‌ماه) که به قم سفر کرده است، در مراسم افتتاح مرکز توانبخشی رضوی قم با تشکر از همت خیرین نیکوکار گفت: از خانواده مرحوم آقای رضوی که از خیرین نیکوکار بوده است، قدردانی می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همیشه حضور خیرین در کارهای متنوع باب بوده و در این زمینه وقف انجام شده است.

دکتر لاریجانی افزود: واقفین امروز در زمینه‌های بهزیستی، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش ورود کرده است که این حرکت سازنده را به فال نیک می گیریم.

وی گفت: خدمات دهی به معلولان وظیفه دولت است اما حضور خیرین سرعت و کیفیت کار را بالا می‌برد و از لحاظ روحی در جامعه پیوند برقرار می‌شود که انجام این مهم از بحث‌های مالی اهمیت بیشتری دارد.

تشریح آخرین وضعیت قانون جامع معلولان در مجلس

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: از آیت الله شهرستانی که در این کار خیر نیز ورود کرده‌اند تشکر می‌کنم، ایشان در حوزه علمیه قم باعث آبادانی و توسعه کار خیر بوده است.

دکتر لاریجانی افزود: برای معلولان باید سرمایه‌گذاری متنوعی انجام داد، در این رابطه کلیات قانون جامع معلولان در مجلس به تصویب رسید و به کمیسیون اجتماعی این اختیار واگذار شده تا کار را پیگیری کند و امیدوارم تا 2 ماه آینده این موضوع محقق شود.

وی با قدردانی از زحمات پرسنل بهزیستی گفت: کارکنان بهزیستی در شرایط سخت‌تری نسبت به جاهای دیگر کار می‌کنند بنابراین باید مزایای سختی کار آنان پرداخت شود.

ضرورت افزایش سهم سازمان بهزیستی از بودجه های سنواتی

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: باید توجه داشت در بودجه‌های سالانه به اندازه مطلوب در بخش بهزیستی سرمایه‌گذاری در نظر گرفته نشده بود، البته در شرایط سختی هستیم که امیدوارم در آینده با توجه به گشایش‌هایی که حاصل می‌شود سهم سازمان بهزیستی از بودجه نیز در حد استاندارد باشد و در این رابطه پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: از خانواده مرحوم رضوی که همواره در کارهای خیر فعالیت داشتند تشکر می کنم و برای خیرین آرزوی توفیق بیشتر دارم و امیدوارم مشکلات این گونه مراکز حل شود.

گفتنی است در این مراسم آیت الله سید جواد گلپایگانی و آیت الله سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله عظمی سیستانی حضور داشتند و در ابتدای مراسم مدیر کل سازمان بهزیستی استان قم گزارشی به رئیس مجلس در خصوص فعالیت‌های سازمان مربوطه ارائه کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی از خانواده مرحوم رضوی خیر نیکوکار و همچنین تعدادی از پرستاران با اهدای لوح تقدیر کرد./

پایان پیام

 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ,رئیس مجلس شورای اسلامی ,نماینده مردم قم ,مرکز توانبخشی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی