کد خبر : 604
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای اتحادیه کشاورزی ودامپروری ونظام مهندسی استان قم درآستانه روز مهندس؛

لزوم توجه به سیاست های حمایتی بخش کشاورزی/ صیانت از بخش دامداری بسیار ضروری است

لزوم توجه به سیاست های حمایتی بخش کشاورزی/ صیانت از بخش دامداری بسیار ضروری است

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم توجه به سیاست های حمایتی بخش کشاورزی گفت: صیانت از بخش دامداری بسیار ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر لاریجانی، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده صبح امروز (دوشنبه 3 اسفندماه) با اعضای  اتحادیه کشاورزی و دامپروری ونظام مهندسی استان قم در آستانه روز مهندس دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت حمایت از بخش کشاورزی و دامداری کشور گفت: قطعا مقوله امنیت غذایی در تمام کشورها دارای اهمیت های بسیاری است از طرفی دیگر با توجه به اینکه در چرخه اقتصادی کشورها بدنه کشاورزی قابل رقابت با دیگر بخش ها نیست از این رو دولت ها از آن حمایت می کنند تا امنیت غذایی کشور خود را حفظ کنند.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در حمایت از بخش کشاورزی گفت: یکی از مسائل مهم در این حوزه اجرای پروژه های سیستم های گلخانه ای و آبیاری تحت فشار است البته اجرای این پروژه ها هزینه بر بوده اما با توجه به کمبود منابع آبی چاره ای جز اجرای آنها نیست.

دکتر لاریجانی ادامه داد: خوشبختانه در چند سال اخیر دربودجه های سالیانه اعتبارات مناسبی برای اجرای سیستم های نوین آبیاری اختصاص داده شده و در سال گذشته نیز در بودجه افزون بر اعتبارات در نظر گرفته شده از سوی دولت، حدود یک هزار میلیارد تومان بر بودجه این بخش افزوده شد تا اجرای این پروژه ها با سرعت بیشتری انجام شود.

وی بر لزوم صیانت از بخش دامداری کشور تأکید کرد و افزود: برای حمایت از این حوزه باید برنامه ریزی مدونی صورت گیرد البته چرخه اقتصادی کنونی کشور به تدریج در حال رفتن به سمت اینگونه سیاست های حمایتی است که باید این روند سرعت بیشتری داشته باشد همچنین مسئله خرید تضمینی محصولات بسیار با اهمیت بوده و اینگونه موضوعات باید برنامه قابل پیش بینی داشته باشد تا کشاورزان و دامداران آسیب نبینند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تشکیل کمیته ای از سوی کشاورزان و دامداران استان قم برای پیگیری مطالبات و حل مشکلات افزود: این کمیته قطعا به حل بسیاری از مشکلات کمک خواهد کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی