کد خبر : 575
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع مردم روستای قاهان بخش خلجستان قم خبر داد؛

تدوین طرح آبادانی روستاها در مجلس/ مسئولیت مدیریت روستاها به یک بخش محول می شود

تدوین طرح آبادانی روستاها در مجلس/ مسئولیت مدیریت روستاها به یک بخش محول می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح آبادانی روستاها در پارلمان خبر داد و گفت: با تصویب و اجرای این طرح مسئولیت مدیریت روستاها در تمام امور و حوزه ها به یک بخش محول می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر لاریجانی، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده صبح امروز (چهارشنبه 5 اسفندماه) در جمع مردم روستای قاهان بخش خلجستان قم با اشاره به انتخابات 7 اسفندماه گفت: قطعا هر دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و سرنوشت ساز است زیرا ما هم اکنون در معرض شرایط جدیدی قرار داریم، بعد از حل پرونده هسته ای شرایط کشور تغییر کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشورهای غربی به بهانه مسئله هسته ای در چند سال اخیر سنگ اندازی بسیاری علیه جمهوری اسلامی انجام داده و تحریم های بسیاری را اعمال کردند اما با مقاومت و پایداری ملت و همت و هدایت های رهبر معظم انقلاب مسئله هسته ای حل شده و تحریم ها برداشته شد و امروز فضای جدیدی به وجود آمده که باید از این شرایط برای آبادانی کشور، کمک به کسب و کار، اشتغال زایی و حمایت از کشاورزان و صنعتگران استفاده کنیم زیرا هم اکنون جوانان از روستاها به علت نبود شغل به شهر می آیند و کارهای حاشیه ای انجام می دهند.

دکتر لاریجانی افزود: مردم در عرصه انتخابات پیش روی باید به صورتی حضور پیدا کنند تا کشورهای دیگر متوجه شوند که ملت ایران به صورت آگاهانه تصمیم می گیرد همچنین باید در انتخابات افرادی انتخاب شوند که در جهت آبادانی کشور تلاش کنند.

وی با تأکید بر اینکه جنگ و جدال های سیاسی برای کشور خاصیتی ندارد تصریح کرد: برخی ها نان و درآمدشان از این جنگ و جدال ها، تخریب ها و دعواها به ویژه در شرایط کنونی انتخابات است این افراد مدام دیگران را به نفاق و منافق بودن متهم می کنند حال این سوال پیش می آید که آیا این مسائل و اقدامات دغدغه مردم است بنابراین اگر اینگونه افراد هنری دارند بیایند به جای تخریب کردن به مردم بگویند به ویژه اگر این اقدامات از سوی برخی اصولگرایان رخ بدهد که دیگر واویلا بوده و جای تأسف است چون مشی اصولگرایی پیروی از اسلام و ولایت فقیه است.

رئیس مجلس ادامه داد: متأسفانه اینگونه اقدامات تخریبی از آغاز انقلاب و با حمله و تخریب بزرگان انقلاب همچون حضرت آیت الله خامنه ای، آیت الله بهشتی و شهید باهنر بود و گروهک ها به ویژه منافقین دست به چنین اقداماتی زدند و اینگونه مسائل تا کنون ادامه پیدا کرده این در حالی است که ما مسلمان بوده و رهبری چون حضرت آیت الله خامنه ای داریم که باید به آن افتخار کنیم.

وی افزود: نتیجه انتخابات 7 اسفند این باشد که مردم افرادی را که به جای داشتن دغدغه جنجال آفرینی و دعوا کردن دغدغه رفع مشکلات کشور را داشته باشند، انتخاب کنند این نتیجه برای مردم پیروزمندانه است. 

دکتر لاریجانی افزود: من به شخصه حدود 37 سال در انقلاب کار کردم و افراد مختلفی از جناح چپ و راست آمده اند، و ما همه زیر یک چتر و روی یک کشتی زندگی می کنیم بنابراین اگر آن کشتی سوراخ شود همه غرق می شویم از این رو این کشتی برای همه گروه های کشور بوده و باید با اجتناب از بداخلاقی ها در جهت آبادانی کشور کار کنیم.

وی از تدوین طرح با اهمیت آبادانی روستاها در مجلس خبر داد و گفت: امیدوارم این طرح تا دو یا سه ماه آینده در مجلس مورد بررسی قرار گیرد البته من اخیرا خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدم و در رابطه با این طرح توضیحاتی را مطرح کرده ام که ایشان بسیار از این طرح استقبال کردند.

رئیس مجلس ادامه داد: براساس این طرح قرار است که مدیریت روستاها بر عهده یک بخش و مسئول قرار گیرد تا مسئولیت آبادانی روستاها منسجم و هدفمند شود تا روستاییان کل مشکلات خود را در یک بخش ارائه کرده و حل کنند این طرح بسیار پخته بوده و با وضعیت بسیاری از کشورها مقایسه شده است که امیدوارم این مسئله مشکل روستاها را حل کند.

وی تصریح کرد: همچنین قرار است که من کمیته ای را برای بررسی مشکلات روستاها تشکیل دهم تا هر یک از روستاها شناسنامه دار شوند تا در نهایت روستاییان و کشاورزان در روستاها زندگی آبرومند داشته باشند همچنین این کمیته موظف است تا تعیین کند که به هر یک از روستاها باید چه نوع خدماتی ارائه شده و چه نوع صنایع مرتبطی ایجاد شود.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به پروژه گازرسانی به روستاهای استان قم گفت: البته می دانم که اجرای این پروژه با کمی تأخیر انجام شده اما علت اصلی آن این است که برخی روستاها مانند قاهان در فاصله طولانی با شهر قرار دارند از این رو اجرای چنین پروژه ای حدود 40 میلیارد تومان برآورد شده است اما خوشخبتانه با وزیر نفت در این رابطه مذاکرات صورت گرفته و قرار است که ظرف 2 ماه آینده پیمانکار این پروژه مشخص شده و اجرای آن آغاز شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا آبرسانی به روستاهای استان قم نیز در اولویت کار ما قرار دارد و در این رابطه برنامه ریزی مناسبی صورت گرفته است./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی