کد خبر : 601
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با جمعی از معتمدین منطقه نیروگاه شهر قم؛

استان قم باید از فضای کنونی در سرمایه گذاری استفاده کند/ به دنبال وارد کردن صنایع بزرگ برای ایجاد اشتغال در قم هستیم

استان قم باید از فضای کنونی در سرمایه گذاری استفاده کند/ به دنبال وارد کردن صنایع بزرگ برای ایجاد اشتغال در قم هستیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان قم باید از فضای کنونی در سرمایه گذاری استفاده کند گفت: به دنبال وارد کردن صنایع بزرگ برای ایجاد اشتغال در قم هستیم.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده امروز (دوشنبه 3 اسفندماه) در دیدار با جمعی از معتمدین منطقه نیروگاه شهر قم با اشاره به اهمیت توجه مسئولان استان به ظرفیت های گردشگری و صنعتی منطقه گفت: یکی از این ظرفیت ها موضوع گردشگری مذهبی و وجود مضجع حضرت معصومه(س) است البته توجه و حمایت از این حوزه نیازمند ایجاد زیرساخت های مختلف مانند هتل و مراکز رفاهی است اما در این روند باید توجه شود که نوع شهرسازی و ایجاد زیرساخت ها با مرکزیت حرم حضرت معصومه(س) صورت بگیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود معضل بیکاری در کشور به ویژه استان قم افزود: قطعا تنها راه حل مشکل بیکاری، توسعه اقتصادی و رونق تولید است تا جوانان بتوانند در این مراکز و صنایع مشغول به کار شوند.

وی با بیان اینکه استان قم هم اکنون با معضل کم آبی روبرو است تصریح کرد: به طور حتم ظرفیت های بخش کشاورزی استان برای جذب افراد و اشتغال زایی محدود است و مسئولان باید بیشتر برای ایجاد اشتغال بر روی موضوع صنعت و حمایت از تولید و صنایع متمرکز شوند.

دکتر لاریجانی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در فضای پسابرجام در کشور به ویژه استان قم گفت: ما به دنبال آن هستیم تا برای ایجاد اشتغال جوانان استان چند صنعت بزرگ مانند صنعت اتومبیل سازی را به منطقه بیاوریم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات کنونی استان قم مسئله کمبود مراکز درمانی و مسئله بهداشت است که خوشبختانه هم اکنون 6 پروژه مهم ساخت بیمارستان در قم در دستور کار قرار دارد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی