کد خبر : 648
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به بخش سلامت در برنامه ششم توسعه/ تاخیر در پرداخت حقوق پرستاران قابل قبول نیست

توجه ویژه مجلس به بخش سلامت در برنامه ششم توسعه/ تاخیر در پرداخت حقوق پرستاران قابل قبول نیست

دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، امشب (یکشنبه، 25 بهمن‌ماه) در همایش تجلیل از پرستاران استان قم حضور یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک روز پرستار گفت: کار پرستاران بسیار سخت و پر مشقت است زیرا وقتی با بیماران روبرو می‌شوند علاوه بر رفع مشکلات و آلام جسمی آنان باید روحیه و نشاط در بیماران ایجاد کنند؛ بنابراین شخصیت پرستاران باید ویژه باشد و به همین میزان لازم است به سخت بودن کار آنان توجه ویژه نیز صورت گیرد.

وی ادامه داد: وضعیت کلان بهداشت و درمان کشور در سال های گذشته در شرایط مطلوبی نبود اما در حدود 3 سال اخیر تلاش‌های خوبی صورت گرفت و سندی در زمینه سلامت تدوین شد.

دکتر لاریجانی افزود: برای تقویت بخش سلامت علاوه بر تقویت بودجه‌ای که عرف هست باید منابع دیگری نیز تامین می‌شد که این منابع از محل هدفمندی یارانه‌ها و همچنین اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده تامین شد و مجموعا  10هزار میلیارد تومان برای تقویت بخش بهداشت فراهم شد.

وی ادامه داد: البته نارضایتی‌هایی نیز از سوی بخش های دیگر عنوان می شد که به چه دلیل تنها به بخش درمان توجه می‌شود؛ با این حال و در نهایت، حقوق پزشکان و پرستاران تا حدی از شرایط سخت خارج شد و نمره وزیر بهداشت که پیگیر این موضوعات بود خوب بود.

رئیس نهاد قانونگذاری با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش سلامت، خطاب به پرستاران گفت: برای حل مشکلات شما با رئیس جمهور نیز تماس خواهم گرفت تا نمایندگان پرستاران با رئیس جمهور حرف بزنند؛ هرچند باید بدانیم که دولت نیز کمبود منابع مالی دارد زیرا اعمال تحریم‌های ظالمانه و کاهش قیمت نفت در این باره موثر بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد با به سرانجام رسیدن موضوع هسته‌ای شرایط اقتصادی کم کم بهبود یابد و گفت: در برنامه ششم توسعه و بودجه سال آینده توجه به بخش سلامت و بهداشت از اولویت‌ها خواهد بود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: اینکه برخی طلب‌های بخش بهداشت از سازمان‌های دیگر با تاخیر وصول می‌شود یک مشکل است که باید حل شود و در این رابطه ظلمی به پرستاران و پزشکان نشود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: حقوق پرستاران باید سر وقت پرداخت شود و تاخیر 4 الی 5 ماهه در پرداخت حقوق به پرستاران معنی ندارد و این موضوع پیگیری خواهد شد.

وی افزود: در سال های اخیر اقدامات خوبی برای تجهیز بیمارستان‌های شهید بهشتی قم و سایر بیمارستان‌ها صورت گرفته و از کمک خیرین نیز در این خصوص استفاده شده است البته وزیر بهداشت نیز با حضور در قم به این موضوعات توجه کرد.

دکتر لاریجانی گفت: کاری که در خصوص بیمارستان هزار تختخوابی در قم صورت گرفته کار سنجیده‌ای است و از مدیریت بانک پاسارگاد برای مساعدت های لازم در این خصوص تشکر می‌شود؛ با توجه به کلنگ زنی‌های صورت گرفته امیدوارم تا 3 سال آینده این مجموعه درمانی به سامان برسد که انجام این مهم در حل مشکلات درمانی بخش پردیسان قم موثر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مطالبی که از سوی پرستاران در خصوص مشکلاتشان عنوان شد باید مدون بشود و تا آنجایی که مجلس بتواند برای رفع مشکلات آنان کمک خواهد کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  حرکت تروریست‌های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان/ مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است

  احتمال بروز مشکلات امنیتی ازسوی تروریست‌های مهاجر شکست‌خورده در سوریه/ اسرائیل نافع اصلی درگیری میان مسلمانان

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی