کد خبر : 643
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی شهدای مدافع حرم؛

لزوم واگذاری پروژه های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی

لزوم واگذاری پروژه های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی

  دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه، 27 بهمن‌ماه) در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی شهدای مدافع حرم با بیان اینکه شهدا نماد غیرت انقلابی و اسلامی هستند گفت: به طور حتم تمام مردم قدر و منزلت والایی برای آنها قایل هستند و شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم در دل ملت ایران جای دارند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اتمام پروژه های عمرانی و ورزشی در کشور افزود: متأسفانه در چند سال اخیر با وجود تلاش های انجام شده کاروان به گل نشسته پروژه های عمرانی حرکت نکرده از این رو براساس آمارها حدود 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه تمام وجود دارد که با اعتبار سالانه حدود 30 هزار میلیارد تومانی در بخش عمران اجرا و اتمام این پروژه ها حدود 30 سال طول می کشد.

وی با اشاره به ضرورت واگذاری پروژه های نیمه تمام به ویژه پروژه های ورزشی به بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: بسیار خوشحال هستیم که وزارت ورزش برنامه ریزی مناسبی را برای واگذاری این پروژه ها انجام داده البته مجلس در بودجه های سالیانه این اختیار را به دستگاه ها و وزارتخانه ها ارائه کرده تا پروژه ها را به بخش خصوصی و مردم واگذار کند.

دکتر لاریجانی با اشاره به نیمه تمام ماندن 14 پروژه ورزشی در شهر مقدس قم تصریح کرد: این پروژه ها باید هر چه سریعتر به بخش خصوصی و خیرین واگذار شود زیرا با توجه به وضعیت اعتبارات اجرای آنها بسیار طول می کشد.

وی ادامه داد: براساس آمارها متوسط سرانه کشور و استفاده از زمین ورزشی حدود 75 سانتی متر است که این آمار در شهر قم به 45 سانتی متر رسیده از این رو این آمار نشان می دهد که توسعه اماکن ورزشی در استان بسیار ضروری است.

رئیس قوه مقننه گفت: یکی از راه های اجرای طرح های نیمه تمام در کشور به ویژه استان قم واگذاری آنها به خیرین است که دستگاه ها باید در جهت اجرای این موضوع اقدام کنند استانداری قم نیز باید بخش خصوصی و خیرین را برای اجرای پروژه های ورزشی تشویق کنند از این رو در صورتی که این پروژه های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی واگذار شود قطعا در آینده شاهد توسعه و شکوفایی ورزشی در استان خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه توسعه امکانات ورزشی موجب شناسایی و پیدایش استعدادهای جدید و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود گفت: تمام مسئولان باید در جهت گسترش ورزش کشور و ارتقاء امکانات تلاش کنند./

پایان پیام

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی