کد خبر : 649
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

شهدای مدافع حرم از حریم ولایت صیانت کردند

شهدای مدافع حرم از حریم ولایت صیانت کردند

دکتر علی لاریجانی در سفر خود به استان قم، امشب (یکشنبه، 25 بهمن‌ماه) در گردهمایی بزرگ خانواده شهدای مدافع حرم که در حسینیه و مجتمع امام خمینی شهدای گلزار قم برگزار شد، حضور پیدا کرد و در سخنانی گفت: حضور در جمع خانواده‌های شهدا افتخار است زیرا مقام مجاهدت و شهادت باعث زنده بودن روح امت‌ها می‌شود و مرحوم شهید مطهری در این باره معتقد است که جوامع نیز دچار کسالت روح می‌شوند و آنچه که به روح ملت‌ها حیات می‌دهد، روح حماسی، مجاهدت و شهادت است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور ادامه داد: شهدای مدافع حرم به دلیل اینکه در موطن خود به شهادت نرسیدند شهدای غریبی هستند؛ البته هدف آن‌ها بزرگ بود و در پیشگاه اولیای الهی غریب نخواهند بود. شهدای مدافع حرم برای حفاظت از ساحت حضرت زینت (س) به شهادت رسیدند و از حریم ولایت صیانت کردند.

وی در ادامه افزود: شهدا راه حق و حقیقت را روشن کردند و امروز به برکت مجاهدت و شهادت آنان شرایط تغییر کرده است و انشاءالله شرایط بهتر می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: راه امام راحل و رهبر معظم انقلاب برای امت اسلام بهترین راه است و سبب سعادت، عزت و سرافرازی خواهد شد.

دکتر لاریجانی گفت: برای خانواده‌های شهدا یک افتخار است که عزیزان آنان در مقابله با منافقین واقعی به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: تروریست ها به جای اینکه با رژیم صهیونیستی مبارزه کنند به دنبال ایجاد تفرقه و کارهای تکفیری هستند.

دکتر لاریجانی افزود: در 2 دهه اخیر سه جریان مهم در منطقه حضور داشته‌اند، جریان اول مربوط به کشورهای قلدر به سرکردگی آمریکا است که به بهانه‌های مختلف حرکت نظامی در منطقه راه انداختند و به کشورهایی مانند افغانستان حمله کردند. آمریکایی‌ها عنوان می‌کردند که در افغانستان به دنبال سرکوب تروریست‌ها و مبارزه با مواد مخدر هستند این در حالی است که بعد از گذشت 5 سال از حمله آمریکا به افغانستان، تولید مواد مخدر در این کشور رشد کرده و جریان‌های تروریستی از بین نرفته و ثمره کار آن ها جنگ زدگی در افغانستان بوده است.

وی ادامه داد: آمریکایی ها به عراق نیز حمله کردند البته با سرافکندگی از این کشور خارج شدند زیرا ملتی که اهل مجاهدت باشد زیر بار حرف زور نمی‌رود و ملت رشید عراق ایستادگی کرد البته جریان جنگ طلبی یک آفت بود که عقب ماندگی به همراه داشت و باعث تقویت جریان های تروریستی شد.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: در هر جایی که توسط بیگانگان ماجراجویی و اشغالی انجام شود از دل آن، جریان تروریستی رشد می‌کند و در عراق نیز جریان تروریستی رشد کرد.

دکتر لاریجانی افزود: جریان دوم سال‌های گذشته در منطقه، به خاطر هوا و هوس برخی کشورهای منطقه بود که تروریست‌ها را در کشورهایی مانند عراق، سوریه، افغانستان، لیبی و یمن تقویت کرده است که در این موضوع هم جریان‌های وهابی بودند و هم غیر وهابی‌ها که به جان مسلمانان افتادند.

وی افزود: در اوایل قضایای سوریه برخی مسئولان کشورهای منطقه به ایران آمدند و ما به آن‌ها گفتیم شما به عنوان کشور مسلمان وظیفه دارید در جهت وحدت اسلامی کار کنید. مخصوصا در کشور سوریه که در صف مقدم مبارزه با صهیونیست‌ها است اما جواب وزیر خارجه کشور آنها این بود که خیلی نگران نباشید 2 هفته دیگر کار در سوریه تمام می‌شود؛ ما به آن‌ها گفتیم تصور شما خام است به دلیل اینکه مردم سوریه را نمی‌شناسید، حال باید سوال کرد بعد از گذشت 4 سال آیا موضوع در سوریه حل شده است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: برخی وهابی‌ها عامل آوارگی مردم سوریه هستند، آنان مردم سوریه را به شهادت رساندند و با توجه به اینکه به اهداف خود نرسیدند در روزهای گذشته با توپخانه به سوریه حمله کردند که این برای آنان خجالت آور است زیرا مستقیما به تروریست‌ها کمک می‌کنند.

رئیس قوه مقننه افزود: داعش 30 میلیارد دلار سلاح در اختیار دارد و حتی موشک تاو نیز در دست دارد که البته مشخص است این سلاح‌ها را چه کسی به جریان تروریستی داعش می‌دهد و همین حامیان نیز باعث ایجاد مشکل در لیبی شده‌اند.

دکتر لاریجانی گفت: در ملاقاتی که با پوتین داشتم وی اظهار کرد به یکی از کشورهای منطقه گفتم به چه دلیل پول می‌دهید که مردم را در سوریه بکشند، آنان به جان خودتان نیز می‌افتند، اما آن کشورها پاسخ تعجب آوری دادند و عنوان کردند الان کمک می‌کنیم و بعدا مقابلشان می‌ایستیم؛ چنین موضوعاتی جای تامل دارد که چگونه با مصالح کشورهای اسلامی رفتار می‌کنند.

وی افزود: یکی از مسئولان امنیتی منطقه گفت ما در جنگ صدام علیه ایران فقط 40 میلیارد دلار به او کمک کردیم و به گروه‌های تروریستی شرق ایران نیز کمک کردیم که امری اشتباه بود؛ اما باید سوال کرد پس چرا هنوز به این قبیل کارهای خود ادامه می‌دهید.

دکتر لاریجانی افزود: جریان سوم در سال‌های گذشته در منطقه مربوط، به جمهوری اسلامی ایران بوده که معتقد به حفظ وحدت امت اسلامی است و با تروریسم مبارزه می‌کند. از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی ما به فکر عظمت امت اسلامی بودیم و بین شیعه و سنی فرقی نگذاشتیم و به تمامی کشورهایی که با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها مقابله کردند کمک کردیم و با اشغال افغانستان توسط شوروی سابق نیز مخالف بودیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خیلی‌ها در ابتدا سرزنش می‌کردند چرا ایران از سوریه حمایت می‌کند؛ اما مسئله ما دفاع از مقاومت بود البته از تقویت دموکراسی در سوریه نیز دفاع می‌کنیم و این موضوع را می‌دانستیم اگر سوریه به دست تروریست ها بیفتد آنان به جان مسلمانان می‌افتند.

دکتر لاریجانی افزود: امروز بعد از گذشت 4 سال بسیاری از کشورها اعتراف می‌کنند که عملکرد جمهوری اسلامی درست بوده است./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی