کد خبر : 643
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی شهدای مدافع حرم؛

لزوم واگذاری پروژه های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی

لزوم واگذاری پروژه های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی

  دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه، 27 بهمن‌ماه) در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی شهدای مدافع حرم با بیان اینکه شهدا نماد غیرت انقلابی و اسلامی هستند گفت: به طور حتم تمام مردم قدر و منزلت والایی برای آنها قایل هستند و شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم در دل ملت ایران جای دارند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اتمام پروژه های عمرانی و ورزشی در کشور افزود: متأسفانه در چند سال اخیر با وجود تلاش های انجام شده کاروان به گل نشسته پروژه های عمرانی حرکت نکرده از این رو براساس آمارها حدود 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه تمام وجود دارد که با اعتبار سالانه حدود 30 هزار میلیارد تومانی در بخش عمران اجرا و اتمام این پروژه ها حدود 30 سال طول می کشد.

وی با اشاره به ضرورت واگذاری پروژه های نیمه تمام به ویژه پروژه های ورزشی به بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: بسیار خوشحال هستیم که وزارت ورزش برنامه ریزی مناسبی را برای واگذاری این پروژه ها انجام داده البته مجلس در بودجه های سالیانه این اختیار را به دستگاه ها و وزارتخانه ها ارائه کرده تا پروژه ها را به بخش خصوصی و مردم واگذار کند.

دکتر لاریجانی با اشاره به نیمه تمام ماندن 14 پروژه ورزشی در شهر مقدس قم تصریح کرد: این پروژه ها باید هر چه سریعتر به بخش خصوصی و خیرین واگذار شود زیرا با توجه به وضعیت اعتبارات اجرای آنها بسیار طول می کشد.

وی ادامه داد: براساس آمارها متوسط سرانه کشور و استفاده از زمین ورزشی حدود 75 سانتی متر است که این آمار در شهر قم به 45 سانتی متر رسیده از این رو این آمار نشان می دهد که توسعه اماکن ورزشی در استان بسیار ضروری است.

رئیس قوه مقننه گفت: یکی از راه های اجرای طرح های نیمه تمام در کشور به ویژه استان قم واگذاری آنها به خیرین است که دستگاه ها باید در جهت اجرای این موضوع اقدام کنند استانداری قم نیز باید بخش خصوصی و خیرین را برای اجرای پروژه های ورزشی تشویق کنند از این رو در صورتی که این پروژه های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی واگذار شود قطعا در آینده شاهد توسعه و شکوفایی ورزشی در استان خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه توسعه امکانات ورزشی موجب شناسایی و پیدایش استعدادهای جدید و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود گفت: تمام مسئولان باید در جهت گسترش ورزش کشور و ارتقاء امکانات تلاش کنند./

پایان پیام

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی