کد خبر : 65
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دومین روز سفر به استان گلستان صورت گرفت:

انتقاد رئیس مجلس از غیرفعال شدن یک پروژه راه‌آهن/ توبه کردم دیگر کلنگ افتتاح جایی را بزنم

انتقاد رئیس مجلس از غیرفعال شدن یک پروژه راه‌آهن/ توبه کردم دیگر کلنگ افتتاح جایی را بزنم

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کلنگ‌زنی راه‌آهن گرگان- بجنورد- مشهد توسط خود افزود: متأسفانه این پروژه غیرفعال شده و بنده توبه کردم که دیگر کلنگ افتتاح جایی را بزنم.

دکتر علی لاریجانی که به استان گلستان سفر کرده است، امشب (پنج شنبه، 25 آذر ماه) در همایش بزرگ «پیامبر رحمت منادی وحدت» که با حضور ائمه جمعه، علما و روحانیون شیعه و سنی استان گلستان برگزار شد، ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: این زمان، حساس‌ترین زمان در منطقه در دهه‌های اخیر است که  ورق در منطقه برگشته و شاهد شیطنت‌های گوناگونی هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود رهبری هوشمند در جمهوری اسلامی ایران افزود: مسیر انقلاب اسلامی سیر تکاملی دارد و سنگ‌اندازی دشمنان تأثیری بر روند پیشرفت و امنیت ایران ندارد.

این که کشورهای منطقه خود را به خواب می‌زنند، گریه‌آور است

دکتر لاریجانی با بیان اینکه حرف رهبر معظم انقلاب حرف تمام ملت ایران است، ادامه داد: زمانی که مشکلات در منطقه به وجود می‌آید برای همه نگران‌کننده است. زمانی که رژیم صهیونیستی به دنبال این است که مسجدالاقصی را از دست مسلمانان دربیاورد برای ما ناراحت‌کننده است. زمانی که کشورهای منطقه خود را به خواب می‌زنند این شرایط گریه‌آور است، همچنین کشتن مردم مظلوم سوریه، یمن و فلسطین همه را ناراحت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی بدون پرداخت هزینه‌ای تمام انرژی کشورهای اسلامی را مستهلک می‌کند، تصریح کرد: چرا کشوری اسلامی به این مرحله رسیده که در جنگ 33 روزه به صورت پنهانی به رژیم صهیونیستی اطلاعات دهد.

دکتر لاریجانی افزود: این تجربه باید حاصل می‌شد تا ناخالصی‌هایی که فتنه‌ها را به وجود آورده مشخص شود.

وی ادامه داد: احمد طیب مفتی‌ الازهر اظهار کرده که همه فرق اسلامی برادرند و وهابیت را محکوم کرده است و این درگیری‌ها باعث شده که شیعه و سنی متوجه شوند که با هم برادرند و در واقع علمای شیعه و سنی این ناخالصی‌ها را شفاف کرده‌اند و اسلام برای آینده شرایط جدید خلق می‌کند.

عده‌ای نگذاشتند پایه‌های ایجاد شده توسط امام در خصوص وحدت به قوت خود پیش رود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با تیزبینی همیشه روی وحدت عالم اسلام تأکید می‌کردند، ادامه داد: متأسفانه عده‌ای به دنبال چیز دیگری بودند و نگذاشتند که پایه‌های ایجاد شده توسط امام به قوت خود پیش رود.

پیامبر همیشه خطر تفرقه را گوشزد می‌کردند

دکتر لاریجانی تصریح کرد: پیامبر تأکید کردند که چنانچه گرگ گوسفندان را می‌درد از دسته‌بندی‌ها و تفرقه بپرهیزید و پیامبر دائما هشدار می‌داد که مبادا دچار اختلاف شوید.

وی با بیان اینکه پیامبر بر حضور در اجتماعات تأکید می‌کرد، افزود: حضور در اجتماعات قلوب مسلمانان را به یکدیگر نزدیک و کدورت‌ها را رفع می‌کند و پیامبر نیز روش وحدت و خطر تفرقه را همیشه گوشزد می‌کردند.

ولایت فقیه به عنوان یک ستون کشور را از مشکلات نجات داد

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در وحدت سیاسی باید محور تعریف شود، ادامه داد: محور ما از نظر مکتبی، مدرسه نبوی است و اگر می‌خواهیم وحدت واقعی داشته باشیم باید رهبری پارسا داشته باشیم که وجود رهبر معظم انقلاب برای ایران یک نعمت است.

دکتر لاریجانی با تأکید بر امام خمینی و رهبر معظم انقلاب در سخت ترین شرایط جامعه را به درستی رهبری کردند، تصریح کرد: ولایت فقیه به عنوان یک ستون کشور را از مشکلات نجات داد و مقام معظم رهبری در بحران‌های بین‌المللی همانند موضوع هسته‌ای و جنگ‌های منطقه با روشنگری مسیر را تبیین و به درستی کشور را هدایت کرد.

وی با بیان اینکه در منطقه گنبد، دوستی و برادری بین مردم وجود دارد، ادامه داد: مسیر آبادانی در این منطقه باید بر مبنای وحدت قرار داده شود و نماینده این شهر آقای قرجه‌طیار از نمایندگان متین و پرتحرک در مجلس است.

پیگیری پروژه راه‌آهن گرگان- بجنورد- مشهد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کلنگ‌زنی راه‌آهن گرگان- بجنورد- مشهد توسط خود افزود: متأسفانه این پروژه غیرفعال شده و بنده توبه کردم که دیگر کلنگ افتتاح جایی را بزنم. این پروژه به یکی از شرکت‌های وزارت نیرو که مقرر بود به آستان قدس رضوی بپیوندد واگذار شد اما با تشکیل دولت جدید کشمکش‌هایی به وجود آمد که سبب غیرفعال شدن این پروژه شد اما ظاهرا در حال حاضر تلاش‌هایی برای به نتیجه رسیدن آن صورت گرفته است و بنده پیگیری می‌کنم که هر چه سریعتر این پروژه اجرایی شود و این مسیر ریلی برای ایران مفید است.

راه‌اندازی خطوط ریلی، اولویت برنامه ششم توسعه

دکتر لاریجانی با بیان اینکه راه‌آهن تهران – مشهد با فاینانس چین انجام می‌شود، ادامه داد: راه‌اندازی خطوط ریلی جزو اولویت برنامه ششم توسعه است.

وی ادامه داد: حجم مسیرهای ریلی کشور پایین است و مسیرهای ریلی باید افزایش یافته و تکمیل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پروژه چابهار – زاهدان که به شمال کشور متصل می‌شود از نظر ترانزیتی مهم است.

لزوم ارسال نقشه جغرافیایی مدون برای ایجاد مناطق آزاد به مجلس

دکتر لاریجانی با اشاره به ارسال لایحه ایجاد مناطق آزاد به مجلس افزود:‌ نقشه جغرافیایی مدون برای ایجاد مناطق آزاد به مجلس ارسال نشده لذا باید این نقشه به مجلس ارسال شود تا لایحه مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد منطقه آزاد برای استان گلستان یک نعمت است، افزود: ایجاد منطقه آزاد باید تحت شرایطی انجام شود که سبب صادرات کالا شود نه اینکه دروازه‌ای برای واردات محصولات شود.

کشاورزی، رکن مهم تفکر اقتصاد مقاومتی

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزی یک محور مهم برای توسعه منطقه است، افزود: بخشی از تفکر اقتصاد مقاومتی به حوزه کشاورزی برمی‌گردد و خودکفایی معقول در این حوزه باید انجام شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه مشکل کم‌آبی در بسیاری از مناطق کشور وجود دارد، افزود: ساماندهی وضعیت روستاها و استفاده بهینه از آب در برنامه ششم توسعه دیده شده است و باور این است که شرایط ایران برای تغییرات فراهم شده و نیروهای متخصص و تحصیلکرده در کشور فراوان است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

کشورهایی در منطقه قصد شرآفرینی برای ایران دارند

وی با تأکید بر اینکه روند تغییرات در ایران رو به رشد است، اظهار کرد: کشورهایی در منطقه مخالف پیشرفت ایران هستند و برخی کشورها قصد شرآفرینی دارند و می‌خواهند برای ایران مسئله‌سازی کنند.

دکتر لاریجانی با تأکید بر اینکه برخی کشورها به دنبال فتنه در مسئله هسته‌ای هستند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی بیرق اسلام دارد و کشورهایی که علیه ایران مسئله‌سازی می‌کنند ناموفق هستند چون ایران تصمیمات عقلایی اتخاذ می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ایران در حوزه نفت و گاز و سایر حوزه‌ها رو به جلو حرکت می‌کند، تصریح کرد: امیدوارم مسیر پیشرفت با دقت نظر اجرایی شود تا زمینه توسعه کشور در تمامی زمینه‌ها فراهم شود و ما در مجلس تلاش می‌کنیم که خواسته‌های شما سریعتر محقق شود./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

هفته وحدت

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی