کد خبر : 648
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به بخش سلامت در برنامه ششم توسعه/ تاخیر در پرداخت حقوق پرستاران قابل قبول نیست

توجه ویژه مجلس به بخش سلامت در برنامه ششم توسعه/ تاخیر در پرداخت حقوق پرستاران قابل قبول نیست

دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، امشب (یکشنبه، 25 بهمن‌ماه) در همایش تجلیل از پرستاران استان قم حضور یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک روز پرستار گفت: کار پرستاران بسیار سخت و پر مشقت است زیرا وقتی با بیماران روبرو می‌شوند علاوه بر رفع مشکلات و آلام جسمی آنان باید روحیه و نشاط در بیماران ایجاد کنند؛ بنابراین شخصیت پرستاران باید ویژه باشد و به همین میزان لازم است به سخت بودن کار آنان توجه ویژه نیز صورت گیرد.

وی ادامه داد: وضعیت کلان بهداشت و درمان کشور در سال های گذشته در شرایط مطلوبی نبود اما در حدود 3 سال اخیر تلاش‌های خوبی صورت گرفت و سندی در زمینه سلامت تدوین شد.

دکتر لاریجانی افزود: برای تقویت بخش سلامت علاوه بر تقویت بودجه‌ای که عرف هست باید منابع دیگری نیز تامین می‌شد که این منابع از محل هدفمندی یارانه‌ها و همچنین اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده تامین شد و مجموعا  10هزار میلیارد تومان برای تقویت بخش بهداشت فراهم شد.

وی ادامه داد: البته نارضایتی‌هایی نیز از سوی بخش های دیگر عنوان می شد که به چه دلیل تنها به بخش درمان توجه می‌شود؛ با این حال و در نهایت، حقوق پزشکان و پرستاران تا حدی از شرایط سخت خارج شد و نمره وزیر بهداشت که پیگیر این موضوعات بود خوب بود.

رئیس نهاد قانونگذاری با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش سلامت، خطاب به پرستاران گفت: برای حل مشکلات شما با رئیس جمهور نیز تماس خواهم گرفت تا نمایندگان پرستاران با رئیس جمهور حرف بزنند؛ هرچند باید بدانیم که دولت نیز کمبود منابع مالی دارد زیرا اعمال تحریم‌های ظالمانه و کاهش قیمت نفت در این باره موثر بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد با به سرانجام رسیدن موضوع هسته‌ای شرایط اقتصادی کم کم بهبود یابد و گفت: در برنامه ششم توسعه و بودجه سال آینده توجه به بخش سلامت و بهداشت از اولویت‌ها خواهد بود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: اینکه برخی طلب‌های بخش بهداشت از سازمان‌های دیگر با تاخیر وصول می‌شود یک مشکل است که باید حل شود و در این رابطه ظلمی به پرستاران و پزشکان نشود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: حقوق پرستاران باید سر وقت پرداخت شود و تاخیر 4 الی 5 ماهه در پرداخت حقوق به پرستاران معنی ندارد و این موضوع پیگیری خواهد شد.

وی افزود: در سال های اخیر اقدامات خوبی برای تجهیز بیمارستان‌های شهید بهشتی قم و سایر بیمارستان‌ها صورت گرفته و از کمک خیرین نیز در این خصوص استفاده شده است البته وزیر بهداشت نیز با حضور در قم به این موضوعات توجه کرد.

دکتر لاریجانی گفت: کاری که در خصوص بیمارستان هزار تختخوابی در قم صورت گرفته کار سنجیده‌ای است و از مدیریت بانک پاسارگاد برای مساعدت های لازم در این خصوص تشکر می‌شود؛ با توجه به کلنگ زنی‌های صورت گرفته امیدوارم تا 3 سال آینده این مجموعه درمانی به سامان برسد که انجام این مهم در حل مشکلات درمانی بخش پردیسان قم موثر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مطالبی که از سوی پرستاران در خصوص مشکلاتشان عنوان شد باید مدون بشود و تا آنجایی که مجلس بتواند برای رفع مشکلات آنان کمک خواهد کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی