کد خبر : 63
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نشست نخبگان شهرستان علی آباد کتول:

دریافت حقوق نامتعارف، ظلم به کشور است/ زمینه آزادی تفکر در کشور باید وجود داشته باشد

دریافت حقوق نامتعارف، ظلم به کشور است/ زمینه آزادی تفکر در کشور باید وجود داشته باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح یک فوریتی مجلس که حدود دریافتی مدیران را مشخص می‌کند، دریافت حقوق نامتعارف از سوی برخی مدیران را ظلم به کشور توصیف کرد.

دکتر علی لاریجانی که به استان گلستان سفر کرده است، امروز (پنج شنبه، 25 آذر ماه) در نشست نخبگان شهرستان علی آباد کتول گفت: آیت‌الله شاهرودی نماینده خبرگان گلستان در این نشست در خصوص حقوق‌های متعارف اظهاراتی داشتند و فرمودند که لازم بود قدم استوارتری برای برخورد با خاطیان صورت بگیرد؛ این سخنان آیت‌الله شاهرودی خیرخواهانه است و اینکه یک عده در کشور حقوق نامتعارف بگیرند ظلم به کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های غیرمتعارف افزود: حدود 96 هزار مدیر در کشور داریم که تعدادی از مدیران حقوق‌های نامتعارف دریافت کردند و متأسفانه اقدام آنها جای سوال در مورد مابقی مدیران به وجود آورده است و به اعتماد عمومی لطمه می‌زند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه مجلس در خصوص دریافتی‌های غیرمتعارف اقدام موثری انجام داده است، ادامه داد: به دیوان محاسبات دستور داده شد که حقوق تمامی مدیران کشور را بررسی کند و حقوق مدیران دولتی، مدیران مجلس، نمایندگان مجلس، قضات، نیروهای مسلح و حتی واحدهای زیر نظر رهبری توسط دیوان محاسبات بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه از حدود 95 هزار مدیر 400 نفر تخلف داشته و حقوق نامتعارف دریافت کرده‌اند، افزود: برخی از این 400 نفر وام‌های قرض‌الحسنه گزاف دریافت کرده‌اند در حالی که مدیران باید امین کشور باشند و نباید برای خود روابط ایجاد کنند .

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چارچوب دریافتی‌ها در قانون خدمات کشوری مشخص شده است، ادامه داد: پس از قرائت گزارش به دیوان محاسبات دستور داده شد که این مدیران باید ظرف مدت دو ماه تا پایان آبان دریافتی‌های غیرمتعارف را عودت دهند و تا جایی که بنده اطلاع دارم 4 نفر اضافه دریافتی‌ها را عودت نداده‌اند که در این خصوص مقرر شد دادگاهی تشکیل و به این پرونده‌ها رسیدگی کنند.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه باید اقدامی صورت می‌گرفت تا در آینده تخلفات اینچنین صورت نگیرد، اظهار کرد: طرح یک فوریتی هفته گذشته در مجلس مطرح شد که حدود دریافتی‌ها اعم از حقوق و مزایا مشخص شود، البته حقوق پزشکی که در گوشه‌ای از نقاط دوردست کشور زحمت می‌کشد با مابقی افراد یکسان در نظر گرفته نمی‌شود اما حدود آن مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه بر تصویب سریع‌تر این طرح مصر هستیم، ادامه داد: در برنامه ششم توسعه حدودی برای دریافتی‌ها مشخص شده است چراکه تخلف اینچنینی باعث لکه‌دار شدن حیثیت جمهوری اسلامی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر یک از مدیران کشور همانند مابقی مردم بوده و ممکن است اشتباه کنند.

بسیاری از کشمکش‌ها و نابسامانی‌ها در کشور به دلیل هوای نفس است

دکتر لاریجانی ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) با اشاره به خطبه‌ای از رسول خدا در حجه الوداع گفت: زمانی که مردم در مسجد خیف گرد آمدند، پیامبر در خطبه‌ای اظهار کردند که مسلمان در 3 چیز خیانت نمی‌کند؛ خالص کردن فعالیت‌ها برای خدا یکی از این اصول است و متأسفانه بسیاری از کشمکش‌ها و نابسامانی‌ها در کشور به دلیل هوای نفس صورت می‌گیرد.

وی افزود: ممکن است در دنیای امروز عده‌ای برای منافع دنیوی گرگ‌وش به یکدیگر حمله کنند، اما این اقدامی صحیح نبوده و تأکید پیامبر بر برادری بوده است و اگر در فعالیت‌های انسان نیت خالص وجود داشته باشد، به نوعی عبادت محسوب می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نکته دوم مورد تأکید پیامبر در مسجد خیف وفاداری خالصانه،  نصیحت و خیرخواهی برای حاکمان است، تصریح کرد: نصیحت صحیح به حاکمان امری ضروری است و میدان برای آزادی تفکر در کشور باید وجود داشته باشد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: ممکن است در برخی استان‌ها سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر و در برخی کمتر باشد لذا لازم است در آینده برنامه‌ریزی صحیحی انجام شود.

نماز جماعت پیوندها را نزدیک می‌کند/ آرزوی صحت برای حجت الاسلام قرائتی

وی با بیان اینکه نکته سوم که پیامبر بر آن تأکید کردند حضور و مشارکت همیشگی مسلمانان در اجتماع است، تصریح کرد: تا جایی که امکان دارد باید با حضور در اجتماعات مسلمانان کارها را سامان داد و زمانی که افراد در اجتماع حضور داشته باشند، قلوب به یکدیگر نزدیک شده و کارها سامان می‌یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نماز جماعت پیوندها را نزدیک می‌کند، افزود: حضور در نماز جماعت باعث همبستگی بین مردم می‌شود و حتما نمازهای جماعت باید پررونق برگزار شود.

دکتر لاریجانی با آرزوی سلامتی برای حجت‌الاسلام محسن قرائتی تصریح کرد: آقای قرائتی برای پرشکوه برگزار شدن نماز جماعت کارهای اساسی انجام داد تا نماز جماعت در همه بخش‌ها رایج شود و البته بنده ایشان را در جهت انجام این کار تشویق کردم.

وی با اشاره به اینکه اسدالله قره‌خانی نماینده مردم علی آباد کتول در کمیسیون انرژی فعال است، تصریح کرد: سایر نمایندگان نیز با حضور در کمیسیون‌های مهم به صورت فعال حضور دارند.

رویکرد مجلس، آبادانی در استان‌های کمترتوسعه یافته است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برسی برنامه ششم در مجلس افزود: مجلس رویکردی را دنبال می‌کند که ثقل آبادانی به سمت استان‌هایی حرکت کند که کمتر توسعه یافته هستند.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه استان گلستان ظرفیت‌های فراوانی دارد که قدرت توسعه‌گری برای استان ایجاد می‌کند، تصریح کرد: اخیرا در مجلس تصمیمی گرفته شده و منابعی در اختیار دولت قرار داده شده تا بدهی پیمانکاران و مطالبات فرهنگیان پرداخت شود و در همین مصوبه ذکر شده افرادی که صد میلیون تومان بدهی دارند جریمه نشوند و بانک‌ها باید این قانون را محقق کنند.

مجلس، پیگیر پرداخت خسارات ناشی از سرمازدگی به کشاورزان و باغداران

وی با بیان اینکه پیگیر پرداخت خسارات ناشی از سرمازدگی به کشاورزان و باغداران هستیم، تصریح کرد: دولت از منابعی که مجلس در اختیارش قرار داده استفاده کند تا خسارت کشاورزان پرداخت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت فرهنگ سازی بیمه کشاورزی و محصولات باغی تصریح کرد: کشاورزان و باغداران اگر محصولات خود را بیمه کنند می‌توانند به سهولت خسارت خود را از بیمه دریافت کنند اما متأسفانه این فرهنگ در کشور وجود نداشته و باید تقویت شود.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه باید سرمایه‌گذاری‌های بهینه‌ای در بخش آب و صنعت در استان گلستان اختصاص یابد، گفت: باید تدابیری اندیشه شود تا چرخه روستاها فعالتر شود و امکانات برای رونق اقتصادی در روستاها فراهم شود.

وی با تأکید بر رفع معضل بیکاری جوانان تصریح کرد: باید زمینه سرمایه‌گذاری در کشور فراهم شود البته اوضاع کشور در حال بهبود است و زمینه سرمایه‌گذاری‌ها فراهم شده است./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی