کد خبر : 577
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی کل کشور:

عملکرد مثبت دانشگاه علمی کاربردی در ارتباط با صنعت/ دانشگاه ها امروز از نیازهای بخش تولید دور افتاده اند

عملکرد مثبت دانشگاه علمی کاربردی در ارتباط با صنعت/ دانشگاه ها امروز از نیازهای بخش تولید دور افتاده اند

رییس مجلس گفت: یکی از معضلات کنونی، عدم ارتباط دانشگاه و صنعت است و دانشگاه ها امروز از نیازهای بخش تولید دور افتاده اند.

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده است صبح امروز (چهارشنبه 5 اسفندماه) با جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی کل کشور و استان قم دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار گفت: یکی از مشکلات حوزه مرتبط با دانشگاه، عدم تناسب با بازار و صنایع است البته دانشگاه علمی کاربردی در این حوزه بسیار خوب عمل کرده و جلوتر از دانشگاه های دیگر است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حرفه آموزی در دانشگاه ها موجب جذب افراد در بخش های مختلف می شود، افزود: یکی دیگر از معضلات عدم ارتباط دانشگاه و صنعت است و دانشگاه ها امروز از نیازهای بخش تولید دور افتاده اند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی بودجه دانشگاه به درآمدهای نفتی مرتبط بوده که این عامل بی رغبتی آن ها برای ارتباط با بخش صنعت است از این رو اگر درآمد دانشگاه به این مسایل مرتبط شود قطعا این حوزه توسعه می یابد.
رییس مجلس با اشاره به پیشنهادت مطروحه درباره خصوصی سازی کامل دانشگاه جامع علمی کاربردی، گفت: قطعا جدا شدن از سیستم دولتی به نفع این دانشگاه است.

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی